Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti hogyan oldjátok meg a főzést?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan oldjátok meg a főzést?

Figyelt kérdés

A párommal a főzés miatt megy a vita. Vasárnap csináltam paprikás csirkét, aznap vettem a baromfistól a húst, rögtön meg is csináltam. Szerintem nem volt semmi baja, nem volt büdös meg semmi, de a párom szerint savanyú volt meg romlott, nem volt hajlandó megenni, így dobhattam ki a kukába... Ma főzni akartam ilyen mustáros-fokhagymás mártásban sült csirkecombokat, mire a párom rámripakodott, hogy ő azt utálja, ne főzzek azt, különben sem tudok normális ételt főzni? De ha kérdezem tőle, hogy mit főzzek, akkor csak annyit mond, hogy én vagyok a nő, találjam ki én, ő bármit megeszik...


A másik problémája meg, hogy drága a hús, sokba van a kaja, sok vele a macera, nagy a kupi utána, ami amúgy vicces, mert ezekkel mind-mind én kínlódok csak... Most már betelt nálam a pohár. Komolyan, most már ételhordóval fogom hozni a kaját étteremből, 500 forint egy menü, aztán azt eszi amit főztek, nem érdekel... Tényleg nem vagyok egy konyhatündér, mert dolgozom is, csinálom a háztartást, hát azt hiszi, hogy majd én minden nap mást főzőcskézek neki?


Ti mindezt hogyan csináljátok? Hogyan oldjátok meg? Tényleg van olyan, aki munka meg minden mellett naponta főz?


2014. szept. 9. 09:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
92%
Én 2-3 napra szoktam főzni, nincs azzal semmi baj ha eláll. Bár velem is volt már olyan, hogy sorozatosan nem ízlett neki a kaja, csak azért mert nem tettem bele 10 kg sót és nem volt hajlandó felfogni, ha nem elég sós amikor megfőzöm utána megsózhatja, neki az úgy nem volt jó. Mondtam oké akkor főzzön magára. Ez így ment is pár hétig aztán megunta a virsli és tojás diétát és kérte hogy inkább főzzek.
2014. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%
Nem főzök mindennap, általában több napra elég mennyiséget készítek. Mindig olyan ételeket készítek amiket szeret a család. A húst előre megveszem figyelem az akciókat megbízható helyről vásárolok. pl. van nálunk a helyi tesco na ott néha elég fura színűk van a húsoknak.
2014. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%

na majd kapod az ívet, hogy más bezzeg 5 fogásos kajával készül estére...na persze:)


ha nem tetszik neki, akkor mondja meg mi legyen, ÉS vásároljon be hozzá, készítse elő és megfőzöd

VAGY

főzzön ő


am háztartásba se segít be???

2014. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Benn eszünk a munkahelyünkön (illetve étteremben a kollégákkal), este meg már nem eszünk meleg ételt, hétvégén együtt főzünk. Nem vagyok egy konyhatündér, de egy-egy főzelék, ragus tésztás kajcsi könnyedén megy kettőnknek.


Szerencsére a párom olyan, mint apukám, sose hagyna egy nőt egyedül a konyhában, hiszen azt megalázónak tartja, ezért együtt vagyunk olyankor. Kivisszük a laptopot, főzőcskézünk, zenét hallgatunk, táncolgatunk:)


Nekem nem természetes naponta főzni (már a napi főtt étel is elég fura számomra), mert anyukám sem csinálta ezt, hiszen kimerítő munka után lefeküdni volt kedve.:)


Szerintem nem az a baj, hogy a párod elvárja, hogy főzz (biztosan azt látta otthon a szüleitől is, hogy apa sörözik, anya robotol), hanem az, hogy mellette így bánik veled. És nekem meg az a furcsa ebben, hogy az első után nem álltál fel és mentél el onnan. Nem szabad hagyni az ilyen úrhatnám embereknek szerintem ezt.


27N

2014. szept. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
69%

En mindennap fozok. Heti menu terv van, kint van a hűtőn, tehat elore tudja mindenki mar előző hetvegen, hogy mik lesznek. Lehet "rendelni" hogy ki mit szeretne, azt beépítem a menube. Vannak olyanok, amiket egyik-masik családtag nem szeret, ilyenkor nekik kulon keszul valami. Olyan nincs, hogy fujjog valaki, szeretik a foztom. Ha uj dolgot aa károk kipróbálni, akkor mindig van "biztonsag kedveert" valami mas is, higy ne maradjanak éhen.

A menüterv nálunk nagyon bevallt, a vasarlas is egyszerűbb vele

2014. szept. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy csináltam a paprikás csirkét, hogy jó lesz az 2-3 napig... Csak nem jött össze. Amúgy a párom rántott húson meg sült krumplin nőtt fel (anyósom nem is tud nagyon mást főzni...), csak azt enné, de nekem már herótom van tőle.


