Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? Félek, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Félek, hogy elveszítjük egymást.

Figyelt kérdés

4 éve vagyok nagyon boldog párkapcsolatban és idén nyáron lesz az esküvőnk. Nem olyan régen költöztünk össze és eddig minden felhőtlen volt, csak párszor vesztünk össze apróságok miatt, de mindig hamar kibékültünk. A problémák nem olyan régen kezdődtek. A párom elkezdett agyalni az anyagi dolgokon, hogy mennyit tudunk félretenni stb. Az utóbbi pár hónapban semmit nem tudtunk félretenni az esküvői költségek miatt, de ez érthető is és ezt Ő is tudja, amíg ez nem cseng le addig nem fogunk tudni félretenni semmit. Esküvő után szeretnénk egy lakást, de ugye erre is gyűjteni kell és nem tudom mi lesz velünk. A párom egyre többet agyal és néha úgy érzem depressziós, meg magába zuhan, mert nincs elég pénzünk. Már többször megbeszéltük, hogy ne agyaljon ezen, mert nem tesz jót nekünk, de sajnos nem tud róla leállni. Sajnos ezt érzem és látom rajtam, ami miatt én is boldogtalan vagyok, pedig mi egy nagyon jó párom vagyunk és nagyon szeretjük egymást, csak félek, hogy ez a pénz dolog megöli majd a házasságunkat. Néha arra gondolok, ha eléggé boldoggá tudnám tenni, akkor nem agyalna. Mit lehet tenni? Egyébként már úgy vagyok vele, hogy nem beszélünk róla, hanem inkább megölelem, hozzá bújok, mert szerintem ez többet jelent. Úgy érzem,hogy itt a sorsunk ebben az országban annyira el van lehetetlenítve. Hiába van főiskolai végzettségem, mégis nagyon keveset keresek, mert sajnos rossz szakmát választottam. Külföldön azért sokkal jobban megfizetik. Sajnos örökölni majd később fogunk, de addig is laknunk kell valahol. Arra gondoltunk kimegyünk külföldre szerencsét próbálni, hátha bejön és hamarabb összegyűjtjük a pénzt egy kis lakásra, meg szakmai szempontból nekem jól jönne. Szerencsére egyetért velem és Ő is szeretne kimenni külföldre, csak addig nem tudom, hogy bírjuk ki itthon.

Van/Volt már valaki ilyen helyzetben? Hogyan oldottátok meg? Nagyon rossz, de az a legrosszabb, hogy még az étellel is nagyon kell spórolnunk. Néha én is kibukok emaitt, aztán megnyugszom és egy ideig bírom, de az biztos, hogy ebben az országban hosszú távon nem fogjuk bírni idegekkel.


2014. febr. 5. 08:55
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem jó a sorrend. Ha nagy lagzit is akartok, meg saját lakást is, meg még szórakozgatni is és úgy érzitek, külföldön jobban boldogultok, akkor ne most tartsátok a lagzit, hanem előbb menjetek ki külföldre.

Néhány év külföldi munkával elképzelhető, hogy össze tudtok spórolni egy kisebb lakásra valót, meg még egy normálisabb lagzi is belefér.

De arra készüljetek fel, hogy külföldön sem feltétlenül fenékig tejfel az élet, valószínűleg össze kell majd húznotok magatokat, ha spórolni akartok és akkor sem fogtok tudni különösebben sokat szórakozni.

A másik: jól értelmezem, hogy majd örökölni is fogtok lakást? Akkor meg addig miért nem jó az albérlet? Tudom, biztos nem egy családtag halálára vártok, de ez józan megfontolás kérdése.

