Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van akinek hasonló szigorú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van akinek hasonló szigorú férje van? Vagy csak én gondolom, h ez nem jó így?

Figyelt kérdés

Tehát elkezdem, először is nem VÁLNI AKAROK, nagyon szeretem a férjemet, és nem kapcsolati tanácsokat szeretnék kérni.

Tehát a férjemet 16 éves koromtól ismerem, nagyon szeretem, csak annyi vele a baj, h kicsit nagyon szigorú, amit én szeretek is, mert nekem ő a férfi a házba, csak néha úgy érzem, h túlkapásai vannak.

Nem szeretné, h menjek ide oda egyedül,de én meg egyedül vagyok egy csomót itthon.

Mindenünk megvan, nagyon jó az életünk, de igaziból nem mehetek sehova, csak boltba nélküle, mindenről tudni akar, nekem igaziból semmi privátszférám nincsen. Ez most akkor ok, van más is aki így él?


2013. dec. 11. 19:19
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Rabszolgatartó
2013. dec. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Mióta tart ez a házasság? A férfi egyébként nem attól lesz férfi, hogy szigorú, és korlátoz. Ettől az én szememben maximum önző vagy zsarnok. Egyébként mit csinál, ha az engedélye nélkül elmész valahová? Megpróbáltad már, vagy nem is mersz ellentmondani neki?

Gondolom ő az első férfi az életedben és nem is ismertél mást eddig. De normális kapcsolatban ez nem így működik.

Nem írom le az milyen, mert már vagy 20-an megtették előttem.


A másik része a dolognak: Te tudod, hogy ő merre jár, ha nincs veled? Ő elszámol az idejével? Azért jutott eszembe, mert ha valaki ennyire tudni akarja, hogy a párja épp hol van, kivel, és mit csinál, akkor annak két oda lehet. Az egyik, hogy betegesen féltékeny és birtokolni akarja, a másik, ha ő sumákol. Ha tudja, hogy anyuci nem megy sehová, kevés az esélye a lebukásnak.

Azért ezen is gondolkozz el.


Nem tudom hány éves vagy, nem mondom, hogy hagyd el, de próbáljatok valamiféle kompromisszumra jutni. Nehezen fog engedni és változni, de ez így nem élet.

Egyébként vannak gyerekeitek?

2013. dec. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Ki is töröltem a kérdéseimből ezt a kérdést, mert gondoltam, h hasonló válaszok fognak érkezni és talán nem is akarom tudomásul venni, h ez így nagyon nem jó. Tudom, h nem normális, ezért is kérdeztem. A kapcsolatunk nem így indult, de sajnos az én hibám, h hagytam, mert én hagytam.

Most nem tudom mit tegyek, mindig azzal jön, h az ő családjába így élnek a nők, ezek a szabályok. Sokszor voltak veszekedések viták, de sajnos az egóm nulla lett mellette, semmi önbizalmam nincs.

Természetesen neki rengeteg jó oldala is van, mert különben nem lennék vele.

Valameddig tetszett is nekem, h ilyen, de aztán kezdtek eldurvulni a dolgok, bántani nem bánt.

Ha ennek a kapcsolatnak vége lenne, nem tudom, h hogyan lenne tovább. 23 éves vagyok és kezdem néha komolyan úgy érzeni, h én nem bírok ebben a börtönben élni, nem vagyok egy kutya, akit ki visz, amikor kedve van.

Félnék mi lenne utána. Ebben a városban esélyem se lenne új életet kezdeni, ismerve őt, tuti megkeserítené az életemet.

Nem akarok elválni tőle, mert én szeretem akármilyen is, de így élni se akarok tovább.

2013. dec. 12. 12:31
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Az elnyomott nőket mindig a félelem tartja vissza. Mert annyira leépítették az önbizalmukat, hogy egyszerűen el sem hiszik, hogy ők értékesek, kellenek még valakinek, lehet élni a másik nélkül is, meg hogy ellen lehet neki szegülni.

Azt gondolod, ha elhagyod, tönkre akarja tenni az életedet? Annyira azért nem lehet jó ember, ha ilyenektől tartasz.

Persze biztos vannak jó tulajdonságai is, de mi lesz, ha jön a gyerek. A nevelésébe sem szólhatsz majd bele? Vagy az lesz a te dolgod, oldj meg mindent egyedül?


23 éves vagy. Hihetetlenül fiatal, az az egy bajod, hogy nincs más tapasztalatod. És hogy nagyon félsz. Szüleidre nem számíthatsz?

Én 22 évesen kezdtem elölről. 30 vagyok, férjem van, gyerekeim, és boldog vagyok velük.

Te nem vagy boldog.

