Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Annyiszor mondtam már neki,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Annyiszor mondtam már neki, mégsem változik semmi? Hogyan értessem meg vele?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kisfiunk, a hisztikorszakban van éppen. Férjem sokat dolgozik, én a gyerekkel vagyok itthon, én próbálom kezelni a hisztijeit. De amikor itthon van, nem avatkozik közbe, nyugodtan eszik, vagy nézi a tévét, szólni kell neki, hogy ugyan már mondjon valamit, szóljon rá a gyerekre. Mintha nem is az övé lenne. Néha játszik amúgy vele, ha épp kedve van hozzá. De ilyen esetekben nyugodtan el van. Nem érdekli. Nem értem, miért nem akar ilyen esetekben beavatkozni, jólesne nekem is a segítség, és egy kis apai szigor is a gyerekünknek. Más apának is szinte kérvényt kell benyújtani, hogy észrevegye? Természetesen, ha mondom neki, az a válasza, hogy ne ba.ztassam már, vagy kiröhög. Látszik rajta, hogy egyáltalán nem érdekli mit mondok neki, változás természetesen nincs. Sem válasz. Hogyan értessem meg vele végre, hogy másként is lehetne?
2014. jún. 21. 15:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Megértem én,ha egy apuka sokat dolgozik, de azért na...

Én párom reggeltől estig, hétfőtől szombatig dolgozik. Kérnem sem kell, hogy segítsen, neki természetes, hogy foglalkozik a lányával.

2014. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%
Itt a gyerek-kérdés csak a jéghegy csúcsa, itt jön ki a kommunikáció hiánya legjobban. Én úgy látom, nem tudtok megbeszélni dolgokat, ezen kellene javítani. Próbálj meg beszélni vele akkor, amikor mindketten nyugodtak vagytok (ha van ilyen) és van időtök. Mondd el neki, mi az, ami téged zavar, de a saját érzéseidről , nehézségeidről beszélj, ne arról, hogy szerinted ő mit kellene csináljon.
2014. jún. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Szokott lenni ilyen. Elmondom, hogy én hogyan látom, az érzéseimet, ő nagyokat hallgat. Egyszerűen semmivel nem tudom azt elérni nála, hogy valami is változzon. Nem veszi észre magát, és pl. ebben az esetben az én harcaimat a gyerekkel. (apósom ha itt van, próbál segíteni a hiszti kezelésében, nem ordibálva, a férjem meg semmit, esetleg, ha felhívom rá a figyelmét, hogy van ilyen lehetősége is) Most megint támadni fogtok, hogy egyedül nem bírok egy gyerekkel, de ezt a példát azért írtam le, hogy ha a férjem is észrevenné, hogy ha itthon van, jó lenne egy kis segítség, annak örülnék. Egyszerűen nem nagyon tudom vele megbeszélni a problémáimat, mert csak a nagy hallgatás van részéről.
2014. jún. 21. 16:17
 14/18 anonim ***** válasza:
Próbáljatok külső segítséget kérni (Mediátor, párkapcsolati tanácsadó). Ott meg tudnátok beszélni a problémákat. Mert ez sajnos csak romlani szokott.
2014. jún. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A hiúságát próbáld felpiskálni, nézd meg a Józsi (akire felnéz, elismeri, esetleg irigyli) milyen jó apa, meg egyéb... Esetleg teljesen véletlenül szervezz oda egy családi látogatást.
2014. jún. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekem csak négy gyerekem van, de én ilyen "hisztikorszakról" még nem halottam.

Apaként meg soha az életben sem fordult elő, hogy ha otthon vagyok, ne a gyerek lenne a központban.


Minden pillanat elveszik, amit kihagy, meg persze azért van két szülő, hogy váltsák egymást, ha arra van szükség.

2014. jún. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Igen utolsó, én is így gondoltam. Lehet rosszul fogalmaztam, de ha valamit kitalál a kisfiunk, nem teljesül, hozzá fog hisztizni.

Utolsó előtti: Próbáltam azt, hogy ez meg ez így meg úgy csinálja, egyszerűen nem tudom kivívni azt, hogy megértse, nem csak piszkálom, hanem össze szeretném tartani a családot, belevonni a családi életbe.

Párterápiáról, hozzá hasonló dolgokról hallani sem akar.

2014. jún. 21. 20:20
 18/18 anonim ***** válasza:
Hisztire éppen ez a legjobb gyógymód. Ha nincs közönsége, megunja.
2014. jún. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!