Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elvárhatom e azt a páromtól,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárhatom e azt a páromtól, hogyha nem talál bejelentett munkát, de olyant igen ahol nem jelentik be és lebukhat akkor elvállalja a munkát ha én 38 hetes várandós vagyok?

Figyelt kérdés
Hónapok óta nem talál bejelentett munkát.
2014. máj. 17. 14:53
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, sokan hol élnek. Igenis, ha nem talál mást az ember, addig el kell vállalni, ami feketén adódik. Ezt úgyis addig csinálja, míg nem talál bejelentettet. Mitől jobb, ha addig ül a babérjain? Ugyanúgy nem számít bele az otthonülés a munkaéveibe, ugyanúgy nem fizeti senki helyette a tb-t. Ha pedig saját költségre fizeti, akkor úgyis kap ellátást, ha megsérül, vagy bármi adódik.

Azzal érvelni, hogy válás esetén nem jár majd a kérdezőnek gyerektartás... Hát no comment!

Ez ÁTMENETI dolog, nem akarja örökké csinálni a párja, és amíg nincs jobb, még jó, hogy jobb a semminél!

2014. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
89%

12, ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna...


1. nem fizettetik ki egyben...

2. nem számláznak ki ellátást, hanem az elmaradt járulékot fizettetik be

3. nem számít be, de 65 éves korig 20 évet akkor is össze lehet szedni, ha most két évig sajnos nem dolgozik, továbbá fizethet önkéntes nyp-t, talán jobban is jár

továbbá a gyedből is kérhető adókedvezmény,


javaslatom, inkább ne válaszolgass...

2014. máj. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem törődj bele, hogy nyomorban fogtok élni. Ha nem talál munkát akkor is, de ha feketén kap 50-60-at, akkor is. Örülhettek, ha a gyereket lesz miből etetni. Ha nem, akkor elveszik tőletek. Ilyen az élet.
2014. máj. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
27%

"nem számít be, de 65 éves korig 20 évet akkor is össze lehet szedni, ha most két évig sajnos nem dolgozik, továbbá fizethet önkéntes nyp-t, talán jobban is jár "


Igen aki 20 éves munka után kap 25 ezres nyugdíjminimumot biztos baromi sokra elég neki.

Nem ha max gyed-et kapsz akkor megéltek pár hónapig fekete munkanélküli is. Különben meg ha senki nem menne el feketén dolgozni nem lennének ilyenek.

2014. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
10%

1. kiszámlázzák egyben

2. de igen, kifizettetik veled az ellátást, mivel akkor még nincs TB-d, majd ezután befizeted szépen az elmaradt tb-t

3. A nyugdíjasra a 24-es kedvesen megírta már a válaszát, köszönöm.


Szerintem szégyellheti magát, aki adócsalásra biztatja szegény kérdezőt, aki azt se tudja, mit tegyen hirtelen. Megértem, hogy el van keseredve. :(


A "sokan nem tudom, hol élnek" kérdésre válaszolva: sokan képzik magukat, fejlett régióba költöznek és adóznak. és jaj, sokan még a törvényeket is betartják, mert a szüleiktől sem látták ennek ellenkezőjét sosem. Sokan. nem mindenki, de sokan igen.


A 22-es válaszoló csak ne javasolgasson, mert aztán minden mondatát egyesével cáfoljuk meg, ahogy tette a 24-es és annyira, de annyira cikis lesz:)

2014. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
56%

én ismerek olyat aki kénytelen feketén dolgozni, nem örömében teszi mindent megpróbált már de valamiből élni kell... Lehet okoskodni meg hogy ez bűn de az ember inkább eteti valamiből a gyerekeit minthogy büszkén otthon üljön mondván legalább szabályosan jár el,de kenyérre sincs pénz.

Addig amíg feketén dolgozik szorgosan nézze az állás hírdetéseket és próbáljon rendes állást keresni ez van. Addig is önkormányzatnál lehet egy évre kérni TB támogatást és még sok mást nem árt ezeknek utánajárni.

2014. máj. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
62%
24-es! Ha senki nem menne el feketén dolgozni,szerintem már ölnék az emberek egymást egy falat kenyérért!Gratulálok,biztos apuci a feneked alá tol mindent,azért van ekkora szád!
2014. máj. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
29%

"Különben meg ha senki nem menne el feketén dolgozni nem lennének ilyenek."


Aham, szóval, azért van fekete munka, mert a munkás megalkotta és így akarta! :D Komoly.

Talán, ha egy munkaadó se nyújtana munkát senkinek se feketén, akkor nem lenne fekete munka. Ugyanis a munkás még kényszerből se bírná elvállalni.

Kissé, mintha fordítva gondolkoznál!!!

2014. máj. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
11%
Úgy állítjátok be a kérdést, mintha a kérdező férje előtt csak két lehetőség állna: adócsalás vagy éhenhalás. Nem, sokan javasolják ilyen kérdéseknél a tovább/átképzést, költözést, apa gyeden maradását, stb. De persze egyszerűbb adót csalni, csak vannak következményei (tb, bűncselekmény elkövetése, nyugdíj, gyerektartás, stb.).
2014. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
Igen, épp továbbképzésre van pénze a kérdező párjának, nagyeszű!
2014. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!