Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy kell egy takarítónő? Hagyjam takarítani?

Figyelt kérdés

Nem olyan sokkal ezelőttig úgy gondoltam, hogy nekem aztán soha nem kell, meg idegen a cuccaim között stb. Aztán eljutottam egy olyan szintre, hogy rájöttem sokkal több értelme lenne egy takarítónőnek és az tényleg jó.


Itthonról dolgozok és nagyon szeretek sütni főzni, ami után megint csak lehet takarítani. Azonban így nem tudok úgy beletemetkezni a munkámba, hogy folyton látom, hogy na még ezt kéne megcsinálni, na még az is van, na majd utána, ha már úgyis itt vagyok stb.


Egyszerűen jobban meg érné valakivel megcsináltatni és fizetni érte, hogy egy rokonom szavaival éljek, akit a férjem megkérdezett miért nem maga szereli össze az új házba a bútorokat, miért fizet valakinek, hogy megcsinálja: Azért, mert többet keresek míg összeszereli, mint amennyit kér.


Viszont a férjemnek nem tetszik az ötlet. Neki ez idegen. Egy az, hogy paranoiás, hogy valakit ide beengedjünk. Mivel többnyire itthon vagyok és dolgozok, ritkán van, hogy nem itthon végzem a dolgom, így nem is kéne magára hagyni. Másik, hogy közölte nincs rá SZÜKSÉG, majd akkor inkább ő takarít. Ami egyem a szívét, nagyon kedves tőle, de nem tud takarítani. Ha valamit megcsinál, akkor mennem kell utána és újracsinálni, vagy befejezni és rengeteg dolog neki egyáltalán fel sem tűnik, hogy az úgy nem jó, vagy meg kellene csinálni, ha pl. ha csinál magának vacsorát, akkor hogy hagyja maga után a konyhapultot meg ilyenek. Neki a takarítás az, hogy ami látszik, azt elrendezgeti úgy, hogy rendbe legyen, de úgy egyébként nem TAKARÍT, mikor évekkel ezelőtt összeköltöztünk először én ettől dobtam is egy hátast, hogy ő rám mondta, hogy rendetlen vagyok én meg mondtam neki, hogy te meg rendes, de kosz van, ez mitől jobb? stb


Úgyhogy megint ott lennénk, ahonnan indultunk, hogy én csinálom az egészet, meg még ő is tölti vele az idejét. Azért azt mégsem akarom, hogy tiltakozik én meg titokban hívok egyet heti x alkalommal, mondván úgyse látja, vagy csak közölni vele, hogy szarok rád, lesz és kész. Mivel lehetne rá hatni? Vagy hagyjam, hadd csinálja és aztán mutassam meg neki, hogy na ezért kell?


2013. aug. 14. 08:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
37%
Hacsak nem egy négy szintes csaladi hazban laktok tobb hektáros kerttel es minimum hat gyerekkel, akkor nem értem, hogy miért kell a takarítónő.
2013. aug. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
42%
Úristen miken tudnak egyesek problémázni, komolyan :D
2013. aug. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
61%

Hagyd ra, elobb-utobb ugyis megunja ezt a takaritas dolgot.. lehet a vegen majd o is rajon h tenyleg fel kene vennetek egy takaritot:)

Az en parom is ezt csinalta, szal h majd o segit takaritani, de aztan eleg hamar megunta (na meg persze en is, mind ahogy irod sokszor ha nem latta utanna takaritottam)

2013. aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem hagyjad, csinálja a férjed ha felajánlkozott a takarításra.:)

Aztán majd rájön, miért is szeretnél takarítónôt.

2013. aug. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Szerintem nem jelenti azt, hogy ha valamit meg tudok csinálni akkor azt meg is kell csinálnom. Egyszerűen egy csomó minden más is vetélkedik a limitált időmért és energiámért. És van, ami kellemesebb. Sőt, van ami még jobban meg is éri. Pénzben is. Ehhez nem kell négy szintes ház.
2013. aug. 14. 08:23
 6/37 anonim ***** válasza:
85%

Arra az észérvre sem hallgat,mhogy te addig megkeresed a többszörösét?