2014. febr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
41%
Ne egyétek már meg őket! Hogy miért szeretnének esküvőt, az az ő dolguk.Fiatalok, rutintalanok, tanács kell nekik. Inkább értékelni kéne azt az egyetértést, szeretetet, amit adnak egymásnak. Oké, abból nem lesz pénz, kaja...stb.De lehetne más megoldás is, mint lemondani az esküvőről. Sőt, lehet, hogy ha férj-feleség- ként mennek ki, még előnyt is tudnak kovácsolni. Nem tudom. Természetesen ha nem gond, akkor tényleg el lehet halasztani 1-2 évvel az esküvőt, de a közép utat is meg lehet célozni. Minimalizálni az esküvői költségeket. Ha a rokonság nagy és tehetős, még a nászajándékba kapott pénz is sok lehet. Meg kell mondani, hogy inkább a borítékot adják, mint az 5. edénykészletet, mert a jövőtök építéséhez kell a pénz. Meg azért két ember keresetéből el lehet lenni. Ha albérletben vagytok, olcsóbbat kell választani, vagy ideiglenesen szülőkhöz, nagyszülőkhöz költözni, ha van rá mód.
2014. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
89%
nem tudom milyen egyetértés az, ahol a fiu rágodik a pénz miatt.. a lány meg a lakodalmat tervezgetni...addig meg szépen "éhen halnak".. hát szuper egyetértés, hogy a fiu (talán?) nem meri megmondani, hogy azért stresszel, mert pl. kidobnak egy csomo pénzt lakodalomra. az meg egyenesen undorito, hogy valaki azzal számol mennyi gyülik majd össze a tehetösebb vendégektöl.....
2014. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es igazán köszönöm a tanácsokat és azt, hogy normális válaszokat is kaptam. :)

Kedves 13-as tévedés, amit írsz. A párom vetette fel elsőként, hogy idén legyen az esküvő, nem én. Én sosem erősködtem, hogy mikor legyen. Már mindketten nagyon szeretnénk, ezért vetődött fel, hogy idén legyen.

2014. febr. 5. 10:37
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

oké, rendben, ezt te tudod.

de azért a 12-es elötti válaszokat is vedd figyelembe.

más sorrend, kisebb lakodalom, kisebb lakás..stb.

2014. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
13%
Minek az a hülye házasság?Az öli meg a szerelmet,nem csak a pénz hiánya.A házasságba csak az a jó,hogy akkor is b...atnak,mikor nem akarod!
2014. febr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
69%

Nem a pénzt kell számolgatni, hogy mennyi gyűlik össze, hanem azt az összeget, amit egyébként is költenének a nászajándékra, készpénzben odaadnák.Legyen 2000 vagy 20.000 forint, mindegy.

Nem tudom ebben mi az undorító.Fiam gyűjt valamire, akkor egy évig mindenkitől a rá szánt összeget kéri név-szüli napkor, karácsonyra...stb.Ez tök normális szerintem.

2014. febr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Kedves 17-as, igen nálunk is tudja a család, hogy az életre gyűjtünk, szóval valószínűleg mindenkitől pénzt kapunk nászajándékba.

Természetesen senki válaszát nem hagytam figyelmen kívül.

2014. febr. 5. 10:48
 19/36 anonim ***** válasza:

lehet én ilyen maradi vagyok, de szerintem ronda dolog azzal számolni, hogy mennyit fognak kapni.. (voltam olyan lakodalomban, ahol ugy estek neki a boritékoknak, hogy ki tudják fizetni a zenészeket, és a vöfélyt)

a fiad gondolom még gyerek, viszont ha már valaki nem gyerek, akkor probálja elöteremteni magának a pénzt, a kivánt dologra.. és nem azzal számolni, hogy majd a nagymamám ugyis ad a születésnapomra egy tizest.

2014. febr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy hülyeség, de az esküvő, a házasságkötés nem arra van, hogy kvázi az legyen a pár hivatalos tanúságtétele arról, hogy elkezdik a közös életet és jogilag, meg minden egyéb tekintetben felelősséget vállalnak a másikért. ÉS akkor utána elkezdik építeni a közös életüket. Együtt, mint egymás hivatalos társai. Most és nem később, annyiból , amennyi most van és nem annyi pénzből, ami nekik túl magas. Persze a racionalitás is érthető, de gondoljunk bele, annyi mindenre kell utána is a pénz, az esküvő meg mindig elmaradhat, mert fontosabb a lakás, majd a kocsi, aztán a gyerek és így tovább...Én megértem, hogy előbb esküvőt akarnak, bár tudom, hogy mostanság előbb gyerek, lakás, minden és majd utána döntenek úgy, hogy na akkor összekötik az életüket és parádézik anyuka a habos-babos ruhakölteményben :D/sose fér bele a büdzsébe...baromi romantikus
2014. febr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!