Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ex alkoholista férj ihat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ex alkoholista férj ihat hetente egyszer, vagy semmit sem?

Figyelt kérdés

Amikor letette, utana honapokig csak áscányvizet ivott ha a haverokkal találkozott, most 2 hónapja ismét legurit 2-3 sört, amit a pszichológusunk rendben talál, én viszont nem!

Kinek van igaza?



2014. ápr. 26. 10:17
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
83%
A pszichológus a búcsúban lőtte a diplomáját. Minden függőség olyan betegség, amiből 100%-ig soha nem lehet meggyógyulni: aki egyszer függő volt, mindig az marad. Arra kell törekedni, hogy soha többé ne éljen a függősége tárgyával. Magyarul aki alkoholfüggő, nem szabad soha többé innia (egy sört sem)!
2014. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is alkoholista,viszont már nem iszik.Azért nem szabad nekik egy kortyot sem,alkalom adtàn sem!,mert az alkoholisták agya egy kortytól is emlékszik az ivós időszakra és ők már nem elkezdik az egészet előlről,hanem ott folytatják ahol abbahagyták.Mivel az agy emlékszik.Ezt olvastam,amikor még ivott a férjem,de valóban igaz is,több ismerősnél láttam már.Ha abbahagyják egy ideig minden jó,aztán egy alkalommal elfogyasztott csak egy koccintás miatt iszok utàn vissza esik!Nagyapám és apósom (akik régen ittak,nem keveset) mindketten azt mondjàk,h nem mernek megkockáztatni egy pici kortyot sem mert onnantól kezdve vége mindennek...
2014. ápr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
24%

Ez mind baromság. Volt időszak, amikor nem voltak céljaim és hetente 3-4x bulizgattam, bebasztam, stb.


Most, hogy elfoglalt vagyok jó, ha havi 1x el tudok menni kikapcsolódni, ilyenkor jól esik meginni valamit, de abszolút nem vágyom rá.


Ha valaki az alkoholban keres menedéket, ott valami egyéb mélyabb probléma is van.


Viszont, ha tiltod neki a heti 1-et, akkor visszalököd oda, ahol ezelőtt járt (szerintem). Mert elkezd dugiban inni ahányszor csak lehet. Egyébként a 3 sör abszolút nem sok, szerintem meg sem érzi. Ha a nőm tiltana nekem bármit, kidobnám, mint macskát szarni.

2014. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
28%

Addig alkoholista is lesz, amíg nem jut el arra a szintre, hogy egyrészt nem fog rendszeresen inni, másrészt nem okoz neki problémát és nem esik vissza alkalmanként egy-két pohár italtól.

Sok hülyeséget írtak itt előttem, de sajnos ez így van.

Azért mondom, hogy sajnos, mert nagyon kevés alkoholista jut el erre a szintre, jobban elképzelhető, hogy az alkalmankénti ivást rendszeres fogja követni.


Azt ajánlom, felejts el, amiket itt olvastál, mert ha a kutyám megenné, megveszne tőle! :( Inkább figyelj oda fokozottan a férjedre és ha nem bízol a pszichológusban, beszéld rá finoman, hogy keressetek másikat.

2014. ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
Mindenki azt mondja a környékemen, hogy néha nem art inni, akkor ia ha alkesz volt valaki. Szerintem ez nem igaz. Olyan ez, mint a dogányzás. Ha most ujra elszívnék egy szálat, visszaesnék.
2014. ápr. 26. 16:03
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

Elég kockázatos, amit csinál, én így estem vissza, a barátom is, - ő kétszer is.

Mondjuk már eszembe se jut, hogy alkoholt is lehet inni, majdnem ugyanolyan sűrűn járok a kocsmába és a vadmálnától sem lesz rossz hangulatom, mert a jókedv az ottani emberektől jön.

Nem értek egyet a pszichológussal, meg amúgy is ki számolja a heti hármat?

2014. ápr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:
Tegnap is ivott kb5 dobozzal, pedig szoltam neki 3-szor is, hogy nem tetszik, de ő a pszichomokusra esküszik....
2014. ápr. 27. 10:24
 38/47 anonim ***** válasza:

Ne azt mond, hogy ez nem tetszik neked, az olyan relatív dolog.

Mond, hogy téged ez aggaszt, nem maradsz vele, ha visszaesik, és az egy napi öt sör, az nem heti három, tehát az igencsak kétes pszichológiai tanács se menti.

Amúgy meg 5 sör egy napra, az már nem szomjoltó mennyiség, minimum 50 gr. tiszta alkohol, amit egy egészséges máj 7 óra alatt dolgoz fel....

2014. ápr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

Te hallodtad amit a pszichologus mondott, vagy a ferjed mondta, hogy mit mondott O ?!?

En hosszu eveken keresztul ittam. Lealltam honapokig, majd az elso pohar utan lasabban, de mindig visszaestem. Probaltam kontrolalni a mennyiseget, de nem ment. Most 5 eve nem iszom, mert tudom, hogy megint visszaesnek. S ez altal valasra kerulne sor. Valahogy nehez elhinni, hogy a pszichologus egyetert az ivassal. En tobbnel is voltam, de meg az alkohol nelkuli sort sem ajanlotta. Persze otthon a ferjemnek en is azt mondtam, hogy a pszichologus engedelyezi.Eloszor igy estem vissza. Masik alkalommal volt a sport csoki vagy rumos meggy. Sot jobb ha nem eszik az ember sem tiramisut, v fondue-t sem. Meg folytathatnam, de azt tudom tanacsolni, hogy gondolkozz el egy picit az irottakrol.

2014. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:
Én sem értettem, hogy mondhat ilyet! Ott voltam, együtt járunk hozzá, sajnos depressziós vagyok. Kedves utolsó, felolvastam a páromnak amit írtál, folyt.
2014. ápr. 27. 15:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!