Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek min siklik ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek min siklik ki manapság a kapcsolatok-házasságok többsége?

Figyelt kérdés
Természetesen nem lehet általános indokot találni, de érdekelne, hogy mi a véleményetek, mi az,ami tönkreteszi a házasságokat/kapcsolatokat.
2014. febr. 14. 21:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, én úgy gondolom, hogy mindannyian látjátok a problémákat.

Személy szerint én úgy gondolom, hogy az emberek (mindegy, h nő vagy férfi) nem is gondolják végig, mit jelent szeretni. Itt én most nem a lila ködös mámorról beszélek, hanem a biztonságtudatról, a meghitt, őszinte viszonyról, ami egyedül és kizárólag csak a pároddal alkulhat ki. Az a fajta szeretet, ahol nem várják el, hogy okos vicces, csinos, gazdag legyél, hanem te magad törekszel erre, a másik feled totális támogatásával.

2014. febr. 14. 22:31
 12/19 anonim ***** válasza:
91%

-az őszinteség hiánya és/vagy rendes problémák megbeszélésének a hiánya

avagy,hogy túl könnyen feladják és azt hiszik egy probléma és vége a világnak

2014. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az, hogy az egyik fél kevesebbet ad bele, mint a másik. Vagy mindketten keveset adnak bele. Nem figyelnek egymásra, megszokják, hogy házastársak, megszokják egymást. Azt hiszik, minden magától értetődik.
2014. febr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy nem várják ki, nem keresik meg azt, akivel igazán összeillenek. mert lehet az a két ember a legjobb fej külön-külön, de ha nem passzolnak össze, akkor kár erőltetni a házasságot.

elsietnek mindent, ma már nem ciki ha egy lány a 3. vőlegényét fogyasztja, ha egy fiú már 100 csajjal együtt hált :)

hogy is mondjam: nem adják meg a módját, elaprózzák magukat kis vacak szalmaláng kapcsolatokban, mindenkire rámondják hogy az igazi, amíg nem jön a következő igazi.


érdemesebb várni, és megismerni önmagunkat, így nagyobb eséllyel találunk olyan párt, akivel érdemes lesz leélni az életet.

2014. febr. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ön- és emberismeret hiányából eredően maga a párválasztás is lehet elhibázott. Ez pedig hozza magával a későbbi kommunikációs zavarokat is.

Jobbára ezt látom az összes ilyen probléma forrásának.

2014. febr. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%
Felszínesség. Manapság mindenki külső alapján választ párt.
2014. febr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nincs tisztelet, megbecsülés, őszinteség, kitartás és türelem.....
2014. febr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Az empátia teljes hiánya miatt.
2014. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Akik elválnak? Vagy szakítanak? Sok magyarázat van... megpróbálok kiragadni párat amik szerintem okok lehetnek.


Nem szeretik, nem tisztelik egymást eléggé: Itt bejöhet harmadik személy, jön a megcsalás (ami szerintem egyenlő a másik érzéseinek semmibe vételével, és a kapcsolat elárulásával, és nálam ott vége a házasságnak. Úgy venném hogy az illető végig becsapott engem, mert ha ezt megtette, SOHA nem szeretett egy percig sem.)


Nem ismerik meg eléggé egymást: úgy kötnek házasságot/költöznek össze, hogy fingjuk sincs egymás tulajdonságairól, szokásairól.


Nem ismerik eléggé egymás igényeit: van akik azt sem tisztázzák ki milyen kapcsolatban szeretne élni a jövőre nézve? Maradjon az együtt élés, vagy házasság is szóba kerülhet. Ki házasságellenes, ki szeretne mindenképp házassággal megpecsételt kapcsolatot. Ha egyik akar házasodni, a másik nem, azt képes e elfogadni a házasodni akaró fél.


Nem kommunikálnak eleget egymással: nem beszélik meg a felmerülő problémát, nézeteltérést


Utóbbi dolog úgy jön elő, hogy veszekednek egymással, aminek semmi értelme. Beszélgetni kéne....kommunikáció drágáim:)


Féltékenység: úgy kötik össze az életüket, hogy az egyik vagy másik fél bizalmatlan, féltékeny az esetleges ellenkező nemű barátokra például....


Mentalitásbeli problémák: Úgy kötik össze az életüket, hogy nem ismerik egymás igényét a szórakozásra: pl milyen gyakran járnak el a haverokkal barátnőkkel szórakozni.

Ha ezt nem beszélik meg, elkerülhetetlen hogy veszekedés legyen, vagy sértődés...ez is egy kommunikációs probléma, és egyben egymás megismerésének hiánya.


Házasság/összeköltözés előtt nem beszélik meg a pénzügyeket: közös, vagy külön kassza, ki mennyire költekező vagy spórolós, ki mire szeret költeni.... pl van aki könyveket gyűjt havi szinten, van aki meg havonta 100 ezret akar ruhára pénzt elszórni.... ezeket mind mind meg kell beszélni.


gyerek kérdését: ki akar, ki nem, hányat stb...


Hirtelen ezek a dolgok jutottak eszembe.

2014. febr. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!