Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fiúgyerek nélkül?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúgyerek nélkül?

Figyelt kérdés
Azok a szülőket, akiknek "csak" lánygyermekük/gyermekeik vannak, nem érintett kellemetlenül, hogy nincs fiúgyermekük?
2014. jún. 24. 21:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
93%

Két lányom van.

Én mindig úgy voltam vele, hogy 2-3 gyerekem legyen, egy minimum lány, a többi mindegy. Fiú nem érdekelt, egyáltalán nem érzem hiányát hogy nincs. Ha csak fiaim lennének, akkor biztos be lennék zsongva egy lányért, de így nincs hiányérzetem.

2014. jún. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
94%
Jaj, a kérdező csak megint valami nőgyűlölő troll, aki itt akarja levezetni a frusztrációt, mert itt legalább figyelnek rá a nők.
2014. jún. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
70%

68%


Az elvileg 38 éves férfi. Elég szomorú, hogy gyerekeket nevelsz ilyen mentalitással és értelmi szinttel. Az észérvekre persze nem reagálsz, inkább személyeskedsz egy jót.

2014. jún. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
65%

Miért érintené kellemetlenül? Nem mindegy, hogy milyen nemű a gyermek? Ha nekem lenne gyerekem mindegy, hogy milyen nemű lenne én szeretném. Egy jó szülő egyformán szereti a gyerekeit függetlenül attól, hogy azok fiúk vagy lányok.

Mindezek mellett azért megjegyezném, hogy felháborítónak tartom egynéhány magát nagyon haladó nyugatinak tartó kommentelő véleményét, akik rendkívüli módon felháborodnak ezen a kérdésen utána meg leírják, hogy lánygyereket akartak és a fiúgyermeknek nem örültek volna. Ez nem ugyanúgy szexizmus, mintha valaki kifejezetten fiút akarna és nem örülne annak ha lánya születne?

2014. jún. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
34%
Én már rettentően sajnálom, hogy ezzel a névvel írok, mert igazából nem akarok troll lenni, csak valaki egy hasonló kérdésnél felbosszantott, és privát is zaklatott. De a kérdező valóban egy troll.
2014. jún. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
68%

47-es vagyok folytatnám az előző hozzászólásomat

A 4. és 5. hozzászólást miért pontoztátok le ennyire?

Miért baj az, hogy két anyuka fiút is szült és boldog emiatt?

A 22. hozzászólást szintén miért kellett ennyire lepontozni? Azt írta az anyuka, hogy sem a lánya sem a fia nélkül nem tudná elképzelni az életét. Miért baj az ha a fiát is ugyanúgy szereti? Talán kevésbé kéne szeretnie amiatt mert fiú?

Ugyanakkor ezek a kommentek viszonylag jó értékeléseket kaptak:

"Én pont attól félek, hogy fiam lesz. Azok nem olyan ragaszkodóak, szeretgethetőek, hízelgőek."

"Ha valasztanom kellene hogy fiam ne szulessen vagy lanyom akkor egyertelmuen azt valasztanam hogy fiam ne legyen."

"Én nem szeretnék fiúgyermeket :)"

Ha ezekben a kommentekben a fiam illetve fiúgyermek szavakat lányom illetve lánygyermek szavakra szavakra cserélnénk ki akkor gondolom az itt kommentelők többsége durván leszavazta volna őket.

Kérdem mégis miért? Mi az oka?

Mégis mivel különb az itt kommentelők többsége által emlegetett "nyugati, felvilágosult, XXI. századi" hozzáállás a sokat szidott "keleti, archaikus, kínai" hozzáállástól ha a gyerekek között ugyanúgy fontossági különbséget tesz a nemük alapján és csak annyi a különbség, hogy a fiú helyett a lánygyermeket tartja többre?

A lánygyermekek preferálása a fiúgyermekekkel szemben mégis miért lenne morálisan elfogadhatóbb, mint a fiúk preferálása a lányokkal szemben?

Az én szememben mindkettő egyformán rossz, ha nekem lenne fiam és lányom egyformán szeretném őket.

2014. jún. 25. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
66%

@49?


Szerintem alapból a legtöbb szülő bármilyen nemű gyereknek egyformán örül, és így is a normális.



A az ellenkező válaszokat az szabadította ki a palackból, hogy a kérdező szinte sugallta, hogy a fiú gyerek "magasabb rendű". Ne csodálkozz, ha erre sokan ugranak, még akkor is, ha a kérdés nyilvánvalóan gagyi és provokatív.


Bennem is felnyomta a pumpát, hiába tudom, hogy a kérdező egy unatkozó provokátor, de sajnos vannak, akik valóban olyan maradian gondolkodnak, mint ahogy a kérdező felvetette.

2014. jún. 25. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
81%

Ez valami vicc?:)

Mária Terézia óta nők is ugyanúgy visznek tovább minden tisztséget, ami vér szerint öröklődik.

A neveket tetszés szerint adják, stb.

2014. jún. 25. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8-as válaszoló!

Nekem 2 gyerkőcöm van,az elsőszülöttem lány és utána jött a fiú! A fiam sokkal nyafogósabb,hisztisebb,mint a lányom.

2014. jún. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon jól érintene, mert csak lányokat akarok. Ha fiú lesz, az sem baj csak egészséges legyen.


Megkérdezhetem hogy hol élsz? és hány éves vagy? Talán többet kellene olvasással tölteni és színházba járni, akkor egyrészt nem unatkoznál, másrészt ragadna is rád valami a koszon kívül.

2014. jún. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!