1. Nem változtatsz, és teljesen befordulsz, depis leszel...stb. Nem hiszem, hogy a következő 50 évedet így akarod leélni.


2. Kiállsz magadért, és megmondod a pasinak, hogy vagy változtat, vagy fel is út, le is út.


3. Nem erőlködsz megváltoztatni valakit, aki ezért a kisujját sem hajlandó mozdítani. Egyszerűen továbblépsz.


Nem menne egyből, és ne is várd, hogy egyből eléd áll az igazi, de legalább adhatnál egy esélyt neki. Szüleidhez vissza tudnál költözni addig? Van munkád, hogy eltarts magad? Ha igen, akkor én nem sokat gondolkodnék.

2013. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy olyan párom, akitől kicsit tartottam. Ugyan sose bántott, csak lelkileg, de azt nagyon. Viszont aki erre képes, az előbb, vagy utóbb fizikailag is megkapja ugyanezt, mert még annyiba se nézik, mint egy kutyát. Erre az a megoldás, hogy igenis el kell válnod tőle és keményebbnek, gonoszabbnak kell lenned, mert mindig az erősebb győz. Ez van, ilyen a világ, sajnos ez nem tündérmese, hiába akarod azt, hogy az legyen. Én azt veszem ki a kérdésedből, hogy tudod, hogy ez nem jó és hogy a férjed igazából nem szeret, hisz akkor nem lenne mellette nulla az önbizalmad, de annyira szörnyű a helyzet, hogy még magadnak sem mered beismerni, mert félsz. És tényleg rossz szembesülni egy ilyen helyzettel, főleg a fenyegetettséggel, de ha nem akarok egy börtöncellában leélni az egész életedet, akkor muszáj lesz lépni. Ha meg gyáva vagy ahhoz, hogy szembenézz vele, akkor te is egy boldogtalan nő leszel a sok közül. Ez az élet.
2013. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
te 23, ő kb 40 ugye?
2013. dec. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Én 23 ő 30 :) Nem álltam szóba pedofilokkal 16 évesen, még ez a pár év is nagy gubanc volt a családba akkoriban..

Szülők? Hát hagy ne kezdjek mesélni róluk.. Hosszú történet és igaziból egyikre se számíthatok.

Én valamilyen szinten köszönettel tartozom neki, mert tényleg olyan dolgokon ment velem keresztül, aminél már más régen lelépett volna.

Ma megpróbáltam vele beszélni, (már sokszor megtettem) de tények elé állítottam. (Most jöttem haza, mert voltam itt ott :)) lehet, h meg tudna változni.. Én reménykedek benne. Ha nem változik, akkor sajnos kénytelen leszek új életet kezdeni nélküle, mert nem jó ez így nekem.

Nekem tényleg ő volt az első, és már annyi idő eltellt..

2013. dec. 12. 17:08
 38/41 anonim ***** válasza:
Dolgozni enged?
2013. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás! 23 évesen még rengeteg lehetőséged van, akkor is, ha esetleg valamennyi időt elpazaroltál. De az biztos, hogy sokat tanultál ebből a kapcsolatból, akkor is, ha vége lesz. Tarts ki a változtatási igényed mellett, és közben igyekezz minél több menedékhelyet keresni, ha kelleni fog (barátnők, anyaotthon-szerűségek).
2013. dec. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Húha... hát ez nagyon kemény. Ez nem párkapcsolat, hanem zsarnokság...

És ha attól kell félned, hogy megkeserítené az életedet,ha elhagynád, akkor NEM SZERET! Csak birtokol. Uralkodik.


Tudod, nekem a leírásaidról Natascha Kampusch jut eszembe, akit kislány korától évtizedekig fogva tartott az elrablója. Nemrég tudott megszökni.

Hát,ilyen a Te történeted, nem házasságnak hangzik.


És tudod, a szóhasználatod, hogy "szigorú" --- hát ezt csak gyerekek használják a tanárra, nevelőre... Nem párkapcsolatra, házasságra használt szó. Alárendelt viszonyt jelez már ez is.


Figyelj, ha komolyan félsz tőle, vannak anyaotthonok, jótékonysági intézmények, stb, ahol védett helyen lennél, segítenek felépíteni magad lelkileg, anyagilag, hogy új életet kezdhess. Nézz utána kicsit. Erre vonatkozó kérdést is kiírhatsz, sok szociális munkás is feljár ide válaszolni, biztos tudnak valamit.


Lépj mielőbb, szép élet vár még Rád, hidd el! Szeresd magad, add meg magadnak, amit érdemelsz, amire vágysz! Szedd össze minden önbecsülésed és bátorságod, és indulj a boldogabb jövő felé!!!


:)


Minden jót!

2013. dec. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!