Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire szamit a penz es...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire szamit a penz es iskolazottsag?

Figyelt kérdés

Ket eve vagyunk egyutt a parommal. Es mostanaban kezdem erezni azt amirol mar sokan beszeltek nekem.

A kettonk kozotti kulombsegek egyre jobban zavarnak es ugy lattom ot is.

En nem itt nottem fel, edesanyam nevelt egyedult es nem voltunk jo modu csalad igy a 12 osztaly utan nem tanultam tovabb. Edesapam meghalt, de a csaladjahoz sokszor jottunk latogatoba igy 19 evesen ide jottem dolgozni es mamammal eltem. Anyukam kozben parra talalt.

Es en is megismertem a parom aki diplomas es jobb korulmenyekbol jott mint en. Nagyon szeretem igy semmi sem erdekelt es senkire sem hallgattam. De most, hogy osszekoltozztunk egyre kenyelmetlenebb.

Az o baratai masok mint az enyem, az franciaul es angolul beszelnek az termeszetes szamukra hisz az angol az fontos a francia meg a diplomacia nyelve. Hogy az egyik orvos (lesz) a masik ugyved... az sem nagy szam.

Nekem kellemetlen (es gondolom a paromnak is csak nem mondja) hogy en nem vagyok diplomas.

En csak lengyelul, oroszul beszelek meg magyarul (bar az iras nem megy annyira).

Mivel nem itt eltunk sokszor csak legyintenek te ezt nem tudhatod (de hat mi sem a szaharaban eltunk)!!

A parom nem mondja de szerintem ot is zavarja hohy en mas vagyok mint o meg a baratai.

Mukodhet egy ilyen kapcsolat?


2014. ápr. 25. 10:15
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem inkább az önbizalmaddal lehet a gond, hiszen eleve beszélsz két olyan nyelvet, amit csak kevesen, erre inkább büszkének kellene lenned. 2 nyelv után akár hobbiból is lényegesen könnyebb megtanulni angolul, főleg, hogy sokkalta könnyebb, mint az általad beszélt nyelvek.


"Mivel nem itt eltunk sokszor csak legyintenek te ezt nem tudhatod (de hat mi sem a szaharaban eltunk)!! "


Én is vidékiként kerültem fel Bp-re, 5 évvel ezelőtt. Soha nem tapasztaltam, hogy ez gond lenne, igaz, nem is a Hűvösvölgyben laknak a barátaink, akik közül egyébként mindenki diplomás és több nyelven beszél, de ha találkozunk, akkor mindenki csak magyarul beszél, nem vág fel senki semmire, hülyéskedünk, sörözünk, mint bárki más.


A másik meg, ha a párod is ekkora sznob, akkor lehet tényleg generál ez feszültséget, de ha intelligens, akkor beláthatja, hogy nem mindenki ugyanazon lehetőséggel rendelkezik.

Én a mai fejemmel egyébként inkább mentem volna annak idején pl. fodrásznak vagy ilyesminek, nem pedig koptatni éveken át az iskolapadot.

2014. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
77%
Mustafa33: és miért érdekel olyan emberek véleménye, akiknek csak a név előtt és után álló betűk a fontosak?
2014. ápr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
#11 a munka mibenléte egy dolog. De egy fodrásznak teljesen más körei vannak, mint egy (nem tudom mi vagy most). Szóval biztos jobb lett volna az úgy neked?
2014. ápr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Nem videken eltunk mi is fovarosban, csak nem Magyarorszagon.

Anyukam lengyel apukam magyar volt.

2014. ápr. 25. 11:30
 15/37 A kérdező kommentje:

Szeretnem ha a parom baratai befogadnanak vagy elfogadnanak.

Nem szeretnek mindig a haloszobaban tv t nezni meg ok kint jol szorakoubak

2014. ápr. 25. 11:32
 16/37 anonim ***** válasza:
95%

"a haloszobaban tv t nezni meg ok kint jol szorakoubak"

:( Ilyenkor mindig elgondolkodom mi tartja össze egy ilyen kapcsolatot. Számomra érthetetlen. Együttérzésem a kérdező felé.

2014. ápr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
96%

11-es vagyok.

2 diplomával, több nyelvvel alkalmazott vagyok, multirabszolga.

A fodrász szakma és a hasonlók azért szimpatikusak, mert egy fodrász önálló, emberekkel foglalkozik...stb. és saját maga főnöke sok esetben. Legjobb barátnőm az, nagyon irigylem. És attól, hogy nincs diplomája, még bármiről el lehet vele beszélgetni, mert művelt, olvasott.

Gondolkodom a váltáson. Ezt egyébként csak azért írtam le, mert az még, hogy vki diplomás, semmit nem jelent, láttam én már doktorival mekist.

2014. ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

"Szeretnem ha a parom baratai befogadnanak vagy elfogadnanak.

Nem szeretnek mindig a haloszobaban tv t nezni meg ok kint jol szorakoubak"


De miért nem beszélgetsz te is velük? Gondolom nem kell franciául. Ha nem vagy jártas az adott témában, kérdezz, vagy vegyél egy könyvet és olvass róla. Vagy ott a net.

Pl. nekem művtöri diplomám van, a párom gépészmérnök. Sok művészeti ágat nem ismer, én lelkesen magyarázom neki. Nem szégyen. Én meg a mérnöki kérdésekben nem vagyok otthon. Na és? Beszélgetünk, ez a lényeg. És nyitottak vagyunk.

2014. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
azt én sem értem, hogy te miért vonulsz be tévézni a háloszobába, ha ott vannak a barátai....igy tényleg te csinálsz magadbol hülyét.
2014. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Az elejen nem igy volt, de pl. ha filmet neznek (es az eleg gyakori), eredeti nyelven teszik en nem ertem es nem mindig van felirat a letoltott filmhez.

Vagy vannak barataik akik angolul beszelnek (regi csoport tarsak, kulfodiek akik ide latogatnak vagy itt ragadtak de magyarul nem akarnak megtanulni).

Probaltam beilleszkedni

2014. ápr. 25. 12:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!