Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ha egy vita...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ha egy vita hevében a feleség megüti a férjet, azt jobban el lehet fogadni, mint fordítva?

Figyelt kérdés
A kérdésem onnan ered, hogy a barátnőm mindig mondogatta, hogy ha őt megüti egy férfi, annyi a kapcsolatnak azonnal, amivel egyet is értettem. Volt nálunk nemrég egy kis létszámú "házibuli", inkább beszélgetés, ahol mindenki ivott valamennyit, ők meg összevesztek. Nem nagyon zavart senkit, elvonultak az egyik szobába rendezni a dolgot. Viszont egyszercsak hallottunk egy csattanást, egyértelműen pofon hangja volt. A barátnőm kiment, a férje ott maradt. Nagyon megijedtem, azt hittem a férje bántotta, aztán ahogy rákérdeztem a pasinál, kiderült, hogy nem, a barátnőm nyomott le neki egyet, és marhára elege van, mert ez nem az első alkalom volt már. A pasi kiment a barátnőm után, majd pár óra múlva visszajöttek, mert nálunk aludtak, de láthatóan nem sikerült kibékülni. Másnap mondta a barátnőm, hogy ki fogja dobni a férjét, mert az elkapta a kezét, és megszorította, miután aznap este a harmadik (!) pofont készült neki lecsapni az asszony. Nem kettős mérce ez egy kicsit? Én úgy látom, hogy ebben az esetben a férj nem tett semmi rosszat, nem ütött vissza, csak leállította, a feleség viszont durván elvetette a sulykot szerintem, ráadásul mint kiderült, nem először. Én úgy gondoltam mindig is, hogy a nem pofozkodunk mindkét félre vonatkozik, hiába gyengébb a nő az esetek többségében. Nem az ütés mérete a lényeg elsősorban, hanem az elv, a tisztelet, ezért szerintem ugyanakkora bűn a pofon a nő részéről, mint a férfiéról. Ugyanezt elmondtam a barátnőmnek, ő ezt nem osztja, és halálra sértődött, mikor mondtam neki, hogy ez ugyanolyan, mintha a férje ütötte volna meg őt. Ti hogy látjátok?
2014. aug. 7. 13:42
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
31%
Mindkettő helytelen. Azonban azt gondolom egy női pofon...és egy férfi pofon közt, erő tekintetében jelentős különbség van. Nem lehet érdemben összehasonlítani őket...ezért a férfi által adott pofon még mindig rosszabb. De ez nem jelenti azt, hogy a női ne lenne az.
2014. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

erőben igen lehet rosszabb, de érzésre ugyanaz

és itt most nem arról van szó, hogy egyszer, egy pofon, hanem folyamatosan több pofon

2014. aug. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

"Ha valaki állandóan úgy bánik velem, hogy pofonnal tudom csak kiegyenlíteni a számlát, akkor én érzem magam bántalmazva, és én megyek el."


Náluk nem ez van. Nem egyszer hallgattam végig elejétől kezdve egy-egy ilyen veszekedést, nem a férj az, aki rosszul bánik vele. A 10-ből 8-szor a feleség köt bele a férjébe valami piszlicsáré baromság miatt, ő beszél folyton undorítóan, használ lealacsonyító szavakat, gondolom éreztetni akarja a felsőbbrendűségét. A férj 90%-ban normális hangnemben magyarázza, hogy miért nem ő a hülye. Mikor fölemeli a hangját ő is, mert már elege van, akkor jön ez a pofon rész, mint kiderült. A pasi egy nagyon jó lelkű, szerethető ember, de a végtelenségig papucs, meghunyászkodó típus, és pechjére valamiért nagyon belezúgott ebbe a csajba.

2014. aug. 7. 15:23
 24/29 anonim ***** válasza:
akkor hagyni kell őket. ha ők mégis együtt maradnak, az legyen az ő bajuk. de kívülállóként rossz nézni az ilyet. hanyagold a hangulatgyilkos asszonykát, ha már segíteni úgysem tudsz rajta
2014. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Pff a barátnőd pont azzal él vissza, hogy tudja, hogy őt a pasi nem meri megütni, mert akkor egyből kiátkozná meg elhordaná mocskos nőverőnek mindenki.

