Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azok akiknek a férjének/felesé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok akiknek a férjének/feleségének időigényes hobbija van, hogy viselitek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szabadna emiatt sopánkodnom, hiszen amikor megismertem a férjemet már akkor is tudtam, hogy mivel tölti a szabadidejét. Akkor is tudtam mikor igent mondtam neki, és akkor is amikor hozzámentem, tehát ezzel együtt fogadtam el, most mégis zavar néha. Mikor a gyerek megszületett volt egy olyan megállapodásunk, hogy nem zavar, ha ezzel tölti az idejét addig amíg ez nem megy a velem és a babával töltött idő rovásárára. Ezt be is tartja viszont, általában az alvásra/pihenésre szánt idejét tölti ezzel a dologgal, ami azért rossz, mert így sokszor kialvatlan, fáradt, ingerült amikor velünk van. Ezen kívül semmi baj nincs vele, jó férj, jó apa, a kapcsolatunk is remek. Sokan mondják, hogy örüljek, hogy legalább nem a kocsmában ül állandóan a haverokkal. Mit gondoltok? Ti hogyan kezelitek/kezelnétek ezt a helyzetet?
2014. aug. 7. 08:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
OFF: 9-es, komolyan nem kötekedesböl, es ne is vedd annak, de van gyereked?:) Mert lehet, hogy az ember örömmel vallalja, es a boldog pillanatok sokkal többet jelentenek a rosszabbaknal, de hogy rengeteg idöt felemeszt egy kisgyermek, es hogy sokszor kötelezettsegnek erzödik, az is biztos. Hosszu idön keresztül, ameg a gyerek pici, szo szerint tenyleg körülötte forog minden, akkor is, ha korabban ezerszer megfogadtad magadnak, hogy ez nem igy lesz. Aztan mar annak is örülsz, ha egy napra van segitseged, es el tudod kesziteni az ebedet. Ezt most csak azert mondom, mert a kerdezö tenyleg nincs könnyü helyzetben. Egesz nap ott van a babaval, az hoz kb. ujdonsagot a napjaba, hogy együtt lehet a ferjevel, aki viszont a faradtsag miatt ingerlekeny, megigerte, hogy törödni fog velük, ha gyereket vallalnak, be is tartja, de nem tud igy nyugodtan a hobbijara koncentralni. Ez eleg patthelyzet. En sajat magam viszont ugy csinalnam, ahogy te is irtad, hagynek idöt a ferjemnek, ha ilyen idöigenyes hobbija lenne, mert fontosabb, hogy ne menjen tönkre ö ebben sem fizikailag, sem lelkileg, es inkabb kevesebbet legyen velünk,d e azt nyugodt allapotban.
2014. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Az én férjem is zenész. Én tudomásul vettem, hogy heti 2-3 este erre megy el. Ahogy írtad, ez így volt akkor is, mikor megismertem, mikor jártunk, mikor összeköltöztünk és mikor hozzámentem. És így van most is.

Az a rendszer, ami nálatok van, hogy alvásidőből veszi el, semmiképpen nem jó, de ezt te is látod. Én inkább nélkülözöm heti 2-3 este pár órára a férjemet (ha koncert is van, akkor igen, még egyszer), de mikor otthon van, akkor kipihent, vidám, jó vele lenni. Próbáljátok szerintem azt, hogy ne alvásidőben menjen, de nem is 6 órát, csak mondjuk 2-3-at. Szerintem ezzel járnátok a legjobban.

