Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehet, hogy igaza van es nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy igaza van es nagy dolgot csinalok a szulesbol?

Figyelt kérdés

Regota szeretnenk gyereket, es mikor megbeszeltuk, hogy johet azt is megtervezztuk hogy havonta valamennyit felreteszunk a szulesre.

Az elejen havonta kicsit tobbet 30-50ezer ft korul tettem felre kesobb 15-30ezer ft korul. Sajnos tobb mint ket evet kellett varnunk, de vegul csak sikerult es most 8 hetes terhes vagyok.

Elmentunk ket maganklinikara is, hogy megnezzuk hol szulnek szivesen jol osszeveztunk. Szoszerint azt mondta -Hol az istenbe akarsz te szulni, normalis vagy?

A felretett (szulesre!!) penzbol kitudnank fizetni, es meg azon felul is vannak megtakaritasaink. Minden honapban kozosen dontottunk arrol mennyit teszunk fele erre szoval ha kicsit is figyelt volna most nem erte volna meglepeteskent a korhazi koltseg.

Nem akarok allami korhazban szulni, kepes vagyok lemondani sok mindenrol , en vele ellentetbe otthonrol viszem a munkaba az ebedet.

Mit gondoltok tul nagy igenyeim vannak?


2014. aug. 15. 11:49
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
87%

Hogy túl nagy igényeid vannak-e?

Ha nem lenne rá pénzetek, akkor igen, túl nagy igényeid lennének. Így viszont, hogy célzottan félretettétek a magánklinikára való pénzt, így teljesen reális igény, ha ott szeretnél szülni.

2014. aug. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
91%
A szülés fontos és különleges élmény egy nő életében. Fontos hogy olyan körülmények közt jöjjön világra a baba ahol az édesanya biztonságban érzi magát. Én az 1. Női klinikán szültem abból a megfontolásból hogy bármi probléma merülne fel ott vannak a legjobb gépek és legtapasztaltabb orvosok. Sok helyen ha probléma merül fel egy szülésnél rohammentő viszi a kismamát az 1. Női klinikára hogy segítséget kapjon. A szülőszobák meghittsége és felszerelése kellemes meglepetés volt. Aki nem fogadott orvost, szülésznőt ők is nagyon elégedettek voltak. Mi fogadtunk és leginkább a szülésnő megfogadását szívből ajánlom mert az ő személye és hozzáállása a legfontosabb. Jó egészséget kívánok nektek és könnyű, boldog szülést.
2014. aug. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a szülés helyszínét a nőnek kell eldönteni és nem a párjának. Ha te ott szeretnél szülni, akkor szülj ott, persze csak akkor, ha ez a pénz tényleg nem fog hiányozni a családi kasszából.

Amúgy egyébként egyáltalán nem biztos, hogy egy magánklinikán jobb lesz, mert megoszlanak a vélemények, ahány szült nő annyi sztori.

2014. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
28%
Meglátásom szerint a hangsúly nem azon van,hol szülsz,hanem hogy kinél.Ez nagyon nem mindegy.Nyilván készségesebb egy fogadott orvos,és mindenki segítőkészebb némi honorárium fejében.Így azt gondolom,nincs szükség ehhez magánklinikára,és osztom a férjed véleményét.
2014. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

1., tobb szazezer forint a szules+terhesgondozas, a ket korhaz kozott min.300ezer forint a kulombseg.


8., Hol szultel, es mikor (330ezer gondolom csak szules), mi volt a baj?

2014. aug. 15. 12:23
 16/44 anonim ***** válasza:
23%

Nem csak a szüléssel van a baj, de utána ott is kell tölteni 3 napot, és a csecsemősök szépen meg tudják keseríteni az ember életét...most ha azt akarod, hogy egy államiban mindent 100%-ban megkapj és minden klappoljon, és ebben ELŐRE BIZTOS IS AKARSZ LENNI (mert van olyan persze, aki nem fizet, és jó élmény lesz, de ez a szerencsén múlik). Szóval ha államiban is szeretnél 100% lenni, akkor szintén sok pénzt ki kell fizess...

orvos: 100-150e (a császárért többet szoktak adni)

szülésznő: 30-50e

csecsemősök: 2-3nak is fizethetsz, műszakváltások miatt, legyen mondjuk 10e

állami szoba: 10e/éj vagyis 30e


Ez olyan 250e ft körül van. Nem beszélve, hogy van, ahol fizetned kell az EDA-ért, meg még zsebbe az aneszteznek is... szóval nem sokkal olcsóbb az állami, ha tényleg rendes ellátást szeretnél, mint a magán, és azért össze nem hasonlítható a kettő...

2014. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is butaság a magánklinika, kevésbé felkészültek a komplikációkra, és rengetegbe kerül. Én is inkább az állami kórházban javasolnék külön szobát, kérhetsz ott is kádban vajúdást, stb. A lényeg a jó szülész, és a jó orvos. A magas honorációért pedig egész biztosan nagyon figyelmesek lesznek veled. Gyakorlatilag hátrány nem ér a magánhoz képest (na jó, nyilván nem lesz bőrkanapé, de szerintem szülés alatt ez fog a legkevésbé érdekelni) viszont a csecsemőt nagyobb biztonságba tudhatod, ha bármi gond lenne. (Isten adja, hogy ne legyen semmi! )
2014. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
59%

Én egyet értek a férjeddel. Szerintem teljesen felesleges erre kiadni ennyi pénzt és egyáltalán nem biztos, hogy biztonságosabb. Maximum a kényelemben lehet biztos.


