Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A barátom nem akar megházasodn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem akar megházasodni. Fog változni a véleménye?

Figyelt kérdés
Azt mondja hogy szerinte ez hülyeség. Neki a szülei sincsenek összeházasodva és szerintem emiatt nem akar házasságot.Négy éve vagyunk együtt,nem várom el tőle hogy eljegyezzen még mert fiatalok vagyunk,de később szeretném vele összekötni az életem,csak félek h mindig igy fogja ezt a házasságkötést gondolni.
2014. júl. 15. 08:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
26%

Ő nem fog megváltozni, aki nem akar házasodni az nem fog. Neked két választásod van, vagy szereted annyira, hogy ezt elfogadod, vagy keresel egy olyan embert akivel hasonlóak az elképzeléseitek.

Én nő vagyok és eszem ágában sincs férjhez menni, ennyit arról, hogy minden nő álma a csilivili esküvő.

2014. júl. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Attól függ, hány éves. Ha mondjuk max. húszas évei elején jár, akkor lehet, fog változni.


De 25 fölött szerintem már nem nagyon.


Ne itt ne kezdjétek már el győzködni a másikat, hogy van-e értelme a házasságnak vagy sem. Nem ez volt a kérdés.


Vannak emberek, akiknek fontos a házasság, és vannak, akiknek nem. Mindenki úgy él, ahogy neki jó. Nem kell a másikat térítgetni. Ahogy nagyon helyesen írta az egyik kommentelő, baj akkor van, ha egy házasságpárti ember a nem házasságpárti csoportból választ párt (ahogy a kérdező is), ill. fordítva. Szerintem ennek általában szakítás a vége. Vagy feladja az elveit az egyik, és az valószínűleg nem sül el jól.


Jobb ezt tisztázni az elején. Persze tizenévesek kapcsolatában ez elég nevetséges lenne. :D Meg akkor még tényleg változhat az ember. De úgy 25 fölött szerintem jó ezt megbeszélni az elején, ne legyen belőle később konfliktus.


Kérdező! Tudom, könnyű mondani, de szerintem ha nagyon nem akaródzik a házasság a barátodnak, jobb, ha szétválnak útjaitok, mert így egyikőtök sem lesz boldog.

2014. júl. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
25%

Én sem ragaszkodom a papírhoz, 29 éves nő vagyok, a szüleim 31 éve vannak együtt, papír nélkül, nincsenek összeházasodva...


Mindezzel azt akarom mondani, ha valóban egymásnak vagytok teremtve, akkor tuti boldogok lesztek. Papír nélkül is. :)


Én 5 éve vagyok a párommal, aki velem egyidős, és papír nélkül is nagyon szeretjük egymást.

2014. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva: szerintem később még változhat a párod véleménye, de ez még igencsak a jövő zenéje.
2014. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
56%

Nem ertem hova tart ez a vilag lassan szegyelem magam hogy ferjhez mentem es mertem papiral vallani hogy egymashoz tartozunk.

Lassan szegyelem magam hogy nem eltem egyutt hazassag elott es hogy enm szultem hazassagon kivul gyereket sem a paromnak.

Hogy soha nem voltam elettars se baratno extrakkal.

Hogy udvarlas utan eljegyzes jott majd eskuvo es osszekoltozes majd par ev utan a gyerekek.

Neha ugy erzem aki a regi tobb evezredes rendet koveti azt kinevetik lenezik.

ez melle meg ugy erzem hogy a tarsadalom tiltakozik minden szep csodalatos hagyomanytol ami az embernek biztosnasagot gyokeret es kereteket ad.

Miert?

Lassan mar szuletesnapot sem unneplunk minek hiszen minden evben van.

Elszurkul az emberek elete es meg kiabaljak is nekik milyen jo igy.

Se hazassagi evfordulo se keresztelok se szuletesnapok se eljegyzesek.

Csak elnek taposnak a horccsogkerek forog a hetkoznapokat nem szakitja meg semmi unnep tradicio.

A szep regi unnepek a zabalas pialas szintjere csokkennek az embere

2014. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

Az előbb jól le lettem pontozva, úgyhogy ezt már csak halkan merem megjegyezni.

Kierőszakolhatod, hogy jegyezzen el, ha sokat mondogatod neki meg hisztizel miatta, előbb utóbb megunja és megteszi. De akkor meg a jegyességet fogja húzni ameddig lehet, sose lesz jó az alkalom, az anyagi helyzet, éppen sok lesz a munka, stb-stb. Te sem leszel örökké fiatal, úgyhogy most neked kell döntened.