Hááát nagyon kell "rugdosni", hogy megmozdítsa magát, mert amikor hazajön, az első dolga, hogy a gép elé ül. Ha nem segít, akkor az ő cucca úgy marad ahogy hagyta. Bevásárolni? Jaj, inkább ne, mert sose azt veszi amit kell. Amúgy mi is eszünk a munkahelyünkön, nekem az elég is lenne, de van amikor a páromnak nem ízlik az étel, akkor még éhesebb, de egyébként is éhes lesz mire vacsoraidő van.


5. válaszoló: ezt mind úgy csinálod, hogy 10 órát oda vagy a munkába, alszol, bevásárolsz, megfőzöl, elmosogatsz, mosol, vasalsz, takarítasz és még magadra is jut időd? Kérlek avass be, hogyan csinálod? :)

2014. szept. 9. 10:03
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem diétáztam, hétköznapra ritkán főztem, mert én a munkahelyemen ebédeltem, a vőlegényem pedig a kollégáival ugrott ki menüzni ebédszünetben. Hétvégén viszont minden alkalommal. De azóta, hogy fogyózom, minden napra hozok magammal ebédet/reggelit, és általában előző délután, este csinálom meg magamnak másnapra. Így neki is főzök, éppen amit szeretne, mert 1 emberre nem sok idő 2 szelet húst kisütni rizzsel, vagy krumplival stb. Nálunk is a sózás a sláger, ő túl sósan eszik, így mindig utánasóz az ételnek. Szerintem sosem fogom tudni úgy elkészíteni a kaját, hogy ne legyen így, de már megszoktam és ő nem is szól ezért. Amúgy én is általában 2 napra elegendőt csinálok neki..igaz, hogy van hogy még este 8kor is a konyhában állok, utána meg mire kihül, hogy el lehessen rakni....de meg lehet szokni és nekem muszáj is. Nem mondom, van amikor füstlit viszek be munkahelyre én is, és előfordul, hogy ő is kollégákkal ebédel, de akkor általában este 7-8 körül érek/érünk haza és tényleg nem állok neki olyankor már. De nem lehetetlen megoldani, és én sem 5 fogásos kajákat csinálok. :D Az megmarad hétvégére :D
2014. szept. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
77%

Én mindennap főzök, mert párom a munkahelyéről nem tud elmenni ebédelni, az én meg a belvárosban dolgozom és drága lenne minden nap menüzni (ezt a kiszállítós sárga dobozos dolog meg nem jött be).


Nálam az a cél, hogy max 30 perc alatt össze lehessen dobni, vagy annyi időre legyen szükség míg bekerül a sütőbe, utána már nem kell a konyhában várni a csodára. Párom mindig segít, ő dolga az aprítás, reszelés, kezem alá dolgozás. Ha nincs dolga, akkor is ott ül a konyhában és beszélgetünk. A menüt meg szoktuk beszélni, hogy ki mit szeretne, illetve, hogy mi van otthon és abból mit lehet kihozni. Szerencsémre nem finnyás, így ha kísérletezgetek, az sem szokott kárba veszni.


Ilyen rinyagép hapsim nekem is volt. Nem evett meg semmit, ha meg a kedvébe akartam járni, főztem olyat, amit szeret, akkor meg azon ment a hiszti, hogy az anyukája nem így csinálja. Na ott kb egy hónap alatt feladtam és közöltem, hogy akkor egye az anyja főztjét, én nem szórakozom ezzel. Akkor csak magamnak csináltam kaját, ő meg rendelt pizzát.

2014. szept. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
48%

Ah, nem láttam, hogy munka mellett. Nem, nem dolgozom.

De mondjuk nekem a menüterv 10 perc alatt megvan, a bevásárlás kb 15 perc, fozes -effektív a munka része- fel ora. Amikor dolgoztam, akkor is megoldottam, anyám meg anno hajnalban kelt emiatt. Nyilvan itt is kapom majd a "szupermaminak képzeled magad" oltasokat, de nem érdekel.

Nyilvan, ha valakinek nem fer bele az idejébe, vagy szimplán nem szeret fozni, az en, kell, hogy igy csinálja.


Amúgy konkretan mi a baja a parodnak, hogy nem fozol, vagy hogy nem ízlik neki?

2014. szept. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
84%
Én 8.30-16.30 ig dolgozom 17-re otthon vagyok. Általában hétvégén bevásárolunk egész hétre, így nem kell boltba menni, ha mégis az sem gáz hazafelé beugrom. A munkahelyen ebédelünk, otthon csak valami gyors vacsit csinálok. Pl. spagetti, sült hús, saláta stb. Párom 6-ra ér haza addigra kész a vacsi. Megnézzünk pár msort atvben, heti 3x este 8-től edzésünk van hazamegyünk elpakolok és kb. 11- kor alszunk. Teljesen jól működik. A párod meg egy élbunkó én biztos mondtam volna neki, hogy akkor főzz magadra édesem...
2014. szept. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!