Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt még olyan, akinek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt még olyan, akinek a férje mereven elzárkózik attól, hogy bölcsőébe menjen a gyereke? Hogy kezelitek ezt?

Figyelt kérdés

Az én férjem hallani se akar róla. Szerinte maradjak itthon, és gondozzam én. Szívesen vagyok vele, szeretem imádom, de vissza szeretnék menni dolgozni 2 éves kora után. A terhesség alatt is itthon voltam, veszélyeztetettként, most már másfél éves, tehát kb. 2 éve nem dolgozom. Borzasztóan hiányzik a munka, a felnőtt társaság, magányos vagyok..... A pénz is jól jönne. 4-6 órás munkát keresnék, még csak nemis egész nap lenne a bölcsődében. Nem hiszem, hogy egy 2 évesnek rosszat tennék, ha délelőttönként dolgoznék.

Mi a véleményetek?


2014. szept. 1. 14:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
19%
Én meg azon imádkozom, hogy nyerjek végre a lottón, mert nem akarom másra bízni, annyira összenőttem vele. Csak oviba szeretném beadni. De sajnos nekünk is kell a pénz, úgyhogy valószínű vissza kell majd mennem dolgozni.
2014. szept. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
49%
Bölcsi szerintem is csak szükséges rossz.Ebbe a korban gyerekek külön játszana szóval, gyereknek nem kell. Menjen férjed gyes-re.
2014. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
48%

Mondd meg neki, hogy akkor ő maradjon vele otthon gyesen :)


Egyébként nincs olyan gyerek, aki visszafejldőne a bölcsitől, ez hülyeség. Kifejezetten jót tesz a társaság, nyitottabbak és kommunikatívabbak lesznek, jobban fejlődnek ha más korabeliekkel vannak. Ráadásul a bölcsi nem fegyház, azért vannak ott a szakképzett gondozónők, hogy a gyerekekkel aktívan foglalkozzanak, játszanak, fejlesztő programokat csináljanak. Nem azért, hogy a sarokba bömböljön a gyerek...

2014. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
43%

13-as vagyok. Nyilván az pontozott le, aki szabadulna a gyerekétől már kiskorában. Minek akkor gyerek? Persze van olyan, amikor elkerülhetetlen, hogy bölcsibe adja az ember. Mi abban a rossz, ha nem akarom idegenekre bízni, amikor ebben a korban a gyereknek leginkább az anyjára van szüksége?

Lehet lepontozni. Már nem érdekelnek az agyhalottak, csak elsőre sza...ul esett.

2014. szept. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
89%
én 85-ben születtem, most megtaláltam a bölcsis naplómat amit az ott dolgozók vezettek és már akkor is MINDENT leírtak,hogy mennyit eszem, mit csinálok,hogy beszélek, használom a bilit,hogy barátkozom,hogy alszom és az csak egy sima állami bölcsi volt a 80-as években.Szóval a bölcsiben figyelnek a gyerekre.
2014. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Maximálisan megértelek. Nekem 21 hónapos, és jövő héten kezdjük a bölcsibe a beszokást. Ugyanígy éreztem, mint te. Már a gyerekkel sem tudtam olyan minőségben együtt lenni, mint előtte...úgy éreztem, kell most már valami más is. A férjed gondolom ismer, így meg kell értenie. Mond meg neki nagyon komolyan, hogy a gyerek bölcsibe fog menni, és hagyja abba ezeket a negatív beszédeket, mert csak megnehezíti a dolgod, sőt, ha a gyerek előtt mondja, benne is rossz érzéseket kelthet előre.


Ugyanakkor, ha most döntötted el, hogy menjen bölcsibe, lehet, hogy több hónapos a várólista, és ki tudja, hogy mikor kezdhetitek el. Ha későn, akkor már nem biztos, hogy az ovi előtt érdemes pár hónapra beszoktatni valahova, hogy aztán új helyre kelljen menni onnan, mire megszereti. Ennek nézz utána szerintem. Ha hamar bekerültök, akkor hajrá!

2014. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

"hogy a gyerekekkel aktívan foglalkozzanak, játszanak, fejlesztő programokat csináljanak. "


Te láttál már magyar bölcsit? Ez baromi álomkép.

2014. szept. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Én láttam magyar bölcsit. Nevelőanyum visszament hamar dolgozni,így öcsi is bölcsis lett. Nem magánbölcsi. Nagyon szeretett ottlenni,a "gondozónénik" tényleg nagyon lelkiismeretesek,minden gyerekre figyelnek,nap végén korrekt beszámolót tartottak,hogy mi volt aznap a gyerekkel,rendesen evett-e,esetleg volt-e valami gondja. Előfordult,hogy belázasodott,olyankor azonnal telefonáltak,hogy baj van.

Biztos vannak kevésbé jó helyek is,de azért ennek utána lehet érdeklődni,hogy milyenek a tapasztalatok.

Nem vagyok még szülő,de szerintem nem kötelezhet rá,hogy maradj otthon,főleg,ha a pénz nem is jönne rosszul. Egy jó bölcsiben a kicsi csak jót kaphat/tapasztalhat/tanulhat. Nyilván otthon tőled is ugyanezt kapná,de a bölcsiben máshogy. Ott megtanulja,hogy sok ember közt hogyan kell viselkedni és egyáltalán szocializálódik,barátokat szerez. A legjobb barátját is ott ismerte meg. Az egyik gondozónénihez mai napig el szoktak nézni a mai napig,úgy megszerette öcsi,pedig már lassan 10 éves :)


23L

2014. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Bárcsak az én férjem mondana ilyet, hogy maradjak még itthon a gyerekkel! Sajnos anyagi okokból vissza kellet mennem dolgozni amikor még nem lett egészen 2 éves a kislányom. Sokat volt beteg és az eleje nagyon rosszul indult. Aztán megszokta. Hiszen mindent meg lehet szokni. Ettől még nem optimális megoldás, kényszermegoldás. Én ezzel tisztában voltam. Ha lett volna más választásom akkor nem adom bölcsibe, csak oviba 4 éves kora körül. A bölcsis gyerekek nem játszanak egymással, max 3 éves kor körül, aki az ellenkezőjét állítja az még nem látott közelről bölcsis gyerekeket. Ezt a szülők szokták kitalálni, hogy szüksége van a gyereknek a társaságra.
2014. szept. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én láttam bölcsis gyereket közelről, a kisunokámat.

A nyáron hosszabb időt töltöttem a lányoméknál, én vigyáztam a csöppre. Az második héten már naponta emlegette a bölcsit, Kati nénit, a gyerekeket. Így megegyeztünk, hogy hetente kétszer beviszem.

És amikor utánamentem, legalább félórába telt, ameddig ki tudtam könyörögni a gyerekek közül, minden egyes alkalommal. Mert bizony játszottak együtt. Két és féléves, két éves korától bölcsödés.

2014. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!