Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ha egy vita...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ha egy vita hevében a feleség megüti a férjet, azt jobban el lehet fogadni, mint fordítva?

Figyelt kérdés
A kérdésem onnan ered, hogy a barátnőm mindig mondogatta, hogy ha őt megüti egy férfi, annyi a kapcsolatnak azonnal, amivel egyet is értettem. Volt nálunk nemrég egy kis létszámú "házibuli", inkább beszélgetés, ahol mindenki ivott valamennyit, ők meg összevesztek. Nem nagyon zavart senkit, elvonultak az egyik szobába rendezni a dolgot. Viszont egyszercsak hallottunk egy csattanást, egyértelműen pofon hangja volt. A barátnőm kiment, a férje ott maradt. Nagyon megijedtem, azt hittem a férje bántotta, aztán ahogy rákérdeztem a pasinál, kiderült, hogy nem, a barátnőm nyomott le neki egyet, és marhára elege van, mert ez nem az első alkalom volt már. A pasi kiment a barátnőm után, majd pár óra múlva visszajöttek, mert nálunk aludtak, de láthatóan nem sikerült kibékülni. Másnap mondta a barátnőm, hogy ki fogja dobni a férjét, mert az elkapta a kezét, és megszorította, miután aznap este a harmadik (!) pofont készült neki lecsapni az asszony. Nem kettős mérce ez egy kicsit? Én úgy látom, hogy ebben az esetben a férj nem tett semmi rosszat, nem ütött vissza, csak leállította, a feleség viszont durván elvetette a sulykot szerintem, ráadásul mint kiderült, nem először. Én úgy gondoltam mindig is, hogy a nem pofozkodunk mindkét félre vonatkozik, hiába gyengébb a nő az esetek többségében. Nem az ütés mérete a lényeg elsősorban, hanem az elv, a tisztelet, ezért szerintem ugyanakkora bűn a pofon a nő részéről, mint a férfiéról. Ugyanezt elmondtam a barátnőmnek, ő ezt nem osztja, és halálra sértődött, mikor mondtam neki, hogy ez ugyanolyan, mintha a férje ütötte volna meg őt. Ti hogy látjátok?
2014. aug. 7. 13:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is ugyan az vonatkozik mind a két nemre, senkinek se kéne pofozkodni


és a barátnőd esetében, szerintem akkor se kéne hápognia, ha a 3. pofon után egyet visszakap

2014. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

az aznapi 3. pofon már túlzás, így az hogy lefogta a kezét érthető


én bevallom kapott már pofont, egyet, egyszer, de beismerte, hogy megérdemelte

2014. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%
Számomra egyformán elítélendő mindkét nemnél, ha indokolatlanul fizikai erőszakot alkalmaz.
2014. aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy látom ahogy Te.

Szerintem addig nincs joga egy félnek megütni a másikat, amíg a másik se engedi meg magának.

Tehát ha a nő nem üti meg a pasit, a pasi se emeljen rá kezed, de ha megüti mint jelen esetben a barátnőd tette, akkor azért ne menjen le kutyába.

Üssön vissza, talán legközelebb asszonyka se így fogja a dühét levezetni.


Mondjuk a hátterét nem ismerem, mert nem ütöttem még meg egy páromat se, no meg én se kaptam még senkitől.

2014. aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Első, nekem is egyből az jutott eszembe, hogy ha ez tényleg rendszeresen megtörténik, és aznap vagy 3-at kiosztott, örüljön, hogy nem kapott vissza egyet. De ezt inkább nem mondtam. Piásak voltak kicsit mindketten, de ez nem mentség szerintem, a férjeknek se szokták elnézni, ha részegen hazamegy és összeveri az asszonyt. Egyébként egyidősek vagyunk a nővel, én is férjnél vagyok, de sose tudnám megütni a férjemet.
2014. aug. 7. 13:49
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű, nem adok olyat, amit nem akarok kapni. Jobb is, ha különmennek.
2014. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

nem ismered a Violence is violence videót? Londoni kutatók csinálták arról, hogy a társadalom nem segít azoknak a férfiaknak, akiket bántalmaznak, míg a nőknek igen.


Én nem tudom, mit gondolok a témáról, mert nem ismerek agresszív embereket.


26l

2014. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként valami banális hülyeségen vesztek össze, mindig így indul, aztán egyre jobban belelendülnek, felhoznak minden sérelmet, szidják egymást, és a végére annyira eldurvul, hogy szinte mindig ott tartanak, hogy akkor vége. Aztán másnap mindig kibékülnek. Végighallgattam már nem egyszer, de azt nem tudtam eddig, hogy a pofon is játszik a csaj részéről. Egyébként eléggé uralkodó természete van, a srác meg behódoló típus sajnos, ez ráerősít az egészre.
2014. aug. 7. 13:55
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

A pofonnak a ténye a bűn, nem az ereje. Innentől kezdve mindegy, hogy ki adja kinek (azonos neműeknél is).

Mondjuk elég nagy marha a férj, ha ilyen nő mellett marad.

2014. aug. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
15%

A nők nem olyanok, mint a férfiak ezért a kérdésre a válasz igen. Jobban elfogadható.

A történet pedig egy speciális eset, itt már külső szemmel az egész párkapcsolat megkérdőjelezhető.

2014. aug. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!