Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan vegyem rá vagy értessem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá vagy értessem meg vele?

Figyelt kérdés

A férjemre alapból nem lehet panaszom, energikus, tevékeny, segítő szándékú ember. Viszont pont ezzel kezd átesni a ló túlsó oldalára.

Van egy 6 hetes babánk, házat újítunk fel (nem abban lakunk és a költözés sem sürgős). A felújítást is vezényli, illetve a lányunkkal is maximálisan foglalkozik - nem nekem segít, hanem saját igénye.


Viszont annyira túlzásba esik az "elintézendő" dolgokkal, hogy egyszerűen indokolatlanul túlhajtja magát. Emiatt egy idő után már ingerült, arrogáns lesz, mint bárki, akinek alváshiánya van.


Többször kértem, hogy a tényleg nem fontos dolgokat egyszerűen hagyja, halassza és igenis feküdjön le aludni. Hétvégén is pörög, akkor sincs olyan, hogy délig aludna vagy egy fél napot az ágyban döglene, pedig nagyon ráférne.


Vagy megy valamerre a városban (most épp kitalálta, hogy Mekis szendvicset szeretne és elment a legközelebbibe megvenni), vagy itthon pakol, takarít.


Kértem szépen, kértem nem annyira szépen (hat hetes gyerek mellett én se vagyok túl kipihent :)), volt már, hogy dühömben mondtam, hogy oké, ha ennyire nem vagy fáradt, akkor tiéd az éjszaka, kelj hozzá te. Persze másnap mosott kaki volt.


Elismeri, hogy fáradt, de rendre megbukik a történet sok "még ezt megcsinálom és utána" időelp.csöléseken, a "csak tíz perc" pedig felduzzad több órára.


Ennek eredményeképp hamar ideges lesz a gyereksírástól is, ami kipihenten nem zavarja. Sírásból most van bőven, nekem se hiányzik az a plusz stressz, amit az ilyenkor kialakuló hisztijeivel okoz. A kezemben a síró gyerek, tőlem pár méterre a puffogó, arrogánsba hajló férj.


Van esetleg valakinek hasonló mentalitású családtagja? Valami bevált ötlet, hogy lehet lelassítani, pihenésre bírni?


(A non plus ultra, ha apám is itt van, szakasztott ilyen típus, akkor még gerjesztik is egymást :))


2014. jún. 18. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Pár üveg sör és szex. Utána le fog nyugodni. Oké, nálad alternatív módon mehet a szex :-)
2014. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ne haragudj de nekem az jön le h előled és /vagy a pici elől menekül... a hálótokban van a kicsi?
2014. jún. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én férjem is ilyen, csak nálunk még nincs gyerek :D 1000-rel pörög, túlhajtja magát, utána meg ingerült, mert nem tud olyan gyorsan haladni, mint szeretne (pedig ugye nem lenne feladata ENNYI dolog ellátása, de ő kötelességének érzi), és nem piheni ki magát. Én már feladtam, ilyen szempontból egyszerűen nem tudok hatni rá, inkább ráhagyom, bár remélem, hogy egyszer rájövök, hogy hogy tudnám pihenésre bírni (csak akkor kapcsol ki, ha nyaralunk, de abból idén nem lesz, mert építkezünk, és nincs pénz, hogy egész évben nyaraljunk :D). Kitartást és türelmet neked, átérzem!
2014. jún. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok ismerősöm van, akinek a féjre/barátja pont ennek az ellenkezője, az 'Istenért se csinálna otthon semmit. Szerintem örülj neki, hogy tenni akaró a párod, hidd el ez a ló jobbik oldala :)

Amúgy én úgy oldanám meg, hogy időnként (ha lehet havonta egyszer) egy teljes hétvégi pihenést szerveznék kettesben vagyis nálatok babával ahogy lehet. Idegen környezet, távol az otthontól, ahol az ember lányának férje nem fog baltát ha fát lát...


Lábjegyzet: nagyon ne erőltesd a pihenést minden nap, mert az ilyen tipusú embernek nagyobb teher ha le kell ülnie egy helybe

2014. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A nappaliban van az ágya a babának (másfél szobás a jelenlegi lakás), én ott alszom a kanapén, vagy aki épp "ügyeletes" vele, de nem osztjuk meg vele az ágyat. Az ágyra nappal szoktuk kitenni, ha ébren van, hogy tudjon nézelődni.

A hálóban meg az alszik, aki nem kel éjjel hozzá.


Az új helyen már saját szobája lesz.


Nem menekül sehonnan, írtam, hogy sokszor itthon tevékenykedik. Mosogat, pakol, porszívózik, cumit fertőtlenít, kádat mos, vagy a babát eteti (tápszeres), altatja, pelenkázza vagy egyszerűen az akváriumot takarítja, átrendezi.

Nem ezekről akarom lebeszélni, de sok dolog ráérne később is.


Most a foci VB miatt néha egy-egy meccset megnéz, de közben is felugrál és csinál valamit.

Már azzal is próbálkoztam, hogy a kezébe nyomtam sört és pop cornt, hogy nézzen meccset aztán aludjon be, de onnan is felugrál, mert eszébe jut valami "halaszthatatlan".

2014. jún. 18. 22:22
 6/6 A kérdező kommentje:

"Amúgy én úgy oldanám meg, hogy időnként (ha lehet havonta egyszer) egy teljes hétvégi pihenést szerveznék kettesben vagyis nálatok babával ahogy lehet. Idegen környezet, távol az otthontól, ahol az ember lányának férje nem fog baltát ha fát lát... "


Azt hiszem ez jó ötlet, megpróbálom. A babát 1-2 napra a szüleim akár el is tudnák látni, nagy örömmel jönnek bármikor.


Olyat már terveztem, hogy ha beköltözhető a ház, akkor mi ketten "beköltözünk" és az első két napban a szüleimet a jelenlegi lakásba költöztetjük a gyerekkel. Így este/éjjel csak kettesben lennénk.

2014. jún. 18. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!