Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy kell egy takarítónő? Hagyjam takarítani?

Figyelt kérdés

Nem olyan sokkal ezelőttig úgy gondoltam, hogy nekem aztán soha nem kell, meg idegen a cuccaim között stb. Aztán eljutottam egy olyan szintre, hogy rájöttem sokkal több értelme lenne egy takarítónőnek és az tényleg jó.


Itthonról dolgozok és nagyon szeretek sütni főzni, ami után megint csak lehet takarítani. Azonban így nem tudok úgy beletemetkezni a munkámba, hogy folyton látom, hogy na még ezt kéne megcsinálni, na még az is van, na majd utána, ha már úgyis itt vagyok stb.


Egyszerűen jobban meg érné valakivel megcsináltatni és fizetni érte, hogy egy rokonom szavaival éljek, akit a férjem megkérdezett miért nem maga szereli össze az új házba a bútorokat, miért fizet valakinek, hogy megcsinálja: Azért, mert többet keresek míg összeszereli, mint amennyit kér.


Viszont a férjemnek nem tetszik az ötlet. Neki ez idegen. Egy az, hogy paranoiás, hogy valakit ide beengedjünk. Mivel többnyire itthon vagyok és dolgozok, ritkán van, hogy nem itthon végzem a dolgom, így nem is kéne magára hagyni. Másik, hogy közölte nincs rá SZÜKSÉG, majd akkor inkább ő takarít. Ami egyem a szívét, nagyon kedves tőle, de nem tud takarítani. Ha valamit megcsinál, akkor mennem kell utána és újracsinálni, vagy befejezni és rengeteg dolog neki egyáltalán fel sem tűnik, hogy az úgy nem jó, vagy meg kellene csinálni, ha pl. ha csinál magának vacsorát, akkor hogy hagyja maga után a konyhapultot meg ilyenek. Neki a takarítás az, hogy ami látszik, azt elrendezgeti úgy, hogy rendbe legyen, de úgy egyébként nem TAKARÍT, mikor évekkel ezelőtt összeköltöztünk először én ettől dobtam is egy hátast, hogy ő rám mondta, hogy rendetlen vagyok én meg mondtam neki, hogy te meg rendes, de kosz van, ez mitől jobb? stb


Úgyhogy megint ott lennénk, ahonnan indultunk, hogy én csinálom az egészet, meg még ő is tölti vele az idejét. Azért azt mégsem akarom, hogy tiltakozik én meg titokban hívok egyet heti x alkalommal, mondván úgyse látja, vagy csak közölni vele, hogy szarok rád, lesz és kész. Mivel lehetne rá hatni? Vagy hagyjam, hadd csinálja és aztán mutassam meg neki, hogy na ezért kell?


2013. aug. 14. 08:13
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
44%

"egy csomó minden más is vetélkedik a limitált időmért és energiámért. És van, ami kellemesebb."


Hehe. :) Vagyunk ezzel így pár milliárdan. (És nem csak nők.)

Mi se azért takarítunk, mert nincs jobb dolgunk.


Valaki?

2013. aug. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó, azért az elég szomorú, ha valaki azért nősül meg, hogy csillogjon villogjon a ház, és nem akar takarítónőt fizetni, mert a felesége csak nem lopja meg meg előtte nem ciki az alsógatya...


bocs az off miatt, de kivágta a biztosítékot

2013. aug. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
88%

20-asnak szántam


21-es


lehet, de ha többet keresel, az idő alatt, amíg valaki kitakarít, mint amennyit fizetsz neki, és még nem is szereted csinálni, akkor miért tennéd?


22

2013. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 AeonFLUX ***** válasza:
21%
Irigylem a problémádat.
2013. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Azért azt tegyük már helyre, hogy nem állítom be szánalmasnak azzal, ha kijelentem, hogy nem tud takarítani. Pont. Elég rég együtt élünk és házasok vagyunk és éltünk másképp is, osztottuk a házimunkát másképp is, ahhoz, hogy lássam, hogy mit hogy csinál és neki mi a jó. Egy közel 40 éves férfit már nem fogok megtanítani takarítani, ő otthon nem azt látta, neki nincs úgy türelme, szerinte az jó.