Már egy kis kézszorításból is mekkora balhét csapott, és hogy ő az áldozat. Én megfejeltem volna! :D

2014. aug. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy látom, hogy a többség szerint nem én gondolkodom hülyén. Azért gondoltam, hogy megkérdezem, hogy látják ezt mások, mert a lány annyira meg van rám sértődve, hogy hihetetlen, hogy hogy mondhatom, hogy ez ugyanaz, mintha a férje ütötte volna meg őt. Akkora cirkuszt levert, hogy már elgondolkodtam, nem én látom-e rosszul a dolgokat. Meg szerinte mint a barátnőjének, mellé kéne állnom minden helyzetben. Szerintem meg egy barátnak az is a dolga, hogy helyre rakjon, ha hülye vagyok. Én ezt tettem, de úgy tűnik, neki már tényleg csak az felel meg, ha bólogatnak neki, és mindenki neki ad igazat.

Nagyon sajnálom egyébként, mert nem volt ilyen, sajnos tényleg nagyon azt látom, hogy ez a kapcsolat hozta ki belőle ezt a viselkedést. Eleinte csak a pasitól várta, hogy úgy ugráljon, ahogy ő fütyül, most már mindenkitől. Nagyon megromlott nekem is a kapcsolatom vele, amikor csak tudom, kerülöm a közös programokat, amitől meg valahol szarul érzem magam. Ő még mindig a legjobb barátnőjének tart, én őt már nem. Azt hittem, hogy ezen a példán keresztül megmutathatom neki, milyenné vált, hogy mennyire nem önmaga, de hiába mondtam neki, nem hallgat rám, inkább besértődik. A férjem szerint hagynom kéne az egész barátságot, mert tőlem csak elvesz, adni nem ad semmit, csak olyan érzés, mintha cserben hagynám.

2014. aug. 7. 17:37
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nőként mondom azt, hogy a csaj MEGÉRDEMELTE volna, hogy visszaüssön a férje.


És azt is hülyeségnek tartom hogy nőt nem szabad megütni... lószart nem! Igenis vannak nők, akik kiérdemlik...


Ugyanúgy elítélendő mindkét dolog. Sőt, talán még jobban is, jelen esetben, mintha a férfi üti meg a nőt, mégpedig azért mert az ilyen nők mint ez a csaj, KIHASZNÁLJÁK azt, hogy a pasi elvileg nem üthet vissza, és kedvére pofozza a férjét minden szarságért. Ez pedig nagyon gerinctelen dolog.

2014. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nő egyértelműen egy idegbeteg p*csa. Én már rég megmondtam neki, hogy ilyen emberre nincs szükségem az életemben. Másrészt szerintem az igazi barát nem az, aki támogat a hülyeségben, hanem aki szól, hogy ez így nem jó.


Hülyeségnek tartom ezt a "gyenge nő" dolgot. Ha egy férfi beleköt valakibe, aki erősebb és jól összevereti magát, akkor mindenki szerint egy idióta. Nőre nem igaz ez? Mi nők talán szent tehenek vagyuk?


Másrészt hogy döntöd el, hogy egy nő gyenge-e? Egy barátnőm évekig karatézott. Neki egy füles meg sem kottyant volna, pedig kis vékonyka volt mindig is. Vagy nézzünk rá egy tenyeres-talpas, 150 kilós c-típusú asszonyra.


Sok nő szereti a nőiességét fegyverként használni. Ők mehetnek, üthetnek, de ha elkapják a kezüket, akkor megy a hisztéria meg a barátnőknek hazudozás.

2014. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nem, és visszakézből megérdemelt volna egyet. Még jó, hogy a harmadiknál lefogja a pasi a kezét, de én az elsőnél megpofoztam volna a csajt. Álljon már meg a menet, mit képzel magáról? Azt hiszi, hogy azért, mert ő a nő, bármit megtehet? Hát nagyon nem, kijárt volna neki egy maflás.


Nyilván nem teljes erőből, mert annak csúnya vége lesz, de tudja csa, hol a helye.


25L


(ha én minden ok nélkül - egy vita nem ok - megütném a férjem, pláne többször, egyáltalán nem csodálkoznék, hogy visszaadja, és elismerném, hogy megérdemlem).


Amúgy a pasi is idóta, amiért együtt van még azzal a pitsával.

2014. aug. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!