Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehet, hogy igaza van es nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy igaza van es nagy dolgot csinalok a szulesbol?

Figyelt kérdés

Regota szeretnenk gyereket, es mikor megbeszeltuk, hogy johet azt is megtervezztuk hogy havonta valamennyit felreteszunk a szulesre.

Az elejen havonta kicsit tobbet 30-50ezer ft korul tettem felre kesobb 15-30ezer ft korul. Sajnos tobb mint ket evet kellett varnunk, de vegul csak sikerult es most 8 hetes terhes vagyok.

Elmentunk ket maganklinikara is, hogy megnezzuk hol szulnek szivesen jol osszeveztunk. Szoszerint azt mondta -Hol az istenbe akarsz te szulni, normalis vagy?

A felretett (szulesre!!) penzbol kitudnank fizetni, es meg azon felul is vannak megtakaritasaink. Minden honapban kozosen dontottunk arrol mennyit teszunk fele erre szoval ha kicsit is figyelt volna most nem erte volna meglepeteskent a korhazi koltseg.

Nem akarok allami korhazban szulni, kepes vagyok lemondani sok mindenrol , en vele ellentetbe otthonrol viszem a munkaba az ebedet.

Mit gondoltok tul nagy igenyeim vannak?


2014. aug. 15. 11:49
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
68%

Én azért nem szülnék magánklinikán, mert nincsenek felkészülve a problémás csecsemőkre, nincs NIC. Így ha bármi baj van a babával, elviszik, és az új kórházban már csak mint látogató lehet bent az anyuka, aki hogyha emberi körülményeket akart (tehát nem egy széken ülni egész nap/éjjel), akkor fizetni kell a plusz szobáért. Másrészt ha idő közben történik valami, és ne adja az Isten koraszülött lesz, akkor nem lehet szülni a magánklinikán, hiszen PIC sincsen ezeken a helyeken, és akkor egy teljesen idegen környezetben, idegen orvosnál kellene szülni. Másrészt kérdés, hogy mennyi a megtakarításotok. Ha mondjuk van fél milliótok, és az elmegy a magánklinikás szülésre, ezzel lenullázva magatokat, akkor nem vállalnám, hiszen sajnos később is lehet olyan helyzet, amikor szükség lehet félretett pénzre. Állami kórházban is lehet szülni normális körülmények között, ha fizet az ember. Az én dokim pl. 40 ezret kér egy szülésért, és abszolút az ember mellett áll. Szakmailag a magánklinikák sem tudnak többet, ugyanazok az orvosok dolgoznak ott.

De ha te ragaszkodsz a magánklinikához, akkor szülj ott, mert fontos, hogy te biztonságban érezd magad, de tudd a hátulütőit.

2014. aug. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
59%
8 hetes terhesen magánklinikát nézel a szüléshez? Megértem a férjed. Államiban szültem nemrég és alapítványi szobában voltam. Kiváló, szuper élmény volt és minőségi. Lehet, hogy te is amolyan ördögnóris sznob vagy?
2014. aug. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
0%

"Sokszor amekkora tirpák parasztok az eü-ben dolgozók legszívesebb még egy nagy maflást is adnák nekik, nemhogy pénzt."


na, pontosan EZÉRT kell, hogy veled ne legyenek tirpák parasztok!!!


Megválaszoltad a saját kérdésed, amivel nem értettél egyet...

2014. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom mit tanácsoljak, csak az jutott eszembe, hogy a barátnőm az első gyerekét maszek klinikán szülte hasonló félelmek miatt. Majd a másodikat már állami kórházban pénz hiányában és semmivel nem volt neki rosszabb. Ez tényleg sok mindenen múlik, de kérlek, ráérsz ezen gondolkodni még. Ezerszer átfordul még az agyadban mire oda jutsz. Először is kívánom, hogy minden rendben legyen :-) Ne keressetek a pároddal fölöslegesen konfliktus forrást.
2014. aug. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

#15, külföldön szültem. Veszélyeztetett terhes voltam, de egészséges volt a baba.

Orvosi mulasztás miatt a szülés közben meghalt a pici.


a kórházat nem tudtuk perelni, mert nem tudtuk bizonyítani.

Ők pedig kártérítésként felajánlották, hogy állják a temetés költségeit. szerinted elfogadtuk??


Ha van rá pénzed, akkor szülhetsz magánklinikán, de nem lesznek ott feltétlenül jobbak és képzettebben az orvosok, ápolók, stb. Talán a gépek, műszerek jobbak, de ennyi.

Inkább kérdezd körbe az ismerőseidet, hogy ki hol szült, és ajánlja-e.

2014. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
23%

Magaklinika?

Egyet szultem korhazban na soha tobbet.

A masik ketto otthon szuletett a nappaliba es a furdokadban kedves szuleszno segitett.

Szamomra ez volt a legjobb es a legbiztonsagosab.

A vicc benne hogy egy fillerbe sem kerult.

2014. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
66%

"Megválaszoltad a saját kérdésed, amivel nem értettél egyet..."


Az a baj, hogy nem válaszoltam meg. Mint többen is említették a magánklinikán csak a komfort lesz nagyobb, de a biztonság nem.


Lehet, hogy jobban megéri a relatíve sok bunkó és kevesebb kényelem, ha valószínűsíthetően biztonságosabb szülést.


Ráadásul, ha ez az összes megtakarításuk, akkor végképp nem éri meg. Az ilyen klinikák azoknak jönnek jól, akiknek ez egy heti keresetük és nem megy rá az összes "baba" tartalék pénz.

2014. aug. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sznob, de terhesgondozasra is az oda jarok ahol majd szulok.
2014. aug. 15. 12:58
 29/44 A kérdező kommentje:

Nem az utolso forintunkbol fizetnenk ki.

Erre kulon sporoltunk. Mindketten dolgozzunk!

A terhesgondozas+szules a dragabbik korhazba annyi lenne mint egy havi fizetesunk (osszesen a ket fizetes).

2014. aug. 15. 13:05
 30/44 anonim ***** válasza:
91%

Szíved joga, ettől függetlenül lehet, hogy túlzásnak tartja. Próbáljatok meg arany középutat választani. Állami klinika fogadott orvossal?

Nekem nem volt fogadott orvosom, szentül hiszem, hogy azért kapnak fizetést, amiért elvégzik a munkájukat. Ez nem jelenti azt, hogy nem vagyok hálás. Szavam sem lehet, velem végig mindenki kedves volt, tisztességesen elláttak, de nekem sem voltak extra igényeim és a kisebb nyűgöket megtartottam magamnak, mert sem a szobatársaimnak, sem az osztályon és a szülőszobán EGYEDÜL helytálló szülésznőnek nincs szüksége hisztis betegre. Kettőn áll a vásár. Én is kedves és udvarias voltam, ezt kaptam vissza. Nem vagyok biztos benne, hogy pénzért többet kaptam volna.

Nem akarlak eltántorítani, csak leírtam, én hogy gondolom.

2014. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!