Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lesz-e özvegyi haszonélvezet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lesz-e özvegyi haszonélvezet az ingatlanon ebben az esetben?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok. Édesapám elhunyt. A feleségével, akivel 10 évig voltak házasok, az apám tulajdonában lévő házban éltek. A ház házasság előtt szerzett különvagyon volt, szóval egyetlen örökös lévén 100% tulajdonjogot én öröklöm. Olvastam viszont, hogy a volt feleség ebben az esetben özvegyi haszonélvezeti jogot kap. Ez abban az esetben is így van, ha a haláleset előtt be lett adva a válás, sőt már egy tárgyalás is volt, de még elválasztva nem lettek? A válást mellesleg a felesége adta be, de most meggondolta magát és tűkön ülve várja a hagyatéki tárgyalást.
2014. jún. 18. 14:14
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
92%
nem vagzok ugzved, de baratnomnel hasonlo volt a helzyet... elso korben neked ay anyai oroksegedet kell megkapnod, utana ay apait ha jol tudom es remel igy van ahogy irtak elottem, ha nem lakott mar ott akkor nincs joga semmihez...keress egy rendes ugyvedet, inkabb fizess ki valahogy par ezer forintot, nem tudom mennyit, mithogy be tegye a labat a budod banyaja!!! ne hagyd mgad mint abratnom, akit mindenbol kisemmizett az uj anyuka! nagyon drukkolok, elore!
2014. jún. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"kedves Andizsuzsi, igen éppen ezt írtam le én is egyel fölötted!"


Igaz, csak közben gépeltem, és nem láttam, bocs.

Azért nem mindegy, hogy hány százalék fölött van haszonélvezete, mert a te részedet nem használhatja. (Már ha egyáltalán megkapja a haszonélvezeti jogot). Te a te részedért kérhetsz tőle használati díjat, így már nem biztos, hogy maradni akarna.

2014. jún. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Esetleg olyan létezhet-e, hogy kap haszonélvezetet, viszont a bíróság kötelezi, hogy ezt adja el nekem (etikai okokból)? Olvastam, hogy a haszonélvezeti jognak is van egy számított értéke, tehát vagyonnak számít, ki lehet számolni az ingatlan értékből meg a haszonélvező várható élettartamából tehát a lényeg, hogy számszerűsítik a haszonélvezetet. És én ezt megváltom tőle. Mert nekem A HÁZ KELL. Jelenlegi ingatlanpiaci viszonyok alapján, bár értékbecslő még nem volt, kb 10-15 milliót ér az ingatlan, hajlandó lennék neki 1-2 milliót fizetni cserébe a haszonélvezeti jogáért, de ebbe önszántából nem menne bele, erre nem kötelezhetik? Így a kecske is jóllakott, a káposzta is megmaradt.
2014. jún. 18. 15:30
 24/42 anonim ***** válasza:
44%

3: kicsit olvasd még a ptk-t... a közösen alkott ingatlanban haszonélvezeti jogot kap a házastárs, a többi ingatlanból örököl csak gyermekként (pl nyaraló, hétvégi ház)


Az, hogy beadták a válópert, semmit nem jelent, jogerős ítélet nincs az ügyben, olyan, mintha nem is akartak volna válni.


És mivel házastárs volt, hiába az apukád dolgozott a házért, jár a haszonélvezeti jog.

2014. jún. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
71%

Egy ilyen kecskének nem kell jóllaknia.


Menj ügyvédhez, szerintem azáltal hogy beadta a válópert és elköltözött, nincs joga a haszonélvezetre, valamint mivel házasság előtt szerzett különvagyona volt ez az ingatlan édesapádnak, így semmihez nincs köze.

Az ingóság más tészta, mert ha házasság alatt vettek nagyobb értékű dolgokat, az közös vagyonnak számít, bár egy jó ügyvéd talán még ezt is meg tudja támadni, hiszen egy perc munkaviszonya sem volt.

2014. jún. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
68%

" hogy az életközösség visszaállítására nem volt kilátás."


Ezt a szomszéd, postás nem tudja igazolni. Igen sokan elköltöznek X időre "gondolkodni", majd pedig vissza.

2014. jún. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
91%

A haszonélvezet megváltását ő kérheti. Te nem ajánlhatod fel neki.

De ha nem éltek az utóbbi időben együtt, be lett adva a válóper, akkor tök mindegy, milyen lakcímkártyája van, keress két tanút, akik igazolják, hogy x ideje nem élt együtt édesapáddal, vidd a válóperes papírt és már nincs is miről beszélni.

Ha örökölne, akkor 25% tulajdonjog neki is járna (50% anyud rész, 50% apudé, és ezt az 50%-ot kapják az örökösök egyenlő részben), tehát nem csak a haszonélvezetet kell megfizetni.

Ha nem vagy elég magabiztos az igazadban, akkor vannak a megyeszékhelyeken ingyenes jogi fogadóórák, ott meg tudnak ebben erősíteni.

2014. jún. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Utolsó kérdés. Hagyatéki tárgyalásig zárat cserélhetek-e? A ház fele ugyebár most is az én tulajdonom, a másik fele meg a tárgyalásig az elhunyt édesapámé, azaz senkié, amíg nem születik ítélet. Nem szeretném ha elhordaná a cuccokat vagy ne adj isten visszaköltözne, csak hogy ne mondhassam hogy nem lakott ott. Amíg nincs papírja hogy ott lakhat, egyetlen élő tulajdonostársként jogom van új zárat rakni az ajtóra?
2014. jún. 18. 15:38
 29/42 anonim ***** válasza:
91%

Ha megkapja a haszonélvezetet, akkor NEM lehet kérni a megváltást, mivel a házastárs által lakott lakásra, az általa használt berendezési és felszerelési tárgyakra fennálló haszonélvezet megváltását egyszerűen nem lehet kérni az új Ptk. szerint.


Ezért kell arra törekedni, hogy NE kapja meg!


Mint ahogy írtuk, a házastárs KIESIK az örökségből, ha már nem éltek életközösségben. Igazolni kell tanúkkal, hogy elköltözött, így a lakás megmarad.


De további kérdezősködés helyett, haladéktalanul fordulj ügyvédhez!

2014. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
48%
Mint tulajdonos (az 50% már a tied anyukád után)lehet ki tudod jelenteni kényszerkijelentéssel mielőtt meg lenne a hagyatéki tárgyalás. Menj be az okmányirodába és kérdezd meg hogy zajlik ez, hátha van rá lehetőséged (azt hiszem szomszédoknak kell igazolni h nem lakik már ott). Aztán ha nincs érvényes lakcíme ott a tárgyalásig akkor tényleg semmi esélye.
2014. jún. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!