Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehet, hogy igaza van es nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy igaza van es nagy dolgot csinalok a szulesbol?

Figyelt kérdés

Regota szeretnenk gyereket, es mikor megbeszeltuk, hogy johet azt is megtervezztuk hogy havonta valamennyit felreteszunk a szulesre.

Az elejen havonta kicsit tobbet 30-50ezer ft korul tettem felre kesobb 15-30ezer ft korul. Sajnos tobb mint ket evet kellett varnunk, de vegul csak sikerult es most 8 hetes terhes vagyok.

Elmentunk ket maganklinikara is, hogy megnezzuk hol szulnek szivesen jol osszeveztunk. Szoszerint azt mondta -Hol az istenbe akarsz te szulni, normalis vagy?

A felretett (szulesre!!) penzbol kitudnank fizetni, es meg azon felul is vannak megtakaritasaink. Minden honapban kozosen dontottunk arrol mennyit teszunk fele erre szoval ha kicsit is figyelt volna most nem erte volna meglepeteskent a korhazi koltseg.

Nem akarok allami korhazban szulni, kepes vagyok lemondani sok mindenrol , en vele ellentetbe otthonrol viszem a munkaba az ebedet.

Mit gondoltok tul nagy igenyeim vannak?


2014. aug. 15. 11:49
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Abban teljesen igazad van, hogy ha már erre tettétek félre a pénzt, akkor ne azt nézze a párod, hogy mennyibe kerül a kórházi költség.

De. Nagyon sok hasznos tanácsot kaptál arra vonatkozóan, hogy ne a helyszínt nézd, hanem az orvosokat. Nekik is teljesen igazuk van.

Az dokik magánkórházban sem jobbak, sem kedvesebbek nem lesznek, lehet hogy nincsenek annyira leterhelve, de ott is csak egy páciens vagy a sok közül.

Jó magasról lesajnálják mennyit fizettél, mert ott ez a megszokott. Legfeljebb kicsit megdobják még a költségeket, a levegővételt is felszámolják, nem egyszer jártam meg magánrendeléssel. Nem kapsz megkülönböztetett figyelmet, max. egy kicsit elegánsabb környezetben leszel, de megéri neked, ha mellette talán nem vagy akkora biztonságban?

Ezt kell figyelembe venned első sorban. Ne úgy menj be, hogy melyik kórházban szülnél szívesebben, hanem, hogy melyik orvossal.

Lehet, tényleg jobban járnál egy bérelt szobával, bérelt dokikkal. Ott tényleg te lennél az első, és a fizető beteg, nem utolsósorban te választod ki, ki legyen melletted.

2014. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
A legelején konkrétan le lett tisztázva, hogy mire gyűjtesz? És hogy mennyibe kerül egy magánkórházban a szülés? Nem tudom mennyire lett felvilágosítva erről a párod, mikor készültetek rá. Szerintem akkor kellett volna elmondani neki, hogy egy magánkórház költségei plusz a terhesgondozás ennyi és ennyi. Mindent konkrétan megbeszélni, hogy mire is gyűjtesz, mire mennek majd el a kiadások. Ha ezt mégis megtettétek és a párodnak konkrétan elmagyaráztad, hogy mi mennyibe lesz körülbelül, akkor nem igazán értem a reakcióját, miért van úgy meglepve. De nekem tényleg a leírásodból az jön le, hogy párod nem volt tisztában azzal, hogy mire is fog elmenni a pénz, illetve hogy mennyi. Tényleg nehogy az legyen, hogy ekkora összeget "kidobsz" az ablakon és nem leszel elégedett. Mondjuk nekem tapasztalatom nincs, nektek kell eldöntenetek, hogy megéri e azt a pénzt kiadni erre, mikor rengeteg másra is el lehetne költeni, de ha nagyon ragaszkodsz hozzá és ezért tettél félre, gondolom párod is elfogadja majd a kérésedet/döntésedet. Mindenképp érdeklődj körbe, hogy megéri e a magánklinika.
2014. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

Elmész egy államiba, fogadsz egy orvost, előre megkérdezitek a tarifát, onnantól látja, hogy pénz lesz belőle.


