Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért csinálja ezt? Szavai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csinálja ezt? Szavai vagy a tettei számítanak? Jogosan akadtam ki?

Figyelt kérdés

Élettársam (nem vagyunk házasok, de 6 éve együtt vagyunk és van egy 21 hónapos kisfiúnk) fél éve kitalálta, hogy felmond a fix munkahelyén, mert nem érzi ott magát jól, és egyénileg próbál meg boldogulni megbízásos munkákból. Jöttek is sorra a munkák, aminek az az eredménye, hogy (nyáron egy hét kivételével) lényegében május eleje óta nem találkozunk. Nyár elején másfél hónapot töltött kint külföldön különböző helyeken egyhuzamban, most az egész szeptembert Németországban tölti, amikor itthon van, akkor meg 3-4 munkát csinál párhuzaosan, és reggel alszunk amikor elmegy, este meg a gyerek már biztos, én meg közel vagyok hozzá. hétvégén is!


Nagyon eltávolodtunk egymástól, sok a vita, a nézeteltérés, alig beszélgetünk, szinte semmit nem tudunk a másik életéről. Arról volt szó, hogy ez az utolsó, hogy ilyen sokat van távol, és itthon is kicsit visszafogja magát.


Erre ma büszkén meséli skype-on, hogy megismerkedett kint egy közvetítővel, és rengeteg munkát fog neki majd ott találni, úgyhogy majd járhat ki oda dolgozni. Én erre kiakadtam, hogy akkor élje csak a saját életét, és ha lehet, akkor alakítsa úgy, hogy minél kevesebb időt töltsön velünk, és a gyerek is csak skype-ról ismerje. Nagyon elszomorít, hogy nemhogy él a lehetőségekkel már, hanem kutatja azokat, amik messze viszik tőlünk. Itthon is jól keres, nem hiszem, hogy akkora szükség lenne ezekre kint. Én meg teljesen egyedül csinálok mindent, egyedül nevelem a gyerekünket, vezetem a háztartást, intézem a hivatalos ügyeket (az övéit is), most kezdtem el dolgozni, szoktatom a kicsit a bölcsibe, programokat csinálok neki stb., és egyfelől azt érzem, hogy megy ez nekem egyedül, és nem is hiányzik már a párom semmilyen szinten, másfelől viszont nem akarom elveszíteni.

Mit lehetne tenni?



2014. szept. 9. 18:46
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt kihagytam, hogy mellette folyton azt hajtogatja, hogy mennyire hiányzunk neki, meg hogy szeret minket, meg megbolondul kint...de akkor miért hajtja mégis ezt? Már nem tudom, hogy a szavainak vagy a tetteinek higgyek...
2014. szept. 9. 18:48
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek,mi 2 évvel ezelőtt 8 hónapot éltünk így,de nem is tudom elmondani milyen rossz volt.Most megint így telt el 1 hónap,de egyikünk sem bírta,úgyhogy párom átszervezte a munkát,így minden este itthon alszik végre.Furcsa,hogy Ő nem érzi a hiányotokat,vagy legalábbis annyira nem,hogy ezen változtatni akarjon...nem tudom,én ezen elgondolkodnék .
2014. szept. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

szerintem nem vesz komolyan, nem mondod neki valahogy kellő hangsúllyal, hogy mi a szitu, hogy a kapcsolatotok forog kockán.

ezt így nyilván nem akarod folytatni.

ezt mondd meg neki. ne ímmel-ámmal, meg haladék meg nem tudom, hanem hogy ez így neked nem jó.

van rá lehetőség, hogy együtt maradjatok: ha ő rátok is szán normálisan időt.

ha nem, akkor pedig sajnos ennyi. hagyjál neki időt gondolkodni, ne szakíts azonnal természetesen. mivel szervezés kérdése is, hogy több időt legyen veletek. nem tudja egyik pillanatról a másikra megtenni. de látni fogod, hogy ott-e a szándék.

szerintem meg fogja érteni, és ha fontosak vagytok neki, akkor változtatni fog az életvitelén.

