Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? Félek, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Félek, hogy elveszítjük egymást.

Figyelt kérdés

4 éve vagyok nagyon boldog párkapcsolatban és idén nyáron lesz az esküvőnk. Nem olyan régen költöztünk össze és eddig minden felhőtlen volt, csak párszor vesztünk össze apróságok miatt, de mindig hamar kibékültünk. A problémák nem olyan régen kezdődtek. A párom elkezdett agyalni az anyagi dolgokon, hogy mennyit tudunk félretenni stb. Az utóbbi pár hónapban semmit nem tudtunk félretenni az esküvői költségek miatt, de ez érthető is és ezt Ő is tudja, amíg ez nem cseng le addig nem fogunk tudni félretenni semmit. Esküvő után szeretnénk egy lakást, de ugye erre is gyűjteni kell és nem tudom mi lesz velünk. A párom egyre többet agyal és néha úgy érzem depressziós, meg magába zuhan, mert nincs elég pénzünk. Már többször megbeszéltük, hogy ne agyaljon ezen, mert nem tesz jót nekünk, de sajnos nem tud róla leállni. Sajnos ezt érzem és látom rajtam, ami miatt én is boldogtalan vagyok, pedig mi egy nagyon jó párom vagyunk és nagyon szeretjük egymást, csak félek, hogy ez a pénz dolog megöli majd a házasságunkat. Néha arra gondolok, ha eléggé boldoggá tudnám tenni, akkor nem agyalna. Mit lehet tenni? Egyébként már úgy vagyok vele, hogy nem beszélünk róla, hanem inkább megölelem, hozzá bújok, mert szerintem ez többet jelent. Úgy érzem,hogy itt a sorsunk ebben az országban annyira el van lehetetlenítve. Hiába van főiskolai végzettségem, mégis nagyon keveset keresek, mert sajnos rossz szakmát választottam. Külföldön azért sokkal jobban megfizetik. Sajnos örökölni majd később fogunk, de addig is laknunk kell valahol. Arra gondoltunk kimegyünk külföldre szerencsét próbálni, hátha bejön és hamarabb összegyűjtjük a pénzt egy kis lakásra, meg szakmai szempontból nekem jól jönne. Szerencsére egyetért velem és Ő is szeretne kimenni külföldre, csak addig nem tudom, hogy bírjuk ki itthon.

Van/Volt már valaki ilyen helyzetben? Hogyan oldottátok meg? Nagyon rossz, de az a legrosszabb, hogy még az étellel is nagyon kell spórolnunk. Néha én is kibukok emaitt, aztán megnyugszom és egy ideig bírom, de az biztos, hogy ebben az országban hosszú távon nem fogjuk bírni idegekkel.


2014. febr. 5. 08:55
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
86%

"Jah és félreértés ne essék az esküvő nem több milliós lesz. Így a nászajándékból amennyi összegyűlik azt majd beletesszük a lakásba."


Akkor ha meglesz az esküvő, félretehetnétek a pénzt, kimehetnétek dolgozni és akkor kezdhetnétek gyűjteni a lakásra, így most az egyedüli kiadás az esküvő lenne.

2014. febr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
86%
Jézus, szerintem borzasztó éretlenek vagytok, ha kajára is alig jut, nincs semmitek, de a nagy lagzi azért kell. Kb. a kisgyerekek gondolkodnak így. Én is marhára szeretnék már esküvőt, de amíg nincs semmim hozzá, addig nem erőltetem. Meg ez is, hogy majd a rokonok, meg a vendégek megadják az árát... Ezért tényleg sok értelme van. Lehet, hogy értelmes dolgokra kellene előbb spórolni és majd utána az esküvőre, vagy csak akkora esküvőt tartani, amit megengedhettek magatoknak. Meg ez is, hogy sajnos csak később öröklünk, ez milyen már? :D Menjetek külföldre, spóroljatok kint és majd utána házasodjatok.
2014. febr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
57%
Úgysem fogják fel, hogy ez így hülyeség, csak KELL AZ ESKÜVŐ!! AKAJOMMM!! ez megy, tiszta óvoda!
2014. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
76%
Figyelj Kérdező...nem vagy egyedül a problémával, a fiatalok 90%-a ugyanígy küzd a megélhetésért,és a boldogulásért. Nem szabad feladni és örülni kell, hogy van munkátok,akármilyen keveset is kerestek.A lényeg, hogy ne feketén dolgozzatok.Ha van nyelvtudásotok,akkor külföldön diplomával tuti eltudtok helyezkedni,csak kitartás,motiváció és bizonyítani akarás kell.Fiatalok vagytok,30 évesen sem lesztek elkésve a családtervezéssel.Hajrá.
2014. febr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
83%
#21 -es: " Sajnos örökölni majd később fogunk, " - szóval akkor hogy értsük, hogy SAJNOS?????
2014. febr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
95%
Tudom én, hogy sok nőnek fontos az esküvő (bár nem értem mi változik meg attól a papírtól), de ha az összetartozás (vagy mit hablatyolnak a nők) miatt kell, akkor miért nem jó két tanuval, esetleg nagyon szűk családi körben megtartani? Mert akkor nem kéne kidobni az ablakon százezreket vagy milliókat? Miért kell mindig kifelé mutogatni, mire jó a rongyrázás?
2014. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!