Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogy kell elképzelni a közös kasszát? Írnátok gyakorlati tippeket?
a kérdésed második fele értelmezhetetlen
ugyanis a közös kassza azt jelenti, hogy a bevételek összeadódnak és a kiadások arról mennek ... ha az érdekel, hogy a kifejezetten saját célra történő felhasználás (tehát a pár egyik és másik tagja külön külön mennyit költhet magára) hogyan történik, akkor arra csak egy válasz van: felnőttnek kell lenni a szó legteljesebb értelmében ... tehát nincs olyan, hogy : má' mé' ne vehetném meg magamnak ezt és ezt, amikor én többet rakok a közösbe, mint te
Megkaptuk a fizetést, már korábban megbeszéltük, hogy mire gyűjtünk, és arra havonta mennyit rakunk félre. Tudtuk, mennyi kell havonta kajára-rezsire, egyéb napi kiadásokra. Gyakorlatilag ezt a keretet használtuk "közösben".
Tettünk "kézügyben" tartalékba is valamennyit váratlan kiadásokra.
Náluk ez úgy működik,hogy a bankból valamelyikünk kiveszi s pénzt amennyit épp gondolunk.Ez úgy 150 ezer szokott lenni egy hónapban a rezsin felül.
Itthon van egy doboz abban van.Boltba sokszor együtt megyünk és általában mindkettőnknél van pénz.Bármikor bármelyikünk hozzányúlhat nincs puffogás.A számlákat általában én fizetem(nő) be de csak azért mert több az időm.Nem kérjük számon mit vesz a másik de ez csak azért tud működni mert kérdezés nélkül is elmondjuk a másiknak.
Ha valami extrát talált ki valamelyikünk elmondjuk és ha tényleg kell megvesszük.Ennyi.Nem is értem mit kell ezen magyarázni.Felnőttként kell gondolkodni,nem bonyolítva a dolgokat és semmi feleslegeset nem kell vásárolni.
Mindkettönk fizetése a közös számlára megy, a befizetések onnan mennek - ezt külön vezetem, hogy ne érjen meglepetés.
A heti bevásárlást közösen végezzük, elöre megbeszélve nagyjából, hogy mit akarunk venni.
A számláról mindketten tudunk levenni pénzt, de csak apróságoakt veszünk spontán (1000 Ft alatt), az fölött megbeszéljük, hogy a másik szerint is belefér-e.
A közös kassza addig müködik, amíg mindkét fél odafigyel arra, hogy mennyit költ és betartja az elöre megbeszélt határokat.
minden bevétel közös, így minden kiadás is közös..
ennyi a gyakorlat...
ha vesz magának valamit az is közösből megy ha én veszek magamnak valamit az is..
nincs külön pénz..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!