Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házimunka köszöntet érdemel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házimunka köszöntet érdemel vagy természetes?

Figyelt kérdés

Amikor a férjem elmosogat, kitereget, kitakarít vagy más házimunkát elvégez, mindig megköszönöm neki.

Amikor viszont én csinálok valamit, köszönetet sosem kapok érte, mintha észre se venné, hogy a koszos ruhái a szennyesből mosás és teregetés után a szekrénybe vándorolnak.

Nálatok hogy van? Érdemel a nő köszönetet a munkájáért vagy ez olyan apróság, hogy szóra sem érdemes?


2013. dec. 15. 10:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%
7-esnek adok teljes mértékben igazat.Nálunk is volt olyan,hogy megköszönte,hogy mostam és tényleg "hülyén vette ki magát". Számomra. Nem is tudtam mit mondjak/mondtam-e rá valamit. Nekem eszem ágába nem jutott mondjuk egy fűnyírást vagy favágást megköszönni. Pont a 7-ben említett okok miatt.
2013. dec. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
79%

Igaza van a férjednek, te megköszönöd mindig, hogy cipeli a cuccokat, megtankolja a kocsit, szerel vagy éppen pakol?

Ha megköszönsz valamit, az általában azért van, mert a másik szívességet tesz, nem pedig a "kötelességét". Illetve ha nem magától csinálja, hanem te kéred rá, akkor megint illik megköszönni. De minden alkalommal?

Szerintem ez nem a házimunkáról szól, egyszerűen úgy érzed a férjed nem dicsér eleget, nem ismer el stb. Közben neki lehet más a szeretetnyelve...

2013. dec. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

Mi megköszönünk mindent! Még itthon vagyok a gyerekkel. Sokszor odamegyek hozzá és megköszönöm, hogy "eltart" minket, hogy megadja nekünk az anyagi biztonságot.

Ő pedig megdícséri a házat,hogy milyen szép rend van,vagy megdicséri az ebédet!

2013. dec. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
79%

Jaj Utolsó ez olyan szép volt!:) Egyébként a dícséret meg az,hogy megköszöni,az azért más.Nem tudom mit szólnál,ha egyik nap azt mondaná: "köszi hogy főztél"? Szerintem Te sem tudnál hirtelen köpni-nyelni sem,vagyis olyan hülyén venné ki magát,hogy hát persze hogy főztem.Érted.

Nálunk is megy tehát a dícséret,az más.

Több köszönet pedig sose baj!:) De azért mosásért Kérdező!?:) Lehet 12-nek van igaza. 11 voltam.

2013. dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A Te szeretetnyelved nyilván az elismerő szavak.Ezért érzed fontosnak,hogy elismerjék, megköszönjék a munkádat,úgy érzed,hogy szeretnek.

Gary Chapman :Egymásra hangolva c. könyvét figyelmedbe ajánlom,érdekes.

A kérdésed amúgy jogos.De mégsem köszöngethetünk mindig mindent meg egymásnak...sok válaszolónak pedig ebben van igaza.

Amúgy tényleg annyit olvasni,hogy a férfiakat dícsérgetni kell,ha segítenek a házimunkában,hogy én is azt teszem...:)

De csak akkor, ha pl.elmosogat,vagy felporszívóz,vagy valami olyat segít,amit nem szokott.

A férjem se köszönget meg mindent,pl. hogy bevásároltam, megfőztem, kimostam,megpucoltam az ablakot...Viszont az ebédet mindig megköszöni...:)

A férfias munkákat én se szoktam neki megköszönni....

2013. dec. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
4: Én egy ilyen válasz után nem csinálnék meg rá semmit.
2013. dec. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!