Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Annyiszor mondtam már neki,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Annyiszor mondtam már neki, mégsem változik semmi? Hogyan értessem meg vele?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kisfiunk, a hisztikorszakban van éppen. Férjem sokat dolgozik, én a gyerekkel vagyok itthon, én próbálom kezelni a hisztijeit. De amikor itthon van, nem avatkozik közbe, nyugodtan eszik, vagy nézi a tévét, szólni kell neki, hogy ugyan már mondjon valamit, szóljon rá a gyerekre. Mintha nem is az övé lenne. Néha játszik amúgy vele, ha épp kedve van hozzá. De ilyen esetekben nyugodtan el van. Nem érdekli. Nem értem, miért nem akar ilyen esetekben beavatkozni, jólesne nekem is a segítség, és egy kis apai szigor is a gyerekünknek. Más apának is szinte kérvényt kell benyújtani, hogy észrevegye? Természetesen, ha mondom neki, az a válasza, hogy ne ba.ztassam már, vagy kiröhög. Látszik rajta, hogy egyáltalán nem érdekli mit mondok neki, változás természetesen nincs. Sem válasz. Hogyan értessem meg vele végre, hogy másként is lehetne?
2014. jún. 21. 15:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Válóperrel megérthetnéd vele.
2014. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Itt a baj. Ferjed sokat dolgozik, aludni jar haza, es ugy is kezeli a helyzeteket otthon. Regi, hule felfogas, hogy apa legyen a mumus, kell az apai szigor. Miert? Az anya nem tud nevelni egy gyereket? Miert anya kenyeztet, apa buntet?
2014. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem éppen mumus. Csak ne mindig az anyától kell elvárni, hogy ő legyen a rossz, gonosz, itt nem arról van szó, hogy az anya nem tud gyereket nevelni, hanem elvégre KÖZÖSEN vállaltuk a gyereket, mindkettőnké, kicsit érdekelhetné azért, beleavatkozhatna, ha itthon van, hátha könnyebben megoldjuk ketten a gyerek problémáját, elvégre az övé is.
2014. jún. 21. 15:16
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
2 évesnek a rászólás, a kollektív lerohanás olaj a tűzre a hisztiben. Az, hogy hisztis a te nevelésed inkább, hisz te vagy vele. 3 gyereket neveltünk úgy, hogy napközben én egyedül (nagyszülők sajnos mer nem éltek, semmi segítségem nem volt) esténként játszott velük apjuk, és nem voltak hisztirohamaink, béke nyugalom volt szinte mindig. Mindenezek fényében azt javaslom TE változtass a napi nevelésen és este figyelj a békére, nem ordítozással, hanem találj valami érdekes dolgot, amit együtt tud játszani vele az apa, (kisvonat, építés, estés, rajzolás) Hálás lesz mindenki érte, hamar látod az eredményét.
2014. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%

Kerdezo,

Epp erre irtam, aludni jar haza, ugy is kezel titeket. Ne b...szogass, meg kirohog... Hat, tolem mar repulne.

2014. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
15:12-es: Akkor szerinted nagyon is helyén való, hogy az apát nem érdekli, én vagyok a rossz, hogy egyáltalán fel merem neki vetni ezt a lehetőséget.
2014. jún. 21. 15:19
 7/18 anonim ***** válasza:
32%
Nem, nem te vagy a rossz, csak apat nem erdekli a helyzeet. Neveld a gyereket, moss, fozz, takarits, szolgald ki, o aludni/pihenni megy haza. Mint lejjebb irtam, tolem repulne. Ez nem csalad.
2014. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Van ideje a férjednek átállni munka után?

Az én férjem is morgós, ha hazajön, és rögtön letámadom. De ha hagyok neki fél órát, hogy lehiggadjon, felengedjen és pihenjen, anélkül hogy ott hisztiznék neki, olyan, mintha kicserélték volna.

Segít a háztartásban, amikor főzök odaül beszélgetni.


Az is lehet, hogy a férjed fáradt, hazaér, piheni szeretne egy picit, te pedig rögtön letámadod a gyerekkel.

Beszéljétek ezt meg, mert lehet, hogy csak egy kis nyugalomra vágyik, utána pedig szívesen lenne a gyerekkel is, hogy te is tudj pihenni.

2014. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor a mi családunk nem ilyen tökéletes. Amúgy ki mondta, hogy ordibálok? Épp az, hogy próbálom szépen megértetni vele, hogy éppen az amit csinál, miért nem jó. A te férjed úgy látszik szívesen leült játszani a gyerekekkel, az enyém nem mindig. Nem az a baj, hogy nem találok ki kettejüknek játékot, mert amikor akar, tud vele játszani. Itt inkább a kommunikációról van szó a férjemmel. Hogy nem érdekli mit mondok.
2014. jún. 21. 15:25
 10/18 A kérdező kommentje:
Próbálom nem mindig letámadni, de hogy ő magától odajöjjön beszélgetni, nem, soha. Inkább a távirányító, vagy a telefongombjait nyomogatja. Pedig jólesne, ha magától is kezdeményezne beszélgetést.
2014. jún. 21. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!