2014. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

12-es: szerintem csak akkor tud működni a házasság nélküli együttélés, ha mindkét fél házasságellenes, vagy legalábbis nem fontos nekik. A te szüleidnek sem volt fontos, és mivel ebben egyetértettek, ezért boldogan élnek. Ugyanúgy, mint ahogy te is a párod. A hangsúly itt azon van, hogy egyetértenek a felek.


A kérdező nyilván nem tette volna föl a kérdést, ha neki is mindegy lenne, összeházasodnak-e vagy sem. Neki, úgy tűnik, fontos a házasság. A párjának meg nem. Itt ez a probléma. Hogy nem értenek egyet.

2014. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Igen. Ha megtalálja az Igazit!
2014. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
83%

"Én azt nem értem, hogy miért hiszi azt minden nő, hogy a papír jelenti az összetartozást. Nem elég erősek tán az érzelmek ami összetartson? Persze, hogy változhat a véleménye, hisz' írtad, hogy fiatalok vagytok."


Én meg azt nem értem, hogy miért gondolják a házasságellenesek, hogy minden nőnek a ki házasságban szeretne élni, a papír jelenti az összetartozást.


Tudod meg is lehet fordítani a dolgot. És neked nem elég erősek az érzelmek ahhoz hogy meg merj házasodni?


Kérdező: Szerintem aki azt mondja hogy hülyeség, az nem fog megváltozni. Illetve ha te házasságban akarsz élni, akkor lehet hogy nem ártana másik pasi után nézni.


Véleményem szerint ez a dolog olyan véleménykülönbség a pár között (egyik akar házasodni/a másik nem), hogy ha megalkudsz, és beletörődsz, soha nem leszel teljesen boldog mellette, hiába maradsz vele. Mert lemondasz valamiről amit szeretnél.... ismerek ilyen lányt. Ő akart házasodni, a pasija nem. Együtt maradtak, mert a csaj fél újrakezdeni, fél hogy 28 évesen nem talál mást....viszont sokszor szomorú, hogy a párja nem akarja elvenni.


Én ilyesmibe sose mentem volna bele, hogy megalkuszom. Ha nem akar elvenni? Rendben, de akkor itt a vége. Szülni meg pláne nem szültem volna olyannak aki nem vesz el. Ez van. Én azok közé tartozom, akik nem elégednek meg a morzsákkal (élettársi kapcsolat egy életen át). Az bennem olyan átmeneti érzést kelt. Jó aktuális partnernek amíg nem jön jobb, de nem végleges társ kb.


A házassággal megvan az a gesztus a másik felé, hogy téged akarlak örökre, nem keresek másikat. Ez nyilván a hűséges emberekre vonatkozik... és nem azokra, akik nem veszik komolyan és félrek..félnek.

A gyerekvállalás pl nem ez a kategória. Ott a gyerekért vállalsz felelősséget, vele lesz örök kötelék, nem a pasiddal. Ezért is nem válik be amikor egy nő a gyerekkel akarja megfogni a párját. Jobb esetben a pasi foglalkozik a gyerekkel, de a nőt ugyanúgy elhagyja.


Ennek az egésznek semmi köze ahhoz, hogy a házassági papír tartana össze egy kapcsolatot. Egyszerűen ez a kapcsolat legmagasabb foka számunkra. És egyébként is. Ennyi. És vannak emberek, akik nem érik be kevesebbel.


Bár ez nálunk sose volt probléma. A férjem is házasodni akart. Ő már jóval hamarabb elvett volna...mint ahogy egyébkét megházasodtunk. Csak ugye akkor még iskolába jártunk, így várni kellett egy kicsit.

2014. júl. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
65%

Látom, jól le lettek pontozva azok, akik szerint nem feltétlenül szükséges a papír. Ha ez bármin változtatna egy kapcsolat minőségén, nem lenne félrelépés, sem válás.

És itt nem arról van szó, hogy aki házasságot köt, annak szégyellnie kell magát. Nem! Sőt, legyenek sokáig boldogok!

Pár hozzászólással előbb leírtam, hogy a szüleim 31 éve szeretik egymást, papír nélkül. Aki pedig kihisztizi a házasságot, az pár éven belül meg is nézheti magát. Az ilyen házasságok hamar felbomlanak.

Kérdező, ha Neked fontos a papír, két dolgot tehetsz: vagy kivárod, amíg a Párod némi affinitást mutat a dologhoz, vagy keresel mást.

2014. júl. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!