Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire szamit a penz es...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire szamit a penz es iskolazottsag?

Figyelt kérdés

Ket eve vagyunk egyutt a parommal. Es mostanaban kezdem erezni azt amirol mar sokan beszeltek nekem.

A kettonk kozotti kulombsegek egyre jobban zavarnak es ugy lattom ot is.

En nem itt nottem fel, edesanyam nevelt egyedult es nem voltunk jo modu csalad igy a 12 osztaly utan nem tanultam tovabb. Edesapam meghalt, de a csaladjahoz sokszor jottunk latogatoba igy 19 evesen ide jottem dolgozni es mamammal eltem. Anyukam kozben parra talalt.

Es en is megismertem a parom aki diplomas es jobb korulmenyekbol jott mint en. Nagyon szeretem igy semmi sem erdekelt es senkire sem hallgattam. De most, hogy osszekoltozztunk egyre kenyelmetlenebb.

Az o baratai masok mint az enyem, az franciaul es angolul beszelnek az termeszetes szamukra hisz az angol az fontos a francia meg a diplomacia nyelve. Hogy az egyik orvos (lesz) a masik ugyved... az sem nagy szam.

Nekem kellemetlen (es gondolom a paromnak is csak nem mondja) hogy en nem vagyok diplomas.

En csak lengyelul, oroszul beszelek meg magyarul (bar az iras nem megy annyira).

Mivel nem itt eltunk sokszor csak legyintenek te ezt nem tudhatod (de hat mi sem a szaharaban eltunk)!!

A parom nem mondja de szerintem ot is zavarja hohy en mas vagyok mint o meg a baratai.

Mukodhet egy ilyen kapcsolat?


2014. ápr. 25. 10:15
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%

Ha van egy bizonyos fokú érdeklődésed a világ iránt és nem merül ki a gyártó sori munkában(csak mondtam valamit), valamint a párod és a barátai toleránsak, akkor működhet.


Azt pedig ne szégyelld, hogy "csak" lengyelül és oroszul tudsz. Azért, mert az angol (jelenleg) felkapottabb, még nem ér többet az, aki beszéli. Egyébként ismét fontos lesz az orosz a BRICK országok térnyerése miatt.

2014. ápr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%
Azt hogy igy erzel, ez nem a te hibad, hanem a baratode es a haveroke. leheet meg a szulok is adnak hozza egy picit. Mar idosodnek azok az emberek akiknek kellett tanulni oroszul, igy sokat megertettek lengyelul is. A baratod ezt mind nem tudja, ket nyelvet kellene meg tanulnia, hogy felzarkozodjon hozzad. Ha nem megy a kapcsolat, ne eroltesdd, de ne erezd magadnak kevesebbel semmivel.
2014. ápr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem csak te érzed ezt így ennyire, és neked van kisebbségi komplexusod amikor a párod barátaival vagy. Az én párom szakmunkás, én irodán dolgozom. Nekem hamarosan lesz diplomám, 2 nyelven beszélek, ő egy idegen nyelvet sem igazán. A barátaim közül sokak járnak egyetemre, beszélnek idegen nyelvet, de mégsem ezekről a dolgokról beszélgetünk amikor találkozunk vagy összeülünk. Senki nem nézi le a másikat, hogy valaki két kezi munkát végez, pedig van olyan barátom aki diplomával a kezében gyárban dolgozik egyelőre. Na és? A munka nem szégyen! Én mindig ez vallottam. Személy szerint többre becsülök egy dolgozi akaró, becsületes embert, mint egy olyat aki a diplomájára meg a nyelvtudására veri magát, de munkája az nincs, mert degradálja a kétkezi munka. Mondom ezt úgy, hogy én is irodán ülök. A páromékhoz képest én is jómódú családból jöttem, de miután megismert a vőlegényem és a családja, semmiféle negatív kritikát nem kaptam, vagy próbáltak beállítani olyannak aki lenézné őket. Sajnos ilyen családdal is találkoztam, ott is a szülőknek volt kissebségi komplexusuk, hogy ők milyen házban élnek a miénkhez képest stb. Pedig én sosem néztem ezt, és nem az anyagiak szerint választottam párt. Tehát ne foglalkoztasson ez a dolog, valószínűleg téged zavar csak. Ha valóban lenéznének, akkor nem 2 év után jutna ilyesmi eszedbe, hanem esetleg már az elején nem fogadnak el a barátok, és a párod sem lenne veled, mert előbb "kibukott" volna már ha ez valakinek nem tetszik. Különben is, ha a párod nem zavarja, akkor ne érdekeljen ki-mit gondol. Mindig lesznek olyanok körülötted, akiknek valami nem fog tetszeni. Ha 3 diplomád lenne az sem tetszene valakinek, ha 8 általánosod lenne, akkor az, ha rövid a hajad valakinek az nem tetszik és még sorolhatnám. Ha mindenki aszerint élne, hogy a másiknak megfeleljen, érdekes világot élnénk.... :)


