Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ha egy vita...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ha egy vita hevében a feleség megüti a férjet, azt jobban el lehet fogadni, mint fordítva?

Figyelt kérdés
A kérdésem onnan ered, hogy a barátnőm mindig mondogatta, hogy ha őt megüti egy férfi, annyi a kapcsolatnak azonnal, amivel egyet is értettem. Volt nálunk nemrég egy kis létszámú "házibuli", inkább beszélgetés, ahol mindenki ivott valamennyit, ők meg összevesztek. Nem nagyon zavart senkit, elvonultak az egyik szobába rendezni a dolgot. Viszont egyszercsak hallottunk egy csattanást, egyértelműen pofon hangja volt. A barátnőm kiment, a férje ott maradt. Nagyon megijedtem, azt hittem a férje bántotta, aztán ahogy rákérdeztem a pasinál, kiderült, hogy nem, a barátnőm nyomott le neki egyet, és marhára elege van, mert ez nem az első alkalom volt már. A pasi kiment a barátnőm után, majd pár óra múlva visszajöttek, mert nálunk aludtak, de láthatóan nem sikerült kibékülni. Másnap mondta a barátnőm, hogy ki fogja dobni a férjét, mert az elkapta a kezét, és megszorította, miután aznap este a harmadik (!) pofont készült neki lecsapni az asszony. Nem kettős mérce ez egy kicsit? Én úgy látom, hogy ebben az esetben a férj nem tett semmi rosszat, nem ütött vissza, csak leállította, a feleség viszont durván elvetette a sulykot szerintem, ráadásul mint kiderült, nem először. Én úgy gondoltam mindig is, hogy a nem pofozkodunk mindkét félre vonatkozik, hiába gyengébb a nő az esetek többségében. Nem az ütés mérete a lényeg elsősorban, hanem az elv, a tisztelet, ezért szerintem ugyanakkora bűn a pofon a nő részéről, mint a férfiéról. Ugyanezt elmondtam a barátnőmnek, ő ezt nem osztja, és halálra sértődött, mikor mondtam neki, hogy ez ugyanolyan, mintha a férje ütötte volna meg őt. Ti hogy látjátok?
2014. aug. 7. 13:42
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

6-os, nem mennek külön, megint kibékültek persze, és láss csodát, még a férj kér elnézést, és neki kell meghunyászkodni, hogy a felesége maradjon... Borzasztó lehet ez a kapcsolat, lövésem nincs, hogy lett belőle házasság, mert az első perctől ez ment, rögtön elkezdték egymást marni. Pont emiatt már legtöbbször valami kifogással kibújunk a meghívásaik alól, mi meg nem nagyon hívjuk őket, mert folyton az a vége minden bulinak, összejövetelnek stb., hogy azt hallgatjuk, hogy veszekszenek, és teljesen elrontják a hangulatát mindenkinek. De a most történteken azért ledöbbentem.

A videót ismerem, számomra az is érthetetlen...

2014. aug. 7. 13:59
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt hívják bántalmazó kapcsolatnak. Ezzel az a baj, hogy ameddig a bántalmazott nem akar kilépni belőle, semmit nem lehet tenni.
2014. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
nem. a pofozkodás primitívségről árulkodik. ebben az értelemben pedig tök mindegy, h ki adja. egy "gyenge" nőtől épp olyan gáz, mint egy férfitől. egyébként a bnőd szerintem pont azért hangoztatta ezt ennyire, h a férje nehogy VISSZAüssön. már elnézést, de jó nagy bugris a barátnőd
2014. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egy felnőtt embernek már pofozkodás meg üvöltözés nélkül is kéne tudni uralni az indulatait. Mi férjemmel gyakorlatilag egy súlycsoport vagyunk, nem gondolom, hogy kevésbé lenne bűn nekem megütni őt, mint fordítva.

Szerintem azért nincs akkora visszhangja a nő üti meg a párját dolognak, mert a nők rendszerint közel sem ütnek akkorát, amekkorát egy eldurrant agyú férfi tud, így nem is látszik meg - míg egy belilult szemű nőről mindenki tudja, hogy a férje egy állat. Ettől függetlenül szerintem pont annyira tartom elítélendőnek, ha egy nő nem tudja fékezni az indulatait. Ha a férjével szemben képtelen rá, akkor a gyereke hisztijeit hogyan fogja kezelni?

Az meg, hogy a pasi lefogja és még ő nyafog... Hát, nem hiszem, hogy sok férfi van, aki csak elkapná ilyen esetben az asszony kezét. Szerintem nem érdemli meg a férrjét a barátnőd.

2014. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

15: szerintem is undorító a viselkedése a férjével szemben, de nem kell még rosszabbnak lenni azért...

A barátnő kifejezés egyébként mostanra elég nagy túlzás már, pár éve valóban a legjobb barátnőm volt, de kifordult magából teljesen. Sajnos az egyébként sem annyira könnyű természetére nagyon rossz hatással van, hogy egy olyan embert talált, aki ennyire átadta neki a gyeplőt. Ennek a következménye a vázolt viselkedés is.

2014. aug. 7. 14:32
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Veled értek egyet!

Én azt mondom ne pofozkodjunk,és ez vonatkozzon mindkét félre. Ha egy férfi üt meg egy nőt az ugyan olyan ocsmány dolog mintha egy nő üt meg egy férfit. A barátnődnek örülnie kellene,hogy eddig ő még nem kapott két egyformát csak úgy viszonzásból,nem pedig felháborodni azon amit Te mondtál neki!

2014. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
36%
Hát attól függ, egy csípős, nyitott tenyeres pofonról van-e szó a 7 cm széles vékony kezecskéjével, vagy a széket törte el a hátán....
2014. aug. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

ha 40kg akkor sem kell egy nap 3× arcon ütni a férjét, ha 140kg ha 70


itt a ffi tudna lépni, ha akarna, de úgy tűnik zsák a foltját

2014. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

17: Nem, hanem egyszer.

Ha valaki állandóan úgy bánik velem, hogy pofonnal tudom csak kiegyenlíteni a számlát, akkor én érzem magam bántalmazva, és én megyek el.

2014. aug. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon sok férfi ék olyan kapcsolatban, házasságban, ahol őt bántalmazzák. Mivel nekik erről megalázó beszélni, így nem is nagyon jut felszínre. Egyre több kutatás mutatja, hogy szaporodik a bántalmazott férfiak száma.


Egyébként a barátnőd viselkedése nagyon gáz. Gondolom, ha ezek után kapna pofont még ő lenne megsértődve.

2014. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!