Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? Félek, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Félek, hogy elveszítjük egymást.

Figyelt kérdés

4 éve vagyok nagyon boldog párkapcsolatban és idén nyáron lesz az esküvőnk. Nem olyan régen költöztünk össze és eddig minden felhőtlen volt, csak párszor vesztünk össze apróságok miatt, de mindig hamar kibékültünk. A problémák nem olyan régen kezdődtek. A párom elkezdett agyalni az anyagi dolgokon, hogy mennyit tudunk félretenni stb. Az utóbbi pár hónapban semmit nem tudtunk félretenni az esküvői költségek miatt, de ez érthető is és ezt Ő is tudja, amíg ez nem cseng le addig nem fogunk tudni félretenni semmit. Esküvő után szeretnénk egy lakást, de ugye erre is gyűjteni kell és nem tudom mi lesz velünk. A párom egyre többet agyal és néha úgy érzem depressziós, meg magába zuhan, mert nincs elég pénzünk. Már többször megbeszéltük, hogy ne agyaljon ezen, mert nem tesz jót nekünk, de sajnos nem tud róla leállni. Sajnos ezt érzem és látom rajtam, ami miatt én is boldogtalan vagyok, pedig mi egy nagyon jó párom vagyunk és nagyon szeretjük egymást, csak félek, hogy ez a pénz dolog megöli majd a házasságunkat. Néha arra gondolok, ha eléggé boldoggá tudnám tenni, akkor nem agyalna. Mit lehet tenni? Egyébként már úgy vagyok vele, hogy nem beszélünk róla, hanem inkább megölelem, hozzá bújok, mert szerintem ez többet jelent. Úgy érzem,hogy itt a sorsunk ebben az országban annyira el van lehetetlenítve. Hiába van főiskolai végzettségem, mégis nagyon keveset keresek, mert sajnos rossz szakmát választottam. Külföldön azért sokkal jobban megfizetik. Sajnos örökölni majd később fogunk, de addig is laknunk kell valahol. Arra gondoltunk kimegyünk külföldre szerencsét próbálni, hátha bejön és hamarabb összegyűjtjük a pénzt egy kis lakásra, meg szakmai szempontból nekem jól jönne. Szerencsére egyetért velem és Ő is szeretne kimenni külföldre, csak addig nem tudom, hogy bírjuk ki itthon.

Van/Volt már valaki ilyen helyzetben? Hogyan oldottátok meg? Nagyon rossz, de az a legrosszabb, hogy még az étellel is nagyon kell spórolnunk. Néha én is kibukok emaitt, aztán megnyugszom és egy ideig bírom, de az biztos, hogy ebben az országban hosszú távon nem fogjuk bírni idegekkel.


2014. febr. 5. 08:55
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
61%

De érdekes, csak annak írsz vissza aki veled ért egyet, a többi 18 válasznak nem :)

Szerintem olyan 24 évesek lehetettek, nagyon fiatalok. Más halálára várni, hogy lakásotok legyen meg morbid. Sokan nem fognak örökölni semmit sem, nem erre kell várni!

2014. febr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
21-es te itt láttad valahol, hogy én a rokonaim halálára várok, hogy örököljek??? Mert egy szóval sem írtam és nagyon gusztustalan lenne tőlem, ha így gondolkoznék. Csupán azt írtam, hogy van 1 plusz ingatlana a családnak, amiben senki sem lakik, csak ki van adva és azt még nem is írtam, hogy egyébként elég tehetős családból származom, míg a párom szülei szegények és az a kevés, ami van nekik, azt is nekünk akarják adni, hogy segítsenek. DE hozzáteszem senkitől sem akarok elfogadni semmit sem, mi magunknak szeretnénk megteremteni a dolgokat. Csak fura, hogy az én szüleim jól élnek és eszükbe sem jut megkérdezni, hogy szükségünk van-e valamire, míg párom szülei azzal segítenek, amivel tudnak pedig amint írtam szegények.
2014. febr. 5. 11:12
 23/36 anonim ***** válasza:
55%

Ütöd a szavaidat: nem várod, de mégis várod, hogy a szüleid segítsenek.

Hány évesek vagytok?

2014. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Egyébként mindenki válaszát elolvastam és elgondolkoztam rajta. Csak jobban örülök, ha nem csak cseszegetéseket kapok, hanem normális segítséget és érveket. Egyébként milyen tapasztalatunk legyen a nagy betűs életben, ha most kezdjük a közös életünket??
2014. febr. 5. 11:16
 25/36 anonim ***** válasza:
55%
Hány évesek vagytok?
2014. febr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

23-as azzal, hogy jól esne, hogy segítsenek, az még nem ugyanaz, hogy várom, hogy meghaljanak!!!!

Mint mindenki tudja ahhoz hogy egy lakást megvegyen az ember, ahhoz jó esetben le kell tenni pár milliót, mondjuk 2-3-at. Nyilván ennyire lenne szükségünk, hogy legalább el tudjuk kezdeni a közös életünket és beletegyük egy lakásba.

Jah és félreértés ne essék az esküvő nem több milliós lesz. Így a nászajándékból amennyi összegyűlik azt majd beletesszük a lakásba.

2014. febr. 5. 11:19
 27/36 A kérdező kommentje:
Most miért olyan fontos, hogy hány évesek vagyunk?! Annyira lényegtelen szerintem. Fiatalok, elégedj meg ezzel. :)
2014. febr. 5. 11:20
 28/36 anonim ***** válasza:
53%
Attól, hogy még valakinek lesz öröksége nem azt jelenti, hogy valaki halálára vár, hanem ez egy TÉNY, azt jelenti, hogy nyilván öregségére valószínűleg lesz hol laknia. Én is tudom, hogy fogok örökölni, méghozzá olyan valakitől, aki nélkül nem is tudom, hogy hogy tudnék élni, tehát azt sem bánnám, ha én halnék meg előbb. Hülyeség, hogy ha valaki örökölni fog, az várja a rokona halálát, ekkora f..szságot azért ne írjunk már!
2014. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
65%
Ja ilyen kis 21évesek :) Fontos a gyűrű meg a ruhát mutogatni fb-n, azért kell az esküvő :D Ismerős, sokan vannak így. Igaz, hogy száraz kenyeret esztek, de a lagzi meglesz, sebaj, úgyis hamar elváltok :)
2014. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

29-es Te aztán egy igazán ROSSZ indulatú ember vagy!!!

Már ebből látszik, amiket írsz. Én még az ellenségeimnek sem kívánnék ilyet, bár nincsenek, mert én szerencsére nem szolgáltam rá.

Nem, nem 21 évesek vagyunk és nem kürtölöm szép nap, mint nap a Facebook-on, hogy esküvőm lesz. Szóval nagy tévedésben vagy! :)

2014. febr. 5. 11:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!