Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azok akiknek a férjének/felesé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok akiknek a férjének/feleségének időigényes hobbija van, hogy viselitek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szabadna emiatt sopánkodnom, hiszen amikor megismertem a férjemet már akkor is tudtam, hogy mivel tölti a szabadidejét. Akkor is tudtam mikor igent mondtam neki, és akkor is amikor hozzámentem, tehát ezzel együtt fogadtam el, most mégis zavar néha. Mikor a gyerek megszületett volt egy olyan megállapodásunk, hogy nem zavar, ha ezzel tölti az idejét addig amíg ez nem megy a velem és a babával töltött idő rovásárára. Ezt be is tartja viszont, általában az alvásra/pihenésre szánt idejét tölti ezzel a dologgal, ami azért rossz, mert így sokszor kialvatlan, fáradt, ingerült amikor velünk van. Ezen kívül semmi baj nincs vele, jó férj, jó apa, a kapcsolatunk is remek. Sokan mondják, hogy örüljek, hogy legalább nem a kocsmában ül állandóan a haverokkal. Mit gondoltok? Ti hogyan kezelitek/kezelnétek ezt a helyzetet?
2014. aug. 7. 08:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Miért nem csinálod te is meg a gyerekek is közösen? AKkor a hobbi is meg a család is meg lenne oldva
2014. aug. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem lenne rossz ötlet, de nem olyan dolog amit családilag lehetne csinálni. Egyszemélyes hobbi sajnos. De köszi a tippet..:)
2014. aug. 7. 08:51
 3/21 anonim ***** válasza:
Nálunk mind a kettőnknek van hobbija,a jellege ugyanaz,de külön csináljuk.Valahogy ebből sosem volt probléma.
2014. aug. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha egyszemelyes hobbi, en megkernem, hogy meseljen rola akkor, amikor együtt vagyunk, vonjon be valahogy, legalabb ugy, hogy megmutatja, vagy csak elmondja milyen, es akkor legalabb erezheti, hogy foglalkozhat vele maskor is. Nagyon fontos lehet neki, ha inkabb kevesebbet pihen, en nem tudnam ezt elnezni. Ha a közeleben tudtok lenni, akkor en hagynam, hogy csinalja a hobbijat, több idöt engednek neki ra. Mi a hobbija egyebkent?
2014. aug. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ha nem csinálhatná, akkor meg azért lenne ingerült és frusztrált, az rosszabb (nekem apukám volt ilyen). Hagyd egy-egy órával tovább aludni vagy ledőlni délután, arra pedig vigyázz, hogy ne legyetek neki kötelező program... Az én szüleim megoldják mind a mai napig, jót is tesz a házasságuknak. Persze, mi már nagyok vagyunk, így anyukám is talált magának hobbit, de előtte sem volt gond. Illetve néha egy-egy vita persze igen, de az sem jellemzően.
2014. aug. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem zavarna, mindenkinek szüksége van önálló életre is.
2014. aug. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, nem a hobbija zavar, hanem az, ha ideges és ingerlékeny miatta, holott egy hobbinak pont a megnyugtatásról kéne szólnia. Egyébként amennyire tudok igyekszem résztvenni benne, és mindig megmutatja a végeredményt, kikéri a véleményemet.

Zenéről van egyébként szó. A saját műfajában elég ismert és elismert.

2014. aug. 7. 09:34
 8/21 anonim ***** válasza:
Ez esetben erdemes lenne kitalalnotok egy uj "rendszert", ha az nem müködik, hogy veletek töltsön elöször idöt, es a szabadidejeben/pihenes helyett meg a hobbijaval foglalkozzon. Lehet, hogy sokat könnyitene a helyzeten, ha megosztva, fele-fele aranyban töltene veletek idöt, es a hobbijaval. Valoszinüleg nem hobbija, hanem a kialvatlansag miatt ideges. En mindenkeppen beszlnek vele a helyedben, ha meg nem tetted, megkerdeznem, hogy neki hogy lenne jobb, es hogy talaljunk közösen valami megoldast, ami ugyan kompromisszumos, de azert meg mindkettönknek elfogadhato. A zene olyan lehet neki, ami a lelket feltölti, es ha nem tud vele nyugodtan foglalkozni, akkor nincs miböl "adnia". Azt is erdemes lenne atbeszelni, hogy az idötök ujratervezese csak atmeneti, ameddig a gyereketek eleg nagy nem lesz, mar önmagaban ez is adhat egyfajta megnyugvast.
2014. aug. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Szerintem gáz, hogy csak az alvás rovására foglalkozhat a hobbijával, és nem is jó, hiszen nem ér célt azzal, ha utána meg türelmetlen és kialvatlan. Azért, mert valakinek gyereke születik, nem jelenti azt, hogy mostantól semmi más nem létezhet, csak a család, és mindent fel kell adni. Ez mindkét fél részéről igaz. Nyilván kompromisszumot kell kötni, meg alkalmazkodni, főleg, amíg kicsi a gyerek, de alapvetően nem egy kötelezettség, amit az ember a kényelmes élete rovására a nyakába vett,hanem egy olyan plusz, amit önként és örömmel vállalt, elvileg, ezért szerintem úgy kellene felfogni, hogy ezentúl eggyel több mindennek kell beleférnie az ember életébe, és nem úgy, hogy minden mást kitúr. Ehhez kellene megtalálni az egészséges egyensúlyt, ebben segítsetek egymásnak!
2014. aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Egyebkent meg az is lehet, hogy alapbol rosszabb korszakban van, es nemcsak a hobbijarol, vagy masrol van szo, vannak ilyenek, hogy hullamzik az ember kedelyallapota, az en ferjemnek is vannak rosszabb es jobb idöszakai. Ilyenkor jo az, ha erröl beszelünk, mert en jobban megertem, hogy benne mi zajlik, es ha nem egy szimpla rosszabb idöszakrol van szo, akkor at tudjuk beszelni, hogy min valtoztathatnank.
2014. aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!