Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fiúgyerek nélkül?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúgyerek nélkül?

Figyelt kérdés
Azok a szülőket, akiknek "csak" lánygyermekük/gyermekeik vannak, nem érintett kellemetlenül, hogy nincs fiúgyermekük?
2014. jún. 24. 21:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
69%

@Trollnok


"A az ellenkező válaszokat az szabadította ki a palackból, hogy a kérdező szinte sugallta, hogy a fiú gyerek "magasabb rendű". Ne csodálkozz, ha erre sokan ugranak, még akkor is, ha a kérdés nyilvánvalóan gagyi és provokatív.

Bennem is felnyomta a pumpát, hiába tudom, hogy a kérdező egy unatkozó provokátor, de sajnos vannak, akik valóban olyan maradian gondolkodnak, mint ahogy a kérdező felvetette."


De hímsovinizmusra nősovinizmussal kell válaszolni? Ha a magukat haladónak tartók arra ugranak, ha valaki lánygyermek helyett fiúgyermeket akar akkor arra már miért nem ugranak ha másvalaki meg fiú helyett lányt akar?

Mégis mi a különbség az alábbi kettő között:

1.: nem szeretnék lányt, fiút szeretnék, nem érdekelne ha nem lenne lányom, kellemetlen lenne, ha csak lányaim lennének

2.: nem szeretnék fiút, lányt szeretnék, nem érdekelne ha nem lenne fiam, kellemetlen lenne, ha csak fiaim lennének?

Szerintem semmi, egyik sem vall jó szülőre, egy jó szülő örül a gyerekének legyen az fiú vagy lány. Ennek ellenére én azt látom, hogy csak az 1. típusú kommentek kerültek leszavazásra, míg a 2. típusúakat sokan hasznosnak tartották.

Trollnok, írtad, hogy felment benned a pumpa a kérdés miatt, de akkor azoktól a kommentektől miért nem ment fel amiben meg olyanokat írtak, hogy nem szeretnének fiút, kifejezetten lányt akarnak? Ha azt felháborítónak tartod, hogy valaki kifejezetten fiút szeretne és nem örülne lánynak akkor azt miért tartod elfogadhatónak, hogy mások meg kifejezetten lányt akarnak és nem szeretnének fiút?

Lánygyermek nem akarása miért sokkal nagyobb bűn, mint fiúgyermek nem akarása? Miért csak az elfogadhatatlan, ha valaki lányt nem szeretne? Ha valakik olyanokat írnak, hogy nem szeretnének fiút akkor, csak lányokat szeretnének az meg miért elfogadható (sőt a válaszok értékelése alapján még igencsak támogatott is)?

2014. jún. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:

Én is a lányos anyukák táborát bővítem. Világ életemben rettegtem attól, hogy mi lesz ha véletlen fiam lesz, annyira lányt akartam, hogy egyik terhességemnél sem volt még fiúnevünk sem. Két lányom lett. Nyilván szeretném ha fiú is lenne, de roppant örülök, hogy így lett. és nem mindegyik apa akar fiút. Az első férjemnek volt egy lánya és egy fia, a saját elmondása szerint a fiúval nem igazán tudott mit kezdeni. Mikor a közöset vártuk, először fiút mondtak az UH-on, örült de semmi kitöröm öröm nem volt. Aztán mikor mondták, hogy mégis lány, elsírta magát. A második férjem ugyanígy.

Jó, hogy vannak fiús anyák-apák, akik addig csinálják a gyerekeket amíg nem lesz fiú, mert nyilván rájuk is nagy-nagy szükség van, de én inkább a lányokat nevelem.

2014. jún. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
55%
51- totálisan egyetértek veled, és meg is válaszom a kérdésedet, mely szerint miért csak a ffi soviniszta válaszokat pontozzák le: mert a kérdés címe alapján több lányos szülő kattintott, mint fiús + statisztikailag is több a lányos szülő, mint a fiús. Ezért.
2014. jún. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
80%
Nekem "csak" lanygyerekem van, a te szavaiddal elve. Nem ez erint kellemetlenul, hanem az, h. Mikor terhes voltam, es kerdeztek, h mi lesz, es mondtam, h. Lany a kovetkezo valaszok voltak, hozzateszem ilyenektol, h. Zoldseges, boltos, stb.., tehat ugymond idegenektol: Nem baj. (Mar mi a fraszert lenne baj???), Majd a kovetkezo. Hat nekik nem holt mindegy? Ez bosszantott nagyon. Akinek fia lesz ilyen esetben mit valaszolnak ra amugy?
2014. jún. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként pont abban korban élünk, amikor nem biztos, hogy a fiúnak született nem nőként hal meg, és fordítva. Belgrádban már szinte rutin műtétnek számít a nemátalakítás (pontosabban péniszből vagina és fordítva)...
2014. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
Mármint nem biztos, hogy NEM nőként hal meg.:)))
2014. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
65%
Miért is több egy fiú, mint egy lány? Semmivel sem értékesebb, te meg ásd el magad, amiért ennyire lenézed a lányokat.
2014. jún. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
89%
Ki gondolta volna,hogy a 21. században, Európa szívében még fellelhetjük a sötét középkor egy kis szeletkéjét ,de ilyen is létezik . :D
2014. jún. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

Én fiút szeretnék jobban. Viszont nem lesz legközelebb, mert akár fiú, akár lány, csak egy gyermeket szeretnék. :)


Nálunk viszont apukámat sajnáltam. Hárman vagyunk testvérek és teljesen nyílt titok volt, hogy mindegyikünknél abban reménykedett, hogy na majd ő fiú lesz talán. Hát nem... 3 lánya lett és gyerekkorunkban nem is nagyon tudott mihez kezdeni velünk :/


24N

2014. jún. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:

44-es, 46-os, 51-es vagyok

Meg is indokolnátok, hogy miért szavaztátok le az én hozzászólásaimat illetve az általam említett hozzászólásokat vagy csak tovább folytatjátok a leszavazásokat?

Mi van azokban a hozzászólásokban ami nektek sértő?

Egyáltalán nem a kérdezőt védték. A kérdező eléggé rossz szülő lehet/lenne, ha azért kevesebbnek tartana egy gyermeket, mert az lány. Egy hímsoviniszta disznó, ha úgy gondolja, hogy a lányok kevésbé értékesek, mint a fiúk. De Ti mivel vagytok különbek nála, ha nem szeretnétek ha fiúgyermeketek születne illetve ha fiatok születne annak kevésbé örülnétek? Leszavazzátok azt az anyukát aki azt írta, hogy ugyanúgy nem tudna élni a fia nélkül, mint a lánya nélkül, de azokat felszavazzátok akik olyanokat írnak, hogy nagyon nem szeretnének fiút. Mi a baj a fiúgyermekekkel, hogy őket szabad utálni? Miért csak az felháborító a számotokra, ha egy gyermeket azért tartanak kevesebbre mert lány, de az miért nem ha azért tartják kevesebbre mert fiú?

Bocsássátok meg nekem, de ha fiam születne akkor ugyanúgy örülnék neki, mintha lányom születne és nem vágnám a falhoz, merthogy fiúnak "merészelt" születni.

2014. jún. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!