23/N

2014. ápr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk fordított helyzet volt egy volt párommal. Én voltam úgy, mint a párod, és ő volt gépsori munkás. Engem nem zavart,mert szerettem. De az nagyon zavart, hogy nem is akart fejlődni tovább. Támogattam volna a tanulmányaiban, hogy elmélyedhessen abban, ami érdekli, és ne kelljen három műszakban dolgoznia és sokszor hajnal 4-re hazaérnie, bíztattam, hogy tanuljon, és segítettem volna neki anyagilag, fizikailag, mindenhogy, hogy könnyebb legyen neki, és ezáltal mindkettőnknek az élet. De nem akart fejlődni. A semmire akart gyerekeket vállalni, és esze ágában sem volt tanulni. Ez viszont áthidalhatatlan szakadékot jelentett nekem. Nem szeretem a megragadt embereket. Én egyfolytában tanulok, most is, pedig már 2 féle területen is el tudok helyezkedni. Szerintem, aki nem tanul, (nem csak suliban, de nem olvas, fejlődik), az szép lassan elindul a lejtőn.
2014. ápr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
90%

ha nem vagy magaddal elégedett, akkor tanulj, még most is nagyon fiatal vagy.


nem hinném, hogy a párodat zavarja ez, ha zavarná, valoszinüleg nem te lennél a párja. nekem 2 diplomám van, 3 nyelven beszélek, a férjemnek érettségije sincs, és nem beszéli csak az anyanyelvét. :) de ez sose volt téma nálunk, ö más dolgokban jobb, amihez nekem lövésem sincs.

2014. ápr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
96%

A párom orvos, én idén leszek az. Soha senkit nem néztünk le, nekem anyum diplomás, apának technikus végzettsége van, az ő anyukája szalag mellett dolgozik, az apja diplomás, de alkoholista. Én és a párom tanyán!! élünk :)) trágyát hányunk, állatokat gondozunk, kis kertet művelünk. Persze csak pár tyúk, meg egy tehén :D van, többre nincs időnk. A kertben is csak annyi zöldség van, amennyit kikapcsolódás gyanánt meg tudunk termelni.

Tudom, hogy minket is sokan leaznoboznak a hátunk mögött, mert mindenki azt hiszi, hogy azért vagyunk együtt, mert orvosok vagyunk (leszek). De ennek semmi köze az egészhez. A párom nagyon okos, simán elvégezte az egyetemet, én rengeteget küzdök, ha nem szeretnék ennyire orvos lenni, már rég kibuktam volna, itt hagytam volna az egészet. Tehát hiába vagyunk ugyanannyira iskolázottak, hatalmas különbség van köztünk intelligenciában. De az érdeklődési körünk ugyanaz, együtt túrjuk a földet, miközben az orvoslásról beszélünk (lesarkítva persze) és ez összeköt minket. Nem érdekel, hogy az ő húga szakmunkás, imádok vele lenni. És nem érdekel, hogy az apja diplomás, kerüljük a társaságát, mert iszik.

Nem azt kell nézni, hogy papír szerint ki micsoda, hanem hogy emberileg milyen egy ember.

Ha valóban lenéz a párod, nem szeret igazán, de ha csak te érzed így, gyorsan beszéld át vele.

