Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csinalok rosszul?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinalok rosszul?

Figyelt kérdés

Megint ugyanott vagyok es mar unom a vitat. A ferjem es az en fizetesem

500ezer havonta ha minden jol megy es kapok jutalekot ha nem akkor csak 350ezer de ez fix minden honapban. Alberletben elunk 65+rezsi kell fizetnunk ez altalaban 100ezerbol megvan. 250ezer marad minden honapban de nem tudok semmit felre tenni. Masfel eve dolgozunk elotte diakok voltunk. Az elso evben a hiteleinket torlesztettuk ezert nem sporoltunk,de fel ev alatt sem sikerult 1000 ft meg takaritani. Ruhara es etelre megy el a penz (nem sok ruhank volt ), ritkan szorakozasra vagy nem vart kiadasra (fogorvos, autoszerviz...).

Masoknal ez hogy van? 24 es 26 evesek vagyunk. Adnatok tanacsot mitcsinaljak?Vagy mit ne.

Koszonom


2014. aug. 29. 14:50
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

15.,

Szorakozasra is koltunk, egyik heten voltunk moziba es furdobe is meg a baratokkal sorozni es azon a heten biztos sok penzt koltottunk, de volt olyan is hogy sehova nem mentunk igy szorakozasra 0ft ot koltottunk ez valtozo.

2014. aug. 29. 16:01
 22/33 anonim ***** válasza:
55%
te írtad hogy ritkán szórakoztok, most meg, hogy sokan költöttetek rá mostanában. szerintem csak megszédültetek, hogy most kerestek és minden szirszart megvesztek.
2014. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Igen es valahol irtam, hogy surun??

Az, hogy volt ilyen is az nem azt jelenti, hogy minden heten.

Azt is irtam, hogy van olyan mikor 0ft-ot koltunk szorakozasra.

2014. aug. 29. 16:13
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
A legokosabb tényleg minden kiadást felírni és akkor kiderül, hogy mire megy el annyi pénz. Mert a heti kétszer 10ezer bevásárlás még csak elmegy (habár lehet, hogy ott is lehetne ésszerüsíteni), de a többit is meg kellene találni.
2014. aug. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
4%

2 ember 350 ezerből nem tud félretenni? Hát akkor durván túlköltekeztek...


Mi ketten 120 ezer forintból élünk.


Havonta :

Legmagasabb rezsi télen 35.000 ft, a többi évszakban kevesebb. Nyáron volt 15 ezer is.

Kaja egész hónapra 50.000 vagy ez alatt

Biztosítások, dm: 20.000

Közlekedés: férjemnek 3000ft kb havonta (vonat) , nekem helyben van a munkahelyem, gyalog galop:)


Maradékból könyveket veszünk, vagy kínai kaját/mekit veszünk néha, vagy szórakozunk.

Az én fizetésem 80.000, ezt egészben félretesszük. Ez a megtakarítás.


Ruha nem kell minden hónapban, tök felesleges, csak ha valami használhatatlan (évek óta nem vettem ruhát, ahogy a férjem sem)

Fodrász, kozmetikus, szolárium, műköröm stb: ilyen hülyeségekre nem költünk.


Ha nektek 250 ezer marad albérlet plusz rezsi után, akkor nem értem...


Tényleg valami rendszert kéne bevezetni, állandó költségek, kaja, stb....mire mennyit költötök el. Bár én alapból azzal kezdeném, hogy mondjuk 50 ezret félreteszünk, és a többiből gazdálkodnánk. 200 ezer forintból vígan meg lehet élni 2 embernek. (nem írtad hogy van e gyerek) Bár nem írtad pl benzinre mennyi pénz megy el....

2014. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak az vált be, hogy hónap elején félreraktunk x összeget, amihez nem nyúlunk. Nálatok szerintem 70e kezdésnek reális.
2014. aug. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
azért utolsó ti meg a másik véglet vagytok, hogy 120eből 2 felnőtt vígan éldegéljen?
2014. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
23%
Ja és: heti 2 bevásárlás 20 ezerért?????? Szerintem itt van a gond.
2014. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%

Fodrász 8.000 -ért? A gond az lehet, hogy rendkívül magasak az igényeitek.

Tanács! Kezd azzal, hogy vásároljatok be csak egy hétre valót (főzéshez a legolcsóbb hozzávalók, reggelik, pipere, legalapvetőbb élelmiszerek) Naponta nem kell boltba menned! Mert minek?

Ezt hetente csináld meg.

Majd egy pár hét elteltével ha sikerült megállnotok a költekezést toljátok ki két hétre a bevásárlást. Készpénz ne legyen nálatok csak amennyi szükséges.

Beszéljétek meg ha extra kiadás lesz, keressétek a legolcsóbb megoldást.

A hajad próbáld meg magadnak beszárítani a fodrászt havonta 1 alkalomra szoríts le. Keress olcsóbb fodrászt.

Havonta ami legszükségesebb ruha együtt vegyétek meg. A 30 ezres nadrág árából vegyél le egy nullát.

Vegyél elő egy borítékot, és fizetéskor tegyél bele 100.000-et zárd le.

Minden hónapban ismételd meg.

Esténként arról beszélgessetek, hogy hová szeretnétek elmenni nyaralni, és milyen helyen kellene lakást vennetek.

Ha tesztek érte amit szeretnétek,meg is lesz.

2014. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
50%

27.


Élünk, és megvan minden ami kell. Minek költsünk olyasmire amit feleslegesnek tartunk? Pl fodrász és társai...Inkább félretesszük.


Nálunk mondjuk a szórakozás is nagy ritkán kerül pénzbe...Amikor ingyen van az annyit jelent, hogy elmegyünk valamelyik haverhoz, ott összegyűlünk és kártyázunk, vagy társasozunk, közben dumálunk. Ez a leggyakoribb. Vagy ők jönnek hozzánk.


Nem vagyunk kocsma/diszkób...zik hogy annyiba kerüljön a szórakozás:), ha pedig pénzes a dolog, akkor biliárd, bowling, koncertek...ilyesmi...

Emellett pedig moziba sem megyünk évi egy alkalomnál többször. Egyrészt mert az az egy, különleges alkalom nekünk, másrészt meg szar filmeket adnak többnyire:) Akkor meg minek...

2014. aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!