Végig a tenyerén fog hordozni, és marad pénz későbbre, ha valami kell a gyereknek.

2014. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
54%

Én egy Kecskeméti anyuka vagyok! Nem tudom láttátok-e már milyen volt a régi kórház? (iszonyú körülmények voltak!!!)

A tusolók gusztustalanok, a látogatok járkálnák be a szobákba (én meg fejem a ciciből a tejet, fain mi?) az egész környezet kiábrándító! Ennek ellenére a dokim (fogadott) nagyon rendes volt, volt 2 szülésznő akik végig segítettek, nagyon rendesek voltak! Államiba ilyen körülmények közt szültek, azt hiszem ebben a hónapban már az új kórházban szülnek a nők! Ezzel azt akartam mondani, hogy gyakorlatilag ugyanazt az ellátást kapja mindenki, a magánklinikán meg annyi (gondolom) hogy szebb a környezet stb....

2014. aug. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

A klinika honlapjan tajekoztato jellegu arakat nezztunk meg jo ket eve.

Az arak nagyon nem valtozztak csak a terh.gondozas+szules+szoba ket fore etkezessel (szeretne a 3 napot o is bent tolteni velunk) hat igy nem kis osseg.

A hugom szult allami korhazba, fizetett mindenkinek es nem keveset. Ket szobahoz tartozott egy furdo ami a kozos eloterbe volt es boldog boldogtalan oda jart mert szep modern es tiszta volt csak epp nem zartak.

A kajat ugyanugy mi vittuk mert az ottani hat mindenki tudja...

2014. aug. 15. 13:58
 36/44 anonim ***** válasza:
83%
34-es vagyok! Szülj akkor magánban! Ha ez már meg volt beszélve akkor legyen úgy! Egyébként még olyan messze van a szülés, ne hergeld magad előre ilyeneken :)
2014. aug. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Igaza van.Egy gyerek igen sokba kerül,jobban jársz azt a pénzt ráköltöd majd.Ezért a rengeteg pénzért ott is ugyan úgy felléphet komplikáció.Pénzzel ezt nem lehet kivédeni.Sosem adtam szülésért pénzt, sok sok millió nő szült államiba és kibirtuk.Na de menj csak oda,majd után rájössz ezért kár volt ennyi pénzt kiadnod.
2014. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
0%
Én is ha megtehetném magánklinikán szülnék. Bár tény, hogy rengeteg pénzbe kerül. Ha van rá pénzed, akkor fizesd be magad és ennyi.
2014. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Szülj államiba de fogadj egy orvost,szülésznőt sokkal jobban megéri.
2014. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Igen is meg nem is. Neekm a 3. babánál lett úgymond elegem ebből a kismamákra épült iparágból. Igaz, addigra már túl voltam 2 nagyon különböző élményen. Az orvos mindkét esetben nagyon lelkiismeretes volt, pedig ebből csak az egyik volt fogadott. A harmadiknàl csak annyi volt a vágyam, hogy hagyjon békén mindenki. Ennek megfelelően a tündér szülésznő, aki előre nem is fogadott el semmit(!), időnként ellenőrizte, minden rendben megy-e, amikor kellett, segített, az ügyeletes doki meg addigra ért oda, mikor már a babát fürdették. Mindez az egyik leglepukkantabb kórházban. Mégis erre emlékszem legszívesebben, mert semmi de semmi stressz nem volt az egészben, főleg a tekintetben, hogy nem azt kapom a pénzemért, amit várok. Mindenesetre azt tartom a legésszerűbb megoldásnak, hogy választani egy megbízható orvost egy jól felszerelt kórházban.
2014. aug. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!