Látom azért sok mindenkinél dolgozik az irigység, le se lehetne tagadni, nagyon megy a helyzet kiforgatása, hogy nekem az a bajom, hogy keresztbe törölget, meg mártírkodok. Hogyne. Jó hogy nem már ostorral verem a férjemet, miközben bonbont zabálok a 150 kilós seggemmel egész nap a kanapén. Bár gondolom néhány válaszoló majd eddig a következtetésig is eljut.


Azon kívül, akkor mit gondolnátok kedves válaszolók, ha ráhagynám? Hogy mekkora szemét vagyok, hogy a férjem takarít én meg "meresztem a seggem"?


Azért az meg számomra egyenesen felháborító, hogy itt valaki gyakorlatilag úgy nyilatkozik, mintha a férfiak csak cselédnek vennék el a nőket.


Meg hogy minek mentem hozzá? Hát biztos nem azért, hogy takarítson.


Aki meg gúnyolódik azon, hogy van ami kellemesebb. Érdekes, a következő mondatot miért nem idézed be? Hogy van ami helyette jobban meg is éri pénzben is?

2013. aug. 14. 09:37
 26/37 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Egy darabig hagyd, hogy ő csinálja a dolgokat, szerintem hamar rájön, hogy mennyi idő és energia. Ha nem éli meg nap mint nap akkor nem fogja magát rávenni egy takarítónőre sem. Addig nézegess honlapokat, cégeket, hirdetéseket amik ezzel foglalkoznak és mutass meg neki néhányat. Hátha rájön-ez számomra is újdonság- hogy ez manapság már nem is olyan nagy dolog, nem kell semmitől sem félni.


Mi még csak diákok vagyunk de mellette dolgozunk is de komolyan fontolóra veszem, hogy jövő tavasszal az ablakpucolást megcsináltatom valakivel mert rettentő sok idő..csúszni a vizsgákon pedig ez miatt nem szeretnénk.


21/L

2013. aug. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim válasza:
82%

1. variáció:Megtanítod takarítani.Mit, hogyan, merre hány méter.Ha nem elég rugalmas, vagy nem megy neki akkor jön a 2. variáció.


2. variáció:Mivel jogos a paranoiája meg kell próbálni olyan takarítónőt keresni, aki megbízható.Biztos van munkaközvetítő, ami biztosít megfelelő munkaerőt.


Szerintem a férjed attól tart, hogy eltűnnek a cuccai.Arról kell biztosítani, hogy nem fog megtörténi és szerintem belemegy a dologba.

2013. aug. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
85%

Elég jellemző, hogy nem gondolnak bele az emberek más helyzetébe, nem bírják elképzelni, hogy valaki más összegből él, valakinek telik dolgokra, sőt valaki számára az idő nagyon keményen pénz és van mikor nem az a legjobb megoldás, hogy egyszerűen átszervezed a napod és csinálsz mindent te továbbra is.


Persze, nem csak a pénz számít, nem kell mindent feláldozni a pénzkeresés oltárán, de itt nem is arról van szó, hogy a szabadidődet áldoznád a pénzért, hanem egy kötelező kellemetlen feladatot cserélsz pénzre és hobbira.


Apám már ezer éve ezt csinálta, egyszer meg is jegyezték, mással nyíratta a füvet, meg kapáltatta a kertet, hát még ezt se tudja megcsinálni?


Mondta, hogy de, tetszik tudni meg tudom csinálni, de a szomszéd gyerek levágta az egész kertet kétezerért, a másik felkapálta x összegért, ameddig ő tologatta a fűnyírót aztán a másik meg kapált, én bementem szombat délelőtt dolgozni és ez a szombat délelőtt vagy 25-30 ezer forintot jelentett. Délután meg nem beálltam munka után füvet nyírni, kapálni hanem elvittem a feleségemet, meg a gyereket valahova abból, amit keresek.

Nem is mondták utána, hogy még füvet se bír nyírni, nem is kapál, más is megoldja. Persze csendben biztos gondolták, hogy rohadna ki a szeme ennek a gazdag rabszolgatartónak.


