Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Túl reagálom? Szerintetek nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl reagálom? Szerintetek nem volt ez nagyon bántó megjegyzés Tőle?

Figyelt kérdés

Tavaly decemberben súlyos autóbalesetet szenvedtünk. Rajtam és a férjemen kívül velünk utazott a húgom, akinek sajnos nem volt akkora szerencséje, mint nekünk... Még mindig nagyon nehezen bírom leírni is, hogy örökre elment közülünk. Alig19 évesen hagyott itt minket és nem neki kellett volna az anyósülésen ülnie, hanem nekem.. Azóta is magamat okolom titkon.

Most ebbe nem szeretnék bővebben belemenni, mert már a könnyeimmel küszködöm..

A baleset után én fekvőgipszet kaptam és a lelki gondjaimat az evésbe folytottam. Felszedtem +10kg, de nagyon rajta vagyok, hogy leadjam. Nem olyan könnyű dolog ez és ma olyat mondott a férjem, ami nekem leírhatatlanul rosszul esett. Szószerint azt mondta, hogy "Majd úgy jársz, mint Bia és csak a föld alatt fogysz le, vagyis egy úttal el."

Bianka a húgom volt, és kisebb súlyproblémával küzdött. Nem értem hogyan tudott ilyet mondani, főleg ilyen gúnyosan?

Egyszerűen nem bírtam otthon maradni, mert féltem, hogy kikaparom a szemét. Most anyuéknál vagyok, de nekik nem merem elmondani, mert biztos hatalmas fájdalmat okozna nekik.

Szerintetek nem reagálom kicsit túl? Hiszti helyett inkább haza kellene mennem? Nem volt ez annyira bántó, mint érzem?


2014. jún. 29. 19:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
25%
Sajnálom. Szerintem nem mondta akkora rosszindulattal, mint ahogy te felvetted. Ez is csak azért, mert magadat okolod. Menj haza és beszéljétek meg. Csúnya, amit mondott de nem feltétlen megbántani akart vele. Viszont egy pszichológust mindenképp keress fel.
2014. jún. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%
Én szerintem nem reagálod túl.Már bocs,hogy ezt mondom de egy tahó a férjed.
2014. jún. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%

De igen, bántó volt. És meg kellett volna mondanod a féjednek, hogy neked ez milyen rosszul esett. Ép eszű ember nem gúnyolódik a sógornője halálával. A súlyfeleslegedre is ha avalamit mondani, azt megtehetné másképpen megfogalmazva is.

Ha nem mondtad a férjednek, hogy ezzel mennyire megbántott, akkor nagyon gyorsan mondd meg neki, mert szerintem fel se fogta, hogy mit okozott ezzel neked. Kommunikáció!!!!

2014. jún. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%
Azt a jó büdös...Ha egyből a bíróságra mentél volna, még az sem lett volna túlzott reakció. Hogy lehet valaki ennyire lelketlen?!
2014. jún. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

Ebben az esetben a hazamenetelem után (mert haza mennék) leültetném a férjemet, s szépen nyugodt hangnemben elmondanám neki, hogy nagyon megbántott, elmondánám, hogy miért....az érzéseimet, a fájdalmaimat, mindent.


Utána közölném, hogy ezzel kapcsolatosan még egy bántó szó, és beadom a válópert. A férjem legyen képes tiszteletben tartani a fájdalmaimat, tisztelje a rokonaimat (igen, még akkor is ha nem érdemlik meg, engem tiszteljen azzal, hogy nem mocskoskodik...). Nagyon fájna, ha ilyesmin gúnyolódna a párom.


Tulajdonképpen nem mindegy az a plussz 10 kg? :(


24-L

2014. jún. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem igenis nagyon banto volt reszerol. En varnek azzal h hazamenjek, gondolkodjon el cseppet h mit mondott. Anyudeknak nem kell modnanod semmit, eleg annyit h majd megoldjatok es ennyi. Elmagyarazhatnad a ferjednek h mi is azzal a baj amit mondott. Ha nem kap eszehez akkor ott is hagynam.

Kitartast es sok erot, biztosan nem konnyu amin keresztul mesz. Ne hallgass az ilyen semmitmomdo beszedre. Tegye ossze a ket kezet h te megmaradtal neki. Szegyellje magat, de nagyon.

2014. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Úristen, szerintem várd tőle, hogy bocsánatot kérjen. De ezzel nálam ellőtte volna a pöttyöst. Egyszerre gúnyolódni rajtad és a halott testvéreden?

Őszinte részvétem!

2014. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem csak fel akart razni. 10 kilo nem keves, sokszor kell egy nagy pofon, hogy az ember eszhez terjen es osszeszedje magat.

Nem akart o megbantani vele. n a helyedben nem filoznek rajta, ugy ertenem, ahogy mondta es nem ekpzelnek bele tobbet.

2014. jún. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl egyáltalán. Nem illik senkinek sem a halálával viccelődni. Még egy idegenével sem!

Nem ám egy ilyen közeli hozzátartozóval, aki nemrég halt meg, ráadásul pont közösen mentetek át ezen az egészen. Nagyon durva.

A plusz 10 kiló sem ok rá. Magasságtól függően, valakin szinte meg sem látszik. Egyébként meg írtad, hogy már dolgozol rajta. Szóval nagyon bunkó beszólás volt ez a férjedtől.

Csak arra tudok gondolni "enyhítő körülményként" hogy gondolom, a férjed vezetett, amikor ez történt és lehet, hogy annyira tönkrement a bűntudat miatt (ha nem is mutatja) hogy már nem tud normálisan gondolkodni.

Szerintem beszéljétek meg és ha szükséges, kérjetek segítséget a történtek feldolgozásához.

2014. jún. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tudja, hogy megbántott, mert nagyon csúnyán össze is vesztünk. Azt mondta, hogy nem fog velem örökké finomkodni és igen is kifogja mondani, amit gondol akkor is, ha fáj.

Neki nem tetszik, hogy híztam. Igazából megértem, mert szinte csak hasra+combra híztam és nem túl csinos így az alakom, de szerintem ez nem mentség! Azóta fel se hívott pedig nem tudja, hogy hol vagyok..max. csak sejtheti.

2014. jún. 29. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!