2014. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Már beszéltünk erről, és megmondtam neki, hogy én ezt így nem tudom folytatni, és ha ő így gondolja a jövőben is, akkor váljunk szét, így is egyedül csinálok mindent, sőt még rá is gondom van (ha itthon van), menni fog egyedül is. De nem vesz komolyan. MIndent csak bszgatásbak vesz, meg hogy én nem tudok örülni az ő sikereinek stb. Nem veszi komolyan azt sem, amit kimondok, valahogy úgy van vele, hogy majd meggondolom magam, vagy úgysem merek lépni :(. Nem érti, hogy tényleg probélmám van, csak azt hajtogatja, hogy de nagyon szeret minket. A mai beszélgetés végére nagyon összevesztünk, és kibukott belőle, hogy elege van belőlem és a negatív hozzáállásomból, és inkább hagyjam békén. Én meg mondtam, hogy akkor ne skypeoljunk többet, amíg kint van, ha neki ez is nyűg. Erre 10 perc múlva ír egy sms-t, hogy akkor este beszélünk, csók.
2014. szept. 9. 19:00
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de én sok olyan férfit ismerek akik azért dolgoznak külföldön, mert válni/szakítani nem mernek vagy kényelmes, hogy itt és ott is várja őket egy asszony. Nagyon úgy fest, hogy ő már feladta a párkapcsolatotokat, csak valami visszatartja a nyílt lépéstől.
2014. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó leírta a tényeket, kivétel nélkül csak ilyen párokat ismerek/ismertem, ebből már a fele el is hagyta a párját(férfiak). Sajnos.
2014. szept. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

amikor az én párom kiment mi megbeszéltük, ha úgy érzem, hog nem megy, mint távkapcsolat, inkább szóljak, hogy jöjjön haza, ahgyja abba, mert azt nem bírná ki, ha lelépnék.


aztán ahogy telt az idő, egyre több lett a veszekedés (neten, telon)igazából én soha nem értettem min veszekszik mindig velem, de ha egy szerelmes üzenetet küldtem neki, odáig forgatta, hogy abból is balhé lett!, szóval amikor már kezdtem totál szeretethiányos, összetört, mi több, magányos lenni (holott alapoztunk, családtervezés, eljegyzés, minden volt)szóltam, hogy jöjjön haza és nem jött!

és onnanstól, hogy már a munkahelyen is sírva dolgoztam, én lezártam, önvédelemből mert a végsőkig tönkrementem és nem volt más választás.ill ő nem hagyott mást.



magyarán aki relatíve csóróként kezdte, azt meghülyíti, ha hirtelen felveti a pénz.én vártam hogy ez elmúlik, de nem múlt el, és így, hogy már ex, most is látom rajta ha találkozunk, hogy totál hideg, semmit nem bánt meg.

2014. szept. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

Nem feltétlen azért viselkedik így a férfi mert nem kíváncsi rád hanem mert ő ilyen nagyvilági természet. Az ilyen mellé hasonló nő kell. Hülyét kapnék ha olyan párom lenne akinek elég a langyos víz meg a napi rutin...


Tapasztalatból beszélek mert nekem is ilyen a természetem. Folyamatosan szükségem van arra hogy új dolgokat ismerjek meg, tanuljak, fejlődjek. Én is kifogtam egy nőt még a fősuli alatt akinek annyira volt igénye hogy legyen egy fészek aminek 50 Km-es körzetéből lehetőleg ne kelljen kimozdulni... Eleinte nekem is ennyi volt az életem mert pénzem nem volt és csak tanulnom kellett. De ahogy én haladtam előre, ő megrekedt. Később amikor munkám lett sokat kellett utaznom, külföldre is. Már akkor morgolódott (ő ugyanabban a belépő pozícióban szkeccsölt mint 5 évvel előtte..) Végül amikor bejelentettem hogy levelezőn elkezdek egy másoddiplomát is, szakított.


Szóval itt arról van szó általában kedves kérdező hogy "elnőttök" egymás mellől. Neked az lenne a megoldás ha itthon ülne a seggén szépen szállítaná haza a pénzt mint minden valamire való férj (esetedben élettárs) és az ingerküszöbödnek megfelel hogy péntek esténként fáradtan "leültök a TV elé" megfogjátok egymás kezét és minden csodás..


29/F

2014. szept. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Ha nem említed, akkor is lesüt a gondolkozásodról, hogy férfi vagy. ki beszélt itt ellentétes habitusokról? Képzeld, én is ilyen "nagyvilági ember voltam/lennék, imádok utazni, pörögni, új embereket megismerni stb. Csak tudod, gyerekünk született, ami bizony felelőséggel és lemondással jár. Úgy tűnik, csak nekem, bár együtt vállaltuk. Szerinted nem irigylem sokszor, hogy esténkéng sörözik a kollegáival, hogy 2hetente új helyet ismer meg, hogy sikerei vannak? Szerinted neken minden igényemet kielegíti a kakis pelenka cserélese és a Bogyó és bagbóca? és h mindezek után egyedül fekszem este az ágyamban és van h hetekig nem folytatok le egy értelmes beszélgetés értelmiségi nő létemre? segítek:nem. De ezt vállaltuk, de azt hittem, együtt vállaltuk. Neki azonban úgy néz ki, továbbra is csak "én" maradt, nekem változott a saját életem "te"-re és "mi"-re.
2014. szept. 10. 10:36
 10/19 A kérdező kommentje:
bocsánat az elírásokért, telefonról írtam
2014. szept. 10. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!