Nem tudom a férjed hogy nőtt fel, de lehet ez mégis anyagi dolog. Nálunk úgy van, hogy én keresek jóval többet, és a férjemnek évekbe telt megtanulni "elfogadni" ezt a dolgot. Nem is azt mondom, hogy rosszul keres ő, de őt úgy nevelték, hogy azt verték a fejébe, hogy ő szegény, aki szegény az is marad és semmire sincs pénz.


Nagyon sokáig ő megmaradt abban, hogy minden luxus, arra nem telik, mi is meg tudjuk csinálni, nem szabad, drága, jaj-jaj. Nehezen értette meg, hogy nem mindig az a legjobb és legkifizetődőbb ötlet, hogy ha megszakadsz is te csinálod.

2013. aug. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem, sokan miért gondolják úgy, hogy otthonról végzett munka nem munka. Anyukám régen otthon varrt, reggeltől estig és igen is keményen dolgozott, csak ebédkor jött ki a műhelyéből, mint a rendes munkahelyeken. Párom szintén otthonról dolgozik grafikusként egy cégnek, ő is egész nap ott görnyed a laptopja felett, hogy tudjon dolgozni határidőre.


Nem mindenki ücsörög irodában, bár sokan már abba is belehalnak. Igen is fel lehet fogadni egy takarítónőt, még ha nem is minden napra, mert azért elmosogatni gondolom bármelyikőtök eltud 3 perc alatt, d e a nagyobb porszívózásra,portörlésre, függönyök mosására stb nem árt.

2013. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
75%

Kedves válaszoló, megértem a problémádat. Nálunk is hasonló a helyzet. Én meg tudnám csinálni, mint ahogy eddig is megcsináltam, de könnyebb lenne, ha volna segítségem. Elismerem, nem vagyok egy szuperháziasszony, biztos jobban is be lehetne osztani az időt, munkát, de legalább a nagyobb munkákhoz, havonta egyszer-kétszer jól jönne egy takarítónő. Ugyanúgy vagyok mint te, hogy a férjem is mondja, hogy megcsinálja, csakhát vannak dolgok, amire egy férfinek nincs szeme (tisztelet a kivételnek), meghát lassú is, sajnálnám, hogy erre pazarolja az idejét. És anyagilag is megengedhetnénk. De ő is problémázik. "Igen, lehetne, de keresni kéne valakit, ki legyen, hogy legyen, majd, még gondolkodom rajta, stb"

Na most jön a lényeg. Én rájöttem, hogy az "idegen a házben" félig csak kifogás. Őt leginkább a macera tántoritja el, meg az ismeretlentől való félelem (persze ez nem is tudatos nála). (A férfiak kényelmesek:)). Keresni, telefonálgatni, árakat tudakolni, referenciákat kérni, megszervezni, stb. Erre a megoldás leginkább valamennyire kész helyzet elé állítani. Persze nem úgy, hogy szarok rád. De! Ha te kiválasztod az illetőt, megszervezel mindent, már elé lehet állni (egy nyugodt, stresszmentes félóra legyen), komolyan a szemébe nézni és: "Drágám, mindenképp szükségem lenne a takarítónőre. Találtam egy jóravaló nénit, ismerősök ajánlották, megbízható, rendes nő. Csütörtökön 9-11-ig tudna jönni, rendben van neked? Nem muszáj, hogy itt legyél, majd én intézek mindent. De ha itt akarsz lenni megnézni, akkor még jó neki a kedd is 5-7-ig." Légy diplomatikus, kedves, de állhatatos. Ne hagyd, hogy elterelje a szót, vagy azt mondja, majd még átgondolom. Picit erősködj, hogy próbáljátok ki. Persze, "ha nem lesz neki rokonszenves, majd keresel mást". (Érezze, hogy ő is döntési helyzetben van.) Ha már egyszer eljön a takarítónő, és minden rendben megy, enyhül az ismeretlentől való félelem, és megszokott helyzetté válik.

Bocs, hogy hosszú lett, de gondoltam hátha a Te férjed is hasonló, és beválik nála is.:)

2013. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!