Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ex alkoholista férj ihat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ex alkoholista férj ihat hetente egyszer, vagy semmit sem?

Figyelt kérdés

Amikor letette, utana honapokig csak áscányvizet ivott ha a haverokkal találkozott, most 2 hónapja ismét legurit 2-3 sört, amit a pszichológusunk rendben talál, én viszont nem!

Kinek van igaza?



2014. ápr. 26. 10:17
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:
Annyit mondott rá, hogy ez másmilyen szitu.... pedig én a dokiban bíztam...
2014. ápr. 27. 15:55
 42/47 anonim válasza:
0%
ihat persze
2014. ápr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

A tegnapi 5 sör ezért nem heti 3, lássuk be.

(főleg ha útközben is lecsúszik még ez-az)

És 5 sör az már nem szomjoltó kategória: 40 gr tiszta alkohol, amit egy egészséges máj 7 óra alatt dolgoz fel, tehát reggelre épp, hogy tiszta lesz.

2014. ápr. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholistából sohasem lesz társasági ivó,( nem tehet róla, neki ilyen test jutott). Csak ahogy az elején írták,lehet x ideje tiszta.

Bárki aki mást állít, vagy nincs ezzel tisztában, vagy nem akarja tudomásul venni.

2014. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Nekem kb az összes nagyszülőm alkoholista vagy az volt. Az egyik nagymamám májzsugorban halt meg 50 egynéhány évesen nyaralás alatt álmában. Akkor tudta meg nagyapám, hogy zugivó volt (nem a legjobb házasság volt). Másik nagyapámról mikor nagyobb lettem anyuék mondták el, hogy masszív alkoholista volt mielőtt megszülettem, én meg nem hittem nekik, hisz az én kedves nagypapám jó ha félévente megivott egy sört, de azt is csak nagyobb rokoni összeröffenés miatt. Persze aztán az is kiderült, hogy azért hagyta abba, mert cukorbeteg lett tőle/közben és érelmeszesedés is bejátszott, a jobb lábán az évek során szépen sorban elkezdték levágni a lábujjait érelzáródás és elhalás miatt. A nagylábujját akkor vágták le mikor én születtem és akkor jött rá, hogy ha így folytatja a többi unokát már nem éri meg, és engem se fog látni felnőni (én volt az első). Szóval akkor jött meg kb az esze és hagyott fel vele és tartotta magát, mert ő is tudta, hogyha inna visszaesne. A vele élő nagymamám viszont először zugivó volt majd nagyapám hiába hagyott fel a piálással nagyanyám folytatta, mert egyre jobban kezdett rájönni, hogy szar az élete. Nagyapámat soha nem szerette és mikor szüleim házasodtak akkor rájött, hogy egyedül marad egy nagy házban egy olyan emberrel, akit az évek alatt megutált. Gyerekkoromban még nem látszott rajta, hogy iszik. Kamaszkoromban már velem is kötekedett, így felnőttként pedig már évek óta nem beszélek vele, mert egyszer részegen nagyon megbántott és képtelen vagyok megbocsátani neki. Ő azóta se tudja miért nem szólok hozzá, nem emlékszik. De ugye a részeg ember őszinte így szíven ütöttek a szavai. (konkrétan szaros kölyök voltam, anyám rossz véréből való) Most 70 éves múlt, pia nélkül fáj mindene (nem tudja lerakni annyi időre, hogy elmúljon a fájdalom), a köszvényének nem tesz jót a pia, de nem érti. Cukros, fantomfájdalmak kínozzák, legalább 90-nek néz ki és még vígan él, persze legalább 20 éve meg akar halni, mert nagyon rossz neki.


De végkonklúziónak, szerintem egy volt alkoholistánál nincs megengedett mennyiség, főleg ha nem évek múltán iszik meg max 1 sört és nem többet azt is marha ritkán. Én nem alkoholistaként két hetente 1 sört vagy hébe-hóba egy üveg bort iszunk meg párommal. Ha nagy piálás van a haverokkal bográcsozás, hosszú hétvége akkor lehet lecsúszik 5 sör, de csak úgy egy hétköznapra vagy egy sima buli alatt nem, és nem azért mert nem bírnám.

2014. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Nem létezik "ex" alkoholista. Alkoholista létezik (mindegy, hogy férj, feleség avagy szingli nem ihat egy csepp alkoholt sem többé soha életében. Addikcióból kigyógyulni nem lehet, csak abbahagyni ivást, dohányzást, kábszerezést.
2014. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Olvasd el még 1x Andizsuzsi válaszait és erőteljesen gondolkozz el rajta.


És igen TE választottad, (nyilván nem tudatosan), de ne takarózz azzal, hogy nem ivott, vagy nem volt észrevehető, mert ez nem igaz.

Ja és a Te depressziód és a férjed alkoholizmusa együtt is egy ismert összefüggés. (kodependencia).

2014. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!