Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elvárhatom e azt a páromtól,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárhatom e azt a páromtól, hogyha nem talál bejelentett munkát, de olyant igen ahol nem jelentik be és lebukhat akkor elvállalja a munkát ha én 38 hetes várandós vagyok?

Figyelt kérdés
Hónapok óta nem talál bejelentett munkát.
2014. máj. 17. 14:53
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez nem elvárás kérdése, de elvárható igen. Ha meg akartok élni, kell a pénz akkor azt kell elvállalni, ami van. Mellesleg igen nagyon sok ember dolgozik feketén, nem kell ennek örök életre szólni, de a szükség nagy úr. Nálunk fel sem merült ez a kérdés, amikor nem volt munkája magától ment el feketén dolgozni, mivel valamiből enni kell.
2014. máj. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
16%
Nem. nem várhatod el, mert nagyobb bajba sodorja nem csak magát, hanem téged is. Lévén a bírságok nem 2 fillérek. Ilyenre rábírni senkit nem bírhatsz rá. De nyugodtan te is kereshetsz otthoni melót.Gyerek mellett is lehet otthon melózni. Nem fog leesni a gyűrű az ujjadról.
2014. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

1 válaszoló!

Jelenleg is dolgozom, maximum GYED- et fogok kapni.

Mikor teherbeestem még volt munkája a férjemnek.

Nem is ismersz bennünket, mi alapján ítélkezel?

2014. máj. 17. 15:01
 4/53 anonim ***** válasza:
10%

Első hszesnek: ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, akkor mit ítélkezel?

Kérdezőnek: és te mit ítélkezel? És eleve mi az, hogy elvárhatsz-e bármit is.

Mikor fogják már fel a nők, hogy a párotok/férjetek nem a tulajdonotok?

Semmit se várhatsz és követelhetsz meg a másiktól, max. annyit, hogy téged tiszteljen, becsüljön stb. alapvető dolgokat, amik természetesnek kellene, h legyen.

És örülj annak, hogy egyáltalán ilyen munkát talált a párod, nem hogy még emiatt is pálcát verj a feje felett!

2014. máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
Ő egyébként elmenne... de félünk, sajnos kezdi feladni, hogy talál bejelentett munkát.
2014. máj. 17. 15:05
 6/53 anonim ***** válasza:
0%

"És örülj annak, hogy egyáltalán ilyen munkát talált a párod, nem hogy még emiatt is pálcát verj a feje felett!"


Ezt elfogalmaztam, a lényeg tuti nem úgy ment át, mint amit kiakartam hozni belőle. Nem várható el, hogy a párunk milyen munkát találjon magának, majd olyan munkát talál magának, amilyet bír, és annak is örülni kell, nem még pálcát verni felette!

2014. máj. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Én sem tudom mi lenne a jó, ilyen kockázattal támogassam e azt, hogy bejelentetlen munkát elvállaljon e, vagy beszéljem le róla, ő menni akar, mert azt mondja neki kötelezettsége van, nem akarja, hogy feléljük a tartalékainkat.
2014. máj. 17. 15:12
 8/53 anonim ***** válasza:
79%

Azért a mai világban sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy egy család nem megfelelő körülmények közt éljen a munkanélküliség miatt, mint lebukjon feketemunka miatt.

Rengeteg embert ismerek, akik vagy teljesen vagy részben feketén dolgoznak, de mivel enni kell, családot el kell tartani, bejelentett munkahely meg nem igazán terem minden bokorban, így dolgoznak feketén. És iszonyatosan ritka, hogy bárki be bukta volna.

Szóval elvárni semmiképpen nem várnék el semmit, de hasonló helyzetben tennék rá nagy ívbe, hogy nem bejelentett a dolog, hanem elmennék dolgozni, akár feketén is. Mert mégis miből lesz eltartva az a pici baba? Illetve ti magatok? Egy kisbaba eltartása nem két fillér. És te még ha gyedet is kapsz kérdező, az sem olyan sok, hogy abból 3 embert el bírjatok tartani.

És nem kell a feketemunkából évekig elélni, közben lehet nézelődni, jelentkezni állásokra és ha valahová sikerül bejutni, ahol bejelentik, akkor a másikat meg otthagyja és kész.

2014. máj. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
39%
A feketemunka büntetendő tevékenység, megbüntethetik a munkaadót, ha valaki, vagy a munkavállalója feljelenti!
2014. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
47%
10: szerintem itt akik eddig hozzá szóltak azok közt mindenki ismeri a törvényeket, és nem ez volt a kérdés.
2014. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!