2014. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
51%
Ha a férjed ideiglenesen sem hajlandó félretenni az időigényes hobbiját, hogy a családjával foglalkozzon, és ne a feleségére háruljon minden, ne érezze magát elhanyagolva, akkor lehet, hogy nem tud mit kezdeni a helyzettel, vagy egyszerűen jobban érzi magát a hobbijával, mint veletek. Tárd fel neki az érzésedet, a gyerek felforgatja az ember életét és van az a korszaka, amikor a szülők kénytelenek 100%-ig vele foglalkozni. Lehet, nem is veszi észre, hogy nem okés , amit csinál!
2014. aug. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
13-as, nem erről van szó a kérdésben. A férj igenis foglalkozik velük, csak épp inkább nem alszik, hogy legyen hely a hobbijának is, ami visszaüt. De nem hárul minden a feleségre, és kiveszi a részét, nem az együtt töltött idő rovására megy a hobbi.
2014. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Azt szeretném tisztázni, hogy nem az van, hogy közöltem vele, hogy egész nap foglalkozzon velünk és ha akar akkor alvás helyett foglalkozhat a hobbijával..:P Azt hiszem sokan így értelmezték. Megtaláltuk a kompromisszumos megoldást, amiben jut hely mindenre, a családra és a hobbira is. Szóval ezt úgy képzeljétek el, hogy hazajön a munkából, beszélgetünk, vacsorázunk, játszik a gyerekkel, sokszor meg is fürdeti, semmi gond nincs is ezzel. Aztán pedig nekiül a hobbijának, ameddig én etetem altatom a gyereket. Ez eddig oké is lenne. Csakhogy sokszor egyszerűen annyira belemerül, hogy képtelen abbahagyni, és azt veszem észre, hogy már hajnali 2 óra van, és még mindig nem hagyta abba, és másnap 5-kor kel, és megy dolgozni. És van, hogy szólok neki, hogy nem kéne-e már aludni, de ezen nagyon fel szokta kapni a vizet. Szóval hagyom én neki, hogy csinálja, tőlem aztán napi szinten akár órákig is, de hajlamos túlzásba esni, igaz a saját alvásidejének a rovására.
2014. aug. 7. 10:21
 16/21 anonim ***** válasza:
És korábban hogy volt? Akkor is hajnalokig csinálta? Vagy most azért ilyenkor foglalkozika hobbijával, mert délután inkább veletek van? Téged az zavar, hogy hajnali 2-ig fent van, és emiatt nem kipihent, ingerült veletek, vagy az, hogy a hobbijával foglalkozik? Elhiszem, hogy most, hogy ott van a baba, igy kevesebb ideje jut saját magára, és ez hiányzik neki, lehet, hogy azért foglalkozik vele olyan későn, mert akkor már sneki nincs ébren, és nyugodtan csinálhatja. De ezek csak találgatások, vele beszéltél már erről?
2014. aug. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de megírnád, hogy milyen hobbiról van szó?


Amit jobban el tudnék képzelni, az az, hogy a hobbival nem minden napo foglalkozik, hanem pl péntek-szombat este, akkor másnap ki tudná magát aludni.


Ha meg inkább naponta akarja továbbra is, akkor állítsa be az órát, ami pl. éjfélkor (vagy ami a szükséges idöpont lenne) jelez neki, hogy ideje abbahagyni. Erre minden felnött ember képes kellene, hogy legyen.

2014. aug. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy akinek van valamelyik művészeti ággal foglalkozó ismerőse az tudja, hogy ez nem egy olyan dolog, amit be lehet lőni, időhöz lehet kötni. Itt ha jön az ihlet és az alkotási vágy akkor azt nehéz visszafogni. Ő mégis visszafogja sokszor a családja kedvéért és ez becsülendő, de nem lehetne meghatározott időhöz kötni, ezt én is jól tudom. Egyébként van hogy nincsen termékeny hangulatban és akkor akár hetekig nem csinálja, de ha abban van akkor nem tudja megállni, hogy ne ezzel töltse az ideje nagy részét. Egyébként korábban írtam már, hogy zenével foglalkozik.

Amúgy persze, beszéltem már vele erről, és mondtam neki hogy nem panaszkodni szeretnék, mert nem érzem magam elhanyagoltnak, csak miatta aggódom, hogy mindig olyan fáradt és kialvatlan. Azt mondta, hogy hagyjam neki, hagy csinálja neki ez így jó, ez kell.

2014. aug. 7. 11:44
 19/21 anonim ***** válasza:
Ezek szerint most akkor egy termelékenyebb időszakban van. Hát akkr szerintem mást nem tudsz tenni, minthogy kivárod, hogy vége legyen, ha egyébként rendes veletek. Te elmondtad neki, ő dönt a saját életéről, mégha ez most rossz is. Az ihlet tényleg olyan, hogy nem lehet időhöz kötni. Nálam is, amikor jön még enni-inni is elefeljetk.
2014. aug. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
kitalálom,gépen játszik?!
2014. aug. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!