2014. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
65%
Párkapcsolatba azért beleszól egypár más is. Nőiesség, férfiasság, illat, mozgás tudat alatt ható momentumok. Ezek sokszor felülírják a kérdés tárgyait és majd csak később, évek múlva ütköznek ki. A látszattal ellentétben - és ezt hosszútávú, komoly kapcsolatban gondolkodóknak írom - egyszerűen megválaszolható a felvetésed: nem árt egy szinten vagy közel azonos szinten lenni. Ez mindkettőre áll, pénzre is, iskolázottságra is. Sokmindent predesztinál mindkettő, gyerekkortól kezdve. Értékrend, világlátás, gondolkodás, egyszóval az alapok. Az alapok adta személyiségjegyek pedig a legritkább esetben változnak. Ismerek nőt, aki ronda, mint a veszedelem, 3 diploma, intelligens, igen jó humora van, de csak egy szakmunkás jutott neki, aki bár nem hülyegyerek, mert ismerem és el is tudunk vele beszélgetni, de alapvetően Éjjel nappal Budapestet néz. Azért ez sokmindent elmond és megnyugtathatok mindenkit: az általánosítás meglehetősen távol áll tőlem. Tehát ő, a nő, úgy meséli az egészet, hogy élete nagy szerelme, bizonyos fokig van harmónia, össze is illene, mindemellett viszont látom azt is, hogy messze nem elégíti ki szellemi igényeit ez az ember. Ezért mondtam az elején, hogy többminden befigyel, ha párkapcsolatról van szó. Az, hogy mindenki hozza a maga kis ellenpéldáját, kényszerítetten előtérbe helyezve, az nagyon nem lesz reprezentatív. Nem az önérzetesekre kell apellálni, hogy meg ne bántódjon az egyszerű kis lelkük, hanem normálisan, teljese valójában és szélességében kitárgyalni a témát, mert úgy tud helyesen meríteni a kérdező is. Akinek egyébként akadt egy nagyon jó lehetősége. Hány és hány esetben hal el a nyelvtanulásba fektetett energia, kezdeti lendület! Itt most lenne motiváció. Sem az angol-, sem a franciatudás nem lenne hülyeség. Működht ez a kapcsolat, fel kell zárkóznod kicsit, egyúttal neki is közelítenie. A csiszolódási folyamat általában eldönti ezt, hogy idomulhatnak-e a felek jó értelemben egymáshoz, egymásért, kettejükért vagy a szakadék olyan irányú és mértékű, hogy felesleges próbálkozni. Alapesetben azt mondanám, hogy érdemes. Ez a két évetek nem tudom milyen minőségben telt el, ennek látása és átlátása is kellene ahhoz, hogy érdemi válasz lehessen adható.
2014. ápr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 mustafa33 ***** válasza:
47%

Szerintem elmúlt a nagy lángolás és látod azt is amit eddig a lángok, vagy ha úgy tetszik a rózszsín köd eltakartak. Számíts arra, hogy ezt mindig érezni fogod. Ha a párod nem is fogja ezt kimutatni, de a társasági köreiből fogod érezni. És senki nem tud lenézőbb lenni mint a diplomások. Csak kisebb rézsüknek de épen a hangadóknak ott kezdődik az ember. De a társadaslmi rétegek másik végén is van ilyen. Engem azért néztek le apósomék, mert "nyakkendős" voltam.

Ha nem akarsz lenézett maradni, keress máshol, vagy tanulj amíg fiatal vagy.

2014. ápr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, #4 írja: fejlődés, fejlődni akarás - egyszóval célok. Ez az, ami nem mindegy. Mert valamilyen szintjén összetalálkozol a leendőddel, tetszik is, szép is, jó is, de ha nem egy irányba, nem egy szintre tartotok, akkor annak a kapcsolatnak halála kell, hogy következzen, törvényszerűen.
2014. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 mustafa33 ***** válasza:
16%
Még anyitt, hogy ha pedig tanulásra adnád magad, olyat tanulj ami után a neved előtt vagy mögött lesz néhány betű ami jelzi, hogy vagy valaki. Mert a világ olyan, hogy hiába halgatok Listet, Dvořákot, Chopent vagy Debussyt, és utálom Bunyós Pityut. Hiába olvasok Márait, Lagerlöföt, Hemingwayt és a Blikket vagy Kiskegyedet a kezembe sem veszem. Hiába a tv-ben a Hazajárót, Törzsasztalt vagy Klubszobát nézem és nem tudom ki az aktuális José Armandó vagy Manci anyus. Nincs a nevem mellet sem PhD, sem Dr. sem Ing. Nem vagyok senki. Ezt tapasztalom. Ezért ne így csináld.
2014. ápr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!