Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lesz-e özvegyi haszonélvezet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lesz-e özvegyi haszonélvezet az ingatlanon ebben az esetben?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok. Édesapám elhunyt. A feleségével, akivel 10 évig voltak házasok, az apám tulajdonában lévő házban éltek. A ház házasság előtt szerzett különvagyon volt, szóval egyetlen örökös lévén 100% tulajdonjogot én öröklöm. Olvastam viszont, hogy a volt feleség ebben az esetben özvegyi haszonélvezeti jogot kap. Ez abban az esetben is így van, ha a haláleset előtt be lett adva a válás, sőt már egy tárgyalás is volt, de még elválasztva nem lettek? A válást mellesleg a felesége adta be, de most meggondolta magát és tűkön ülve várja a hagyatéki tárgyalást.
2014. jún. 18. 14:14
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
64%

Elvileg, ha külön vagyon volt és nem szállt be anyagilag felújításba vagy hiteltörlesztésbe például akkor nem sok köze van hozzá. Apukád nem írt végrendeletet véletlenül?

Amúgy meg fordulj ügyvédhez. Google-ba is biztos találsz ügyvéd válaszol fórumot!

2014. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
kedves Andizsuzsi, igen éppen ezt írtam le én is egyel fölötted! csak az a bajom, hogy teljesen mindegy, hány % után örökli a haszonélvezetet, az akkor is haszonélvezet lesz.... És joga lesz ott élni :(
2014. jún. 18. 14:43
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem válaszoltál még mindig, hogy MOST ott él-e? Vagy a válás beadásakor elköltözött?
2014. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Anyagilag semmivel sem szállt be a házba, egy kanál nem sok, annyit nem vitt oda. Ezt maximum azzal tudnám csak bizonyítani, ha utána néznek hogy az elmúlt 10 évben nem volt összesen 1 év munkaviszonya. Bár ez nemtudom megfelel-e bizonyítéknak, hogy egy fityinget nem költött a házra.
2014. jún. 18. 14:46
 15/42 A kérdező kommentje:
Nem él már ott, egyik napról a másikra közölte apámmal, hogy el akar válni, fogta a cókmókját, és ment. De a lakcímről nem jelentkezett ki!
2014. jún. 18. 14:47
 16/42 anonim ***** válasza:
94%

Akkor ügyvéd! Tanácsadásért egy jó és rendes ügyvéd pénzt se kér!

Az elmagyaráz mindent, utánanéz minden papírnak, átnézi és értékeli, megmondja, hogy milyen jogaitok vannak.

2014. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
94%

Mindenképp konzultálj ügyvéddel ugyanis ez elég egyedi eset!

Bár a hagyatékin úgyis kiderül, másnem megtámadhatod a végrendeletet.

Az én erkölcsi mércém szerint nem járna, de ugye ez nem sokat nyom a latban.

Esetleg kérdezd meg jogiforum-on!

Ott talán okosabbat tudnak mondani!

2014. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem lakott ott, akkor siker:

"7:62. § [Házastárs kiesése a törvényes öröklésből]


(1) Nem örökölhet az örökhagyó házastársa, ha az öröklés megnyílásakor a házastársak között életközösség nem állott fenn, és az eset körülményeiből nyilvánvaló, hogy az életközösség visszaállítására nem volt kilátás."


Ehhez lehet, hogy tanú kell, aki nem rokon (szomszéd, boltos, postás, villanyleolvasó stb)

2014. jún. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
94%

amit a #18-as idézett, azt egy jó ügyvéd tudja érvényesíteni, ugyanis az, hogy

- nem éltek már együtt

- ő adta be a válópert


ezt támasztja alá:" ... és az eset körülményeiből nyilvánvaló, hogy az életközösség visszaállítására nem volt kilátás."

2014. jún. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az én kezemben van minden papír a házról és apámról, onnantól kezdve hogy anyámat és apámat bejegyezték a a földhivatalba tulajdonosnak, egészen addig hogy apámat alperesként idézték a válóperes tárgyalásra. Apám minden papírt megőrzött, egész archívuma volt itthon (még az építési engedély is megvan, meg a szocpolos papírok :D) Az nő kezében van egy házassági anyakönyvi kivonat (vagy hogy nevezik) és egy máig érvényes lakcímkártya ami oda szól.... Én nem tudok róla, hogy lett volna házassági szerződésük, de apám elég precíz ember volt, szóval ha mégis, azt a bíróságon automatikusan tudják majd (értsd: ezt i bejegyzik valamilyen nyilvántartásba), vagy pedig ez akkor létezik ha elő van kerítve, ahogy meg semmi?
2014. jún. 18. 15:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!