Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért csinálja ezt? Szavai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csinálja ezt? Szavai vagy a tettei számítanak? Jogosan akadtam ki?

Figyelt kérdés

Élettársam (nem vagyunk házasok, de 6 éve együtt vagyunk és van egy 21 hónapos kisfiúnk) fél éve kitalálta, hogy felmond a fix munkahelyén, mert nem érzi ott magát jól, és egyénileg próbál meg boldogulni megbízásos munkákból. Jöttek is sorra a munkák, aminek az az eredménye, hogy (nyáron egy hét kivételével) lényegében május eleje óta nem találkozunk. Nyár elején másfél hónapot töltött kint külföldön különböző helyeken egyhuzamban, most az egész szeptembert Németországban tölti, amikor itthon van, akkor meg 3-4 munkát csinál párhuzaosan, és reggel alszunk amikor elmegy, este meg a gyerek már biztos, én meg közel vagyok hozzá. hétvégén is!


Nagyon eltávolodtunk egymástól, sok a vita, a nézeteltérés, alig beszélgetünk, szinte semmit nem tudunk a másik életéről. Arról volt szó, hogy ez az utolsó, hogy ilyen sokat van távol, és itthon is kicsit visszafogja magát.


Erre ma büszkén meséli skype-on, hogy megismerkedett kint egy közvetítővel, és rengeteg munkát fog neki majd ott találni, úgyhogy majd járhat ki oda dolgozni. Én erre kiakadtam, hogy akkor élje csak a saját életét, és ha lehet, akkor alakítsa úgy, hogy minél kevesebb időt töltsön velünk, és a gyerek is csak skype-ról ismerje. Nagyon elszomorít, hogy nemhogy él a lehetőségekkel már, hanem kutatja azokat, amik messze viszik tőlünk. Itthon is jól keres, nem hiszem, hogy akkora szükség lenne ezekre kint. Én meg teljesen egyedül csinálok mindent, egyedül nevelem a gyerekünket, vezetem a háztartást, intézem a hivatalos ügyeket (az övéit is), most kezdtem el dolgozni, szoktatom a kicsit a bölcsibe, programokat csinálok neki stb., és egyfelől azt érzem, hogy megy ez nekem egyedül, és nem is hiányzik már a párom semmilyen szinten, másfelől viszont nem akarom elveszíteni.

Mit lehetne tenni?



2014. szept. 9. 18:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Azért ez már a 21. század. Létezik bölcsi, bébiszitter és hasonlók. Bármi megoldható. És én nem sörözésről meg bulizásról beszéltem, nyilván a párod nem sörözni és bulizni jár ki hanem D-O-L-G-O-Z-N-I ezért hogy NEKED és a GYEREKETEKNEK jobbak legyenek a lehetőségei.
2014. szept. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Mint írtam, most kezdi a bölcsit. Akárhogy is fotgatod, rhadt magányos vagyok, holott elvileg van párom. ELVILEG. Gyakorlatban nem. Azt meg könnyű mártítságként beállítani, hogy nem a szabadság miatt jár ki, hanem értünk. Itthon is jól keres, de itthon utána várná a család és a vele járó munka is. kint meg a buli és a magával való törődés van csak mellette, és közben elveszít minket. Én a végletekig el fogok távolodni tőle, a gyereke meg ismerni sem fogja...igrn, biztosan értünk teszi. Amúgy meg megnèzném h mit reagálna arra, ha egyszer én húznék el egy hónapra dolgizni valahova, ès rá szakadna MINDEN MÁS munka mellett. És arra is kíváncsi lennék, hogy itt hogyan ítélnének meg egy anyát ebben a 21.században, aki ilyen szinten hagyná magára a családját pénzkeresés miatt. Van egy olyan érzésem, hogy nem olyan pozitívan, mint ahogy te beállítod a párommal kapcsolatban. De abban is biztos vagyok, hogy jóval kevesebb nő tudná ezt megtenni, mint ahány férfi csinálja...
2014. szept. 10. 15:19
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, neked van igazad. te nem eltartót akartál, hanem élettársat.
2014. szept. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ezt ha így folytatjátok, akkor teljesen elhidegültök egymástól és szakítás lesz a vége. Mindenképpen meg kell egyeznetek, valahogy, kompromisszumot kell kötnötök. Ha jól értem saját maga osztja be a munkáit és idejét. Szóval lehetne olyan megegyezés, hogy egy hónap kemény munka, egy hónap pedig otthon veletek, max napi 4-5 óra. Akkor egyikőtöknek sem kell lemondania arról amiért harcol. Ha pedig nem kompromisszumképes, akkor lehet hogy munkafüggő lett. Szakember talán segíthet rajta. Ha pedig teljesen elzárkózik mindentől, akkor nagyon el kell gondolkodni a folytatáson, mert lehet hogy csak ablakon kidobott idő amit vele "töltesz", ha ezt egyáltalán annak lehet nevezni...
2014. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Sexeltek?
2014. szept. 13. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
szerintem is valami megváltozott benne. Még korai lenne szakítani. Várj 1 kicsit talán változik. Mi a munkája? Ha itthon is tudja csinálni , akkor miért nem jó itthon? Ti nem mehetnétek ki hozzá? Ha nem is hosszú távra de 2 -3 hétre és akkor látnád hogy milyen a munkája?
2014. szept. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
14.-es 1 munkahelyről sem lehet hiányozni 1 hónapot. Ez lehetetlen manapság. A munkaadó nem viselné el.
2014. szept. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Esetleg odakint megpróbálni az együttlétet.
2014. szept. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle?
2021. aug. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!