" Szóval ha államiban is szeretnél 100% lenni, akkor szintén sok pénzt ki kell fizess...

orvos: 100-150e (a császárért többet szoktak adni)

szülésznő: 30-50e

csecsemősök: 2-3nak is fizethetsz, műszakváltások miatt, legyen mondjuk 10e

állami szoba: 10e/éj vagyis 30e"


Ezzel meg végképp nem értek egyet. Minek kellene az orvosnak 150 ezret adni? Meg mindenkinek dobálni a 20ezreseket, aki csak elment a szoba előtt?


Sokszor amekkora tirpák parasztok az eü-ben dolgozók legszívesebb még egy nagy maflást is adnák nekik, nemhogy pénzt. Ettől függetlenül megértem, hogy le vannak terhelve és nem feltétlenül vannak túl fizetve(bár az idézett szöveg alapján ebben már nem vagyok biztos), de ilyen helyen nem biztató a bunkó modor.

2014. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
63%
*adnék
2014. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
51%

Én személy szerint nem magánkórházba mennék, hanem klinikára, fizetős szobába. Ilyen helyen van saját fürdőszoba a szobához, csak te vagy a szobában, apuka annyit van ott, amennyit akar, és összességben ezek a szobák nagyon jó állapotban vannak a többi, lepukkant vacakhoz képest.Az egyetemen eleve csak a legjobbak vannak, itt nem engedhetik meg maguknak a trehányságot, nemtörődömséget. Összehasonlítva egy megyei kórházzal, én csak ámultam, mikor egy egyetemi város női klinikáján kezdtem nőgyógyászhoz járni. Addig magánorvosnál kellett tízezreket hagyni, mert a tb-s ellátás olyan volt, hogy inkább oda be nem tettem a lábam, a magánért meg a kérdésre adott válaszért is felszámolt pénzt konzultáció gyanánt. Itt a klinikán viszont bátran járok a tb-rendelésre, mert színvonalas, tök mindegy, kihez kerülök éppen. Egyetlen negatívum: nyáron a szabadságolások idején borzasztóan lassú és körülményes (két orvos volt, mindkettő a műtőben, az ambulancia meg full tele volt). Na ilyen leterheltség mellett nem biztos, hogy ha nyárra lennék kiírva, akkor bátran választanám. Ha baj van, ne kelljen már azt végigvárni, hogy az egyik orvos kikászálódjon a műtőből, mert addig simán visszafordíthatatlan baj érhet engem is...Nem tudom, ilyet hogy lehetne elkerülni.

Ezt csak azért írtam le ilyen hosszan, hogy minden a saját lehetőségeidtől és az adott körülményektől függ.

Te tudod, hogy nálatok milyenek az alap kórházi viszonyok. Te tudod, hogy mennyire engedhetitek meg magatoknak a magánklinikát (jelzem: mire végigtejelnél 9 hónapot a magánrendeléseknél+szülés "hálapénz"+esetleg a szülésznő, ott vagy simán a magánkórházi díjjal). Ahol drágább a díj, ott benne van a terhesség alatti vizsgálat, van, ahol felkészítő tanfolyam, a benntartózkodó családtag étkezése, alvása stb.

Ahol Te biztonságban érzed magad, oda kell menni. Mutasd meg a lüke férjednek ezt a kérdést. Magyarázd el neki, hogy persze, a fa tövében is meg lehet szülni, de haza lehet vinni egy oxigénhiányos beteg babát is, vagy éppen egy urnát is, mert épp műtőben volt az összes orvos, mikor a gyerek elakadt a szülőcsatornában vagy éppen nem vettek észre valami rendellenességet, fertőzést, betegséget, akármit a terhesség alatt, a kórházban, a szülésnél. Te is kijöhetsz full extrásan de úgy is, hogy túl nagyon vágott az orvos odalent, mert már fáradt volt, és nem figyelt, leszakadt a méhed de nem vették észre, nem foglalkoztak a fájdalmaddal, mert ez természetes, esetleg gyorsítani akarják, mert ugye idő van, és kinek van kedve kivárni a természetet, neked ez gátrepedéssel, végbélsérvvel jár...hát, benne van a pakliban, vagy vagy csak szimplán olyan lelki traumákat szenvedsz, fölösleges megaláztatásokat, amik csak a türelmetlen, fáradt személyzetnek köszönhetőek, de a kiszolgáltatott helyzetedben te egy életen át szenvedsz tőlük. Ha megvan, egészséges minden ok, utána a ti felelősségetek, hogy ne csesszétek el szegényt, de amíg más kezében van a sorsotok, nem erre kell sajnálni a pénzt, mert sokkal többe lesz későb...

Inkább erre költsetek, mint Brendon cuccokra, meg fölösleges flancos vackokra, ami úgyis max a szülőnek cuki, a gyerek le se sz..ja

2014. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!