Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ex alkoholista férj ihat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ex alkoholista férj ihat hetente egyszer, vagy semmit sem?

Figyelt kérdés

Amikor letette, utana honapokig csak áscányvizet ivott ha a haverokkal találkozott, most 2 hónapja ismét legurit 2-3 sört, amit a pszichológusunk rendben talál, én viszont nem!

Kinek van igaza?



2014. ápr. 26. 10:17
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező írod, hogy ha szólsz neki érte, csak azért is iszik. Én itt látom a problémát. Teljesen a pszichológusotokkal sem tudok egyerérteni. A ki egyszer alkoholista lesz, abban a késztetés mindig megmarad. Legjobb lenne ha a férjedd semmi alkoholt nem inna, ha magáért nem tudja megtenni, tegye meg érted.
2014. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
Értem sem hajlandó megtenni, igazábol azért tette le, mert a pszichologus mondta neki. Most azonban egy követ fújnak mindketten, szokas szerint én vesztettem.
2014. ápr. 26. 11:06
 23/47 Andizsuzsi ***** válasza:
95%
Elolvastam. Alkoholista apa után együtt élsz egy alkoholista férjjel. Az nem derül ki sem a kérdésedből, sem a hozzászólásaidból, hogy az előtt is alkoholista volt-e, mielőtt megismerkedtetek, vagy utána kezdett inni. De ez a lényegen semmit sem változtat. Nem fogod tudni megváltoztatni, mert ez nem a te döntésed, hanem az övé. Tudom, hogy keményen fogalmaztam, nem véletlenül. Én is alkoholista apa mellett nőttem fel, számtalan fogadkozással és leszokással, még több visszaeséssel. Már nem iszik, harcol a gégerákkal. Újra mondom, te csak egy dologban dönthetsz. De ez csak az én véleményem.
2014. ápr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy alkoholista volt? Éveken keresztül ivott rendszeresen? Volt elvonón? Vagy csak volt egy olyan időszak az életében amikor jobban a pohár fenekére nézett? Ezt mi így nem tudjuk megmondani mi a helyes. Én is hasonló szituban voltam. Párom ivott mikor megismertem. Akkor volt túl egy váláson, egyedül maradt a lányával és eléggé gyenge akaraterővel rendelkezik sajnos. Ő is ivott. Nála ez úgy nézett ki hogy hazaért a munkából, 2-3 doboz sör, cigi és ezzel telt el 1 óra. Voltak olyan napok amikor többet ivott. A családjában is ivott mindenki apja is, testvére is így neki ez normális kategória volt, nekem már alkoholizmus. Az apja is a mai napig megiszik minden nap meló után 3-4 pálinkát aztán lefekszik aludni. Felkel akkor meg sörözik vagy ritkán borozik. Piásnak ritkán látom, nem iszik mértéktelenül, de azt a pálinka sör kombót minden nap megissza 20 éve ergo alkoholista. Én akkor sokalltam be amikor este mondta párom hogy elvisz vacsizni még az ismerkedésünk elején volt ez egyébként és piásan állított be. Nálam a heti 3 sör se fér bele, mert tudom mennyire rá volt kapva anno és azt is tudom mert ismerem annyira hogy simán vissza tudna esni így én nem szeretem ha itthon van akár egy doboz sör is. Haverokkal nem járkál el, elég itthon ülő típus úgyhogy nálunk ez a szitu nem játszik. Nagy ritkán ha valami ünnep van, vagy ritkán szombat este a vacsihoz veszünk egy bort vagy néha sört de ennyi. A hétköznapokban nem iszunk. Ritkán mikor bulizni mgyünk akkor látom rajta hogy szinte csak a piálás miatt akar menni és olyankor nem szólok neki hogy mennyit igyon ilyenkor addig iszik amíg előtte van pia és nem tud mértéket tartani. Ilyenkor utálom, de nem szólok egy szót se mert ez tényleg nagyon ritka kb fél évente 1x ha előfordul. Viszont az ilyen szétcsapásai mindig figyelmeztetnek hogy otthon véletlen se legyen ivászat.
2014. ápr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
Allítasa szerint az vilt amit én nem vettem rajta észre, a jelenlétemben nem nagyon ivott, amikor összeköltöztünk sem, hónapokig. Amikor jobban elkezdett inni, türtem egy ideig, aztán kiakadtam, folyt.
2014. ápr. 26. 11:41
 26/47 A kérdező kommentje:
Erre az vokt a valasza, hogy ő a kezdetektől ilyen volt, én pedig nem szóltam érte...holott nem láttam jelét (ezek szerint jól titkolta...).
2014. ápr. 26. 11:42
 27/47 A kérdező kommentje:
Ezért nem helytálló az allítasod miszerint én valasztottam. Nem valasztottam, hanem ezt kaptam, díszítéssel.
2014. ápr. 26. 11:43
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező nem akarlak álltatni, előbb-utóbb kénytelen leszel a férjedet választás elé állítani. Bárcsak tévednék!
2014. ápr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
Igen én is ugy érzem.....
2014. ápr. 26. 11:57
 30/47 anonim ***** válasza:

Alkoholista múlttal nem rendelkező embernél egyáltalán nem kifogásolható mennyiség.

Viszont aki már ivott...hááát, veszélyes, mert könnyen visszaeshet. Esetleg AA csoportba vidd el, amíg oda jár, addig ne szólj az alkoholfogyasztás miatt, bízd a csoportra.

2014. ápr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!