Próbáljátok ki 2 hétre,mhogy a férjed takarít, de nem ám csak tessék lássék, írd fel neki, hogy melyik nap mi legyen meg, főleg, ha önmagától nem tudja



Pl

Minden nap mosogatnivaló nélkül, és az elmosogatott esények szekrényberakásával fekszünk le,

Minden nap söprögetés

2 -3naponta felmosás

Főzés után a konyhában mindig felmosás

Vasalás igény szeint

Heti 2 szer portalanítás

Heti fürdőszobafertőtlenítés

2 hetente ágynemücsere (nálam a lepedő hetente megy)


Most csak azt írtam le, ahogy nálunk csinálom példának


Ha megy akkor csinálja nyugodtan, de nem fog... Aztán már jöhet is szeptemberben a takarítónő

2013. aug. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem pusztán önfegyelmet és időbeosztást követel részedről az ügy. Ha munkád van, csináld azt. Ha végeztél, jöhet a szórakozás, sütögetés. Inkább rendelj néha kaját, sütit, akár drágábbat is, ha nem számít. Ha munka közben (helyett) sütögetsz, akkor is esetleg rohangálsz a habverés és a számítógép között. Délután-estefelé megsütöd a sütit, elpakolsz, férjezel stb., másnapra is marad a sütiből vagy akármilyen kajából.

Ha munkaidőd közben mégis van egy órád, amikor főzésre szánhatod az idődet, akkor csináld úgy, mint anno a nagymamám. Mire kész volt a kaja, addigra rend is volt. Nem szétdobált mindent, hanem már közben átgondolta, hogy mi nem fog kelleni és elmosogatta, visszatette a helyére stb. Ha nincs mosogatógéped, inkább kérj azt. Hidd el, hogy neked is javadra válik, ha így csinálod. Lehet, hogy még fiatal vagy (én is), de már van két gyerekem és kezdem kapizsgálni a "dolgot". Hidd el, hogy tök jó érzés olyan nőnek lenni (mármint hogy tudom, hogy a párom büszke rám, hogy én ilyen vagyok), aki összetartja a családot, nem kerekedik felül rajta a konyha, a lakás stb. Próbáld kicsit ilyen oldalról nézni, mert nagyon jó érzés.

2013. aug. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
81%

hagyd, itt divat mindig fikázni a kommentelőt, akár van ok rá, akár nincs.

szerintem is hagyd rá, majd rájön magától is.:)

2013. aug. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
85%

A kerdező kerdése nem az volt, hogy hogyan ossza be az idejét, hanem az, hogy hogyan értesse meg a férjével, hogy amellettt hogynő szertne takarítónőt, szükségük is van rá...

Igazad van,mhogy önfegyelemmel be lehet osztani az időtbutolsó, de miért tegye, ha meg tudja fizetni, ráadásul munkát tud adni egy takarítónőnek?


Én is gyűlölök takarítani, minden 1,5 őra ami ezzel töltök a konyhán felül kínszemvedés... Ha van időm akkor is, mert egyszerűen azt érzem, hogy elszívja az energiám a portörlőrongy.és engem nem tölt el elégedettséggel az eredmény, pedig szeretektisztaságban élni.


Ha festenem kell, akkor azt értékelem, vagy ha kreatívkodni...de ez a takarítás dolog...jáááájjj..


A legtöbb válaszadó irigykedik, hogy neked "csak" ennyi a problémád Kérdező.


Javaslatoat a 6. Válaszban már leírtam

2013. aug. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
61%

( helyesírásom botrányossága az érintőképernyő miatt van, ékezetek elcsúszása szóköz helyett m vagy n vagy a betűk felcserélése)


6-9

2013. aug. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!