Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lesz-e özvegyi haszonélvezet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lesz-e özvegyi haszonélvezet az ingatlanon ebben az esetben?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok. Édesapám elhunyt. A feleségével, akivel 10 évig voltak házasok, az apám tulajdonában lévő házban éltek. A ház házasság előtt szerzett különvagyon volt, szóval egyetlen örökös lévén 100% tulajdonjogot én öröklöm. Olvastam viszont, hogy a volt feleség ebben az esetben özvegyi haszonélvezeti jogot kap. Ez abban az esetben is így van, ha a haláleset előtt be lett adva a válás, sőt már egy tárgyalás is volt, de még elválasztva nem lettek? A válást mellesleg a felesége adta be, de most meggondolta magát és tűkön ülve várja a hagyatéki tárgyalást.
2014. jún. 18. 14:14
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

Külön is éltek már egy ideje?

Nem értek hozzá, de remélem nem kapja meg.

2014. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a ház a szüleim tulajdona volt, anyukám és apukám a saját 2 kezükkel építették fel! Sajnos anyukám 13 éve meghalt, 3 évre rá jött a képbe ez a nő. Mindig is utáltam, 14 évesen már koleszba költöztem miatt. Szóval ne gondoljátok, hogy ez rosszindulatú ember vagyok, mert én örültem volna a legjobban, ha apám talál anyukám után egy rendes normális nőt, aki igazán tudja szeretni élete végéig. Ha így lett volna, akkor egy percig se jutna eszembe, hogy kitúrjam vagy kirakjam. De így, hogy már folyt a válóper, ráadásul ő volt a felperes, számít ez valamit? Én nem szeretném ha haszonélvezete lenne egy olyan házon amit a szüleim építettek fel, s neki semmi köze hozzá. 23 évesen egyik szülőm sem él már, s nekem csak ez maradna tőlük/belőlük. Szeretnék ott élni (a szülői házamban!)
2014. jún. 18. 14:30
 3/42 anonim ***** válasza:
75%

2014.03.15-től a házastárs is egy gyereknyi részt örököl.


Mindenképpen fordulj ügyvédhez.

2014. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon nehéz ezt megmondani. Viszont, ha van saját ingatlana is, akkor könnyebb a helyzet, hisz van hol laknia, ilyenkor az új törvény esetén nem tesznek haszonélvezetet a házra.
2014. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
64%
Nem hinném, hogy számítana, hiszen végül is nem váltak még el, és nem minden válóper végződik válással.
2014. jún. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
94%

Már nem emlékszem, hogy van-e pontos válasz a kérdésedre, de most változott a törvény az örökléssel kapcsolatban.

Én ezt a cikket olvastam korábban:

[link]

2014. jún. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
21%

"Azt elfelejtettem írni, hogy a ház a szüleim tulajdona volt, anyukám és apukám a saját 2 kezükkel építették fel! Sajnos anyukám 13 éve meghalt, 3 évre rá jött a képbe ez a nő."


Ez nem számít, hogy hogyan jutott a házhoz.

2014. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
69%
A lényeg, hogy ott lakott e még? Mert ha nem, és ezt tanúkkal tudod bizonyítani, akkor elvileg nem jár az özvegyi haszonélvezet sem pedig az özvegyi nyugdíj. De ha mégis megkapja, peres úton jó alapod van megtámadni.
2014. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Azért írtam le, hogy hogyan jutott a házhoz, mert egy kicsit bonyolult a történet. Anyám és apám 50-50%-ban voltak tulajdonosok, mikor anyám meghalt, az ő 50%-át örököltem, apámnak volt rajta özvegyi haszonélvezete, + a másik fele ugye a tulajdonában. Én ekkor még kiskorú voltam. Így ugyebár én és apám fele-fele lettünk tulajdonosok. Na most hogy apu is meghalt, ha lenne is valamilyen haszonélvezete vagy öröksége, akkor az az egész ingatlanra kiterjedne, vagy csak apám részére? Hisz a fele tulajdonjog eddig is az enyém volt, most enyém lesz a másik fele is, de végülis tökmindegy, hány %-ra kap haszonélvezetet, ha csak 1%, az akkor is haszonélvezet, és ott élhet örökké, én meg nem.... Vagy rosszul tudom?
2014. jún. 18. 14:40
 10/42 Andizsuzsi ***** válasza:
96%

"7:58. § [Házastárs öröklése leszármazó mellett]


(1) Az örökhagyó házastársát leszármazó örökös mellett megilleti


a) a holtig tartó haszonélvezeti jog az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon;"


De gondolom a ház fele részben már a te tulajdonod édesanyád után, nem? Mert akkor csak az édesapád része után örököl haszonélvezetet, úgy tudom.

2014. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!