Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt még olyan, akinek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt még olyan, akinek a férje mereven elzárkózik attól, hogy bölcsőébe menjen a gyereke? Hogy kezelitek ezt?

Figyelt kérdés

Az én férjem hallani se akar róla. Szerinte maradjak itthon, és gondozzam én. Szívesen vagyok vele, szeretem imádom, de vissza szeretnék menni dolgozni 2 éves kora után. A terhesség alatt is itthon voltam, veszélyeztetettként, most már másfél éves, tehát kb. 2 éve nem dolgozom. Borzasztóan hiányzik a munka, a felnőtt társaság, magányos vagyok..... A pénz is jól jönne. 4-6 órás munkát keresnék, még csak nemis egész nap lenne a bölcsődében. Nem hiszem, hogy egy 2 évesnek rosszat tennék, ha délelőttönként dolgoznék.

Mi a véleményetek?


2014. szept. 1. 14:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mond el mindezt a férjednek is, értse meg, hogy neked is vannak igényeid, ami természetes. Amúgy az én fiam 2 éves kora óta jár családi napközibe (3 hónapja) és eszméletlen mennyit fejlődött például a beszéde. Élvezi, mondja a kis társai nevét, meséli mit csinált aznap, szépen alszik bent, tényleg jót tett neki.
2014. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Mond neki, hogy vagy bolcsis lesz a gyerek, vagy o lesz vele gyesen. Ennyi.
2014. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is problémázott rajta. Végül ő maradt otthon még 6 hónapot.
2014. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Férjednek mik az indokai?

Én a pénz részéről közelíteném meg. Az ilyen észérvek a legtöbb férfira jobban hatnak, mint az, hogy te már nem érzed jól magad otthon, hiányzik a felnőtt társaság, stb.

2014. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Ezt meg kellene beszélnetek. Nem minden gyerek egyforma, van akinek tényleg jót tesz a bölcsi (leginkább nem az államira gondolok), másnak jobb ha tényleg marad otthon az óvodáig. Az sem biztos, hogy a te magányodra gyógyír lenne a 4 órás munka, a munka minőségétől, munkatársaktól, főnöktől függ. Én pl. itthonról dolgozom és nem okoz gondot, a barátaimhoz így könnyen tudok alkalmazkodni, szinte mindennap találkozok valakivel. De az biztos, hogy a férjednek meg kell értenie ha a munka mellett döntesz és valóban ott van az a lehetőség is, hogy ő menjen gyesre.
2014. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő nem hajlandó bölcsődébe adni, akkor maradjon vele ő otthon. Téged nincs joga erre kötelezni.
2014. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nagyon sokszor beszéltem vele erről. Ha a pénzzel jövök, akkor az a válsz, hogy én ezzel ne törődjek, az az ő dolga. Tény hogy nem keres rosszul, megélnénk belőle.

A többi érvemet is megérti, de mindig azzal jön, hogy hát az én szívem nem szakadna-e meg, ha másra bíznám, szegénnyel ki foglalkozna, mit enne, mit csinálna, mennyire szereti az anyukáját. Szerinte le se bagózzák a gyerekeket a bölcsiben, csak hagyják őket bömbölni a sarokban. Príma lelkiismeretfuralást okoz bennem, aminek az a vége , hogy borzasztó rossz anyának érzem magam emiatt...

Szerintem egyébként élvezné ha gyerekek között lehetne. Most is igényelné a korabeliek társaságát, de nincs az ismeretségi körben hasonló korú gyerek, gyakorlatilag ketten vagyunk 1,5 éve egész nap. Ha meglát egy babát, kiugrik a bőréből, szalad oda, barátkozik, könnyen beilleszkedne.

2014. szept. 1. 15:29
 8/23 A kérdező kommentje:
Sokkal jobban keres nálam, az én fizumból nem élnénk meg ha ő menne gyesre, szóval ez nem opció. Ettől egyébként még szarabb anyának érezném magam....
2014. szept. 1. 15:31
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Pedig használna neki a bölcsi. Nem kell egész nap az anyukával lennie. Ott sem halnak éhen, és ott sem sírnak egész nap.

Lehet, hogy a férjed is volt bölcsis?

2014. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Győzd meg azzal, hogy adjátok be és várjatok pár napot, hetet. Ha észrevehetően visszafejlődik, vagy megáll a fejlődésben vagy boldogtalanabb lesz a gyerek, akkor kiveszitek (ha lehet ilyet) és otthon maradsz vele. Ez biztos hogy nem fog bekövetkezni, mert élvezni fogja és jót fog tenni neki. Rátehetsz egy lapáttal, hogy ebben az időben amikor a gyerek elkezd bölcsibe járni te pedig dolgozni, akkor kicsit "begyújtasz" a kapcsolatba is. Érzékeltesd vele hogy boldogabb vagy, a gyereknek van egy kiegyensúlyozottabb anyukája, szórakoztasd a férjedet esténként, szabadidőbe szervezz érdekes programokat. Tehát egyértelműen érezze jobban a férjed is magát az új felállásban, úgy könnyebben fog igent mondani.
2014. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!