Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van más olyan nő is, akinek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van más olyan nő is, akinek a férje nagyon ritkán iszik, és pl. nem tud vele meginni közösen egy forralt bort vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Nem mintha én nagy iszákos lennék, de néha jól esne egy pohár bor kettesben vagy most télen forralt bor, de nincs kedve inni. Pedig ennek van egy varázsa. Egyedül pedig nem fogok inni, nem a pia miatt innék.
2013. dec. 8. 19:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az exemmel ezt simán megtudtam csinálni,bár ő abszolút alkoholellenes volt,a mostanival meg inkább nem merem...Nem jó a ló egyik oldala sem.
2013. dec. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
mármint hogy érted, hogy nem mered? nem mersz vele inni?
2013. dec. 8. 19:44
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk én vagyok az, aki nem iszik alkoholt. Nagyon szomorú lennék, ha a leendő ezt zokon venné és rosszul érezné magát emiatt. De még az ő kedvéért sem innék, mert egyszerűen undorodom az alkohol ízétől. Ez van. Megkóstoltam már rengetegféle italt, de mindegyik gyomorforgató számomra, a bor különösen.

Szerintem a hideg téli estéken - ha már említetted hogy elvileg nem az alkohol a lényeg - ugyanúgy lehetne pl forrócsokit csinálni és azt iszogatni. Vagy a legegyszerűbb és legáltalánosabb a teázás. Én azt szoktam minden este.

2013. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen, tea az van minden este.

Ő amúgy szokott inni, pl. ha van egy szülinapi esemény, akkor tud inni a barátaival, ezért esik rosszul, hogy velem ezt nem teszi meg.

2013. dec. 8. 20:00
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Én soha nem iszom. Épp ezért választok magamnak olyan párt, aki ugyanezt a nézetet vallja. Esélytelen, hogy az alkohol miatt bármilyen nézeteltérésünk is legyen. Számomra nincs varázsa se a forraltbornak, se az esténkénti vörösborozásnak. Egy pohár narancslé belőlem pontosan ugyanannyit vált ki. Ha fizetnének érte sem innék alkoholt, és nem is szeretem, ha a környezetemben bárki iszik, ezért nincsenek is ilyen iszákos ismerőseim, akiknek a szórakozás a "beülünk iszogatni" tevékenységben kimerül. Ha a párod nem iszik veled, te meg egyedül nem akarsz, akkor ne igyál. Ezzel teszed magadnak a legtöbb jót. Vagy menj el a barátnőiddel forraltborozni és éld ki magad ott.
2013. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon messze laknak a barátnőim, így igen ritkán találkozom velük.

Nem iszom én se, nem is lesz az alkohol miatt nézeteltérésünk :D csak érdekelt, hogy van-e más is ilyen helyzetben néha.

2013. dec. 8. 20:08
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Az én férjem ilyen :)

Ő külföldi és 30 éves korában költözött ki. Mármost náluk az alkohol tiltott és nem lehetett kapni a boltokban. Persze fiatal volt és kíváncsi, így egy-szer kétszer megtudták oldani barátaival, hogy mégis hozzájussanak valami sörhöz. De a lényeg, hogy nagyon nem volt hozzászokva.

Én otthon bulizni nem sokat jártam, de barátnőkkel jó volt beülni kávézni és a kávé mellé egy kis töményet inni heti-kétheti egyszer. Persze ezt alig érezni meg, de így nem idegenkedtem tőle. Plusz falun laktam, legalább 10 ismerősöm foglalkozott pálinka vagy borkészítéssel. Így előfordult, hogy szüleimmel ittam meg egy pohár bort.

Együtt élek a férjemmel, messze a barátoktól és a szülőktől. Néha megesik, hogy szeretnék inni kicsit. De ezt úgy kell elképzelni, hogy kéthetente egyszer meginnék egy sört. Tehát nem lettem alkoholista és nem iszok részegedésig. Párom nem szereti az alkoholt, elég hamar be is út nála. Ennek ellenére van a hűtőben vodka és Jack Danniels-es cola is most is. Azt az egy üveg vodkát már két hónapja isszuk lassan :D Ha rászánjuk magunkat, akkor párom mondja, hogy neki csak egy kicsit öntsek. Tehát azért a kedvemért valamilyen szinten benne van, mert tudja, hogy magamban eszembe nem jutna inni.

2013. dec. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez többszörösen problémamentes. Kb. ugyanúgy állunk az alkalmi iváshoz, borozunk, sörözünk, whiskyzünk együtt, de ha a másik nem akar, akkor sincs semmi, ha inni akarunk, iszunk :D Bár többnyire együtt szoktunk, annak valóban van extra hangulata. De én simán forralt borozok nélküle, előfordul, ha elmegyünk valahova és ő vezet. Nem tenném, ha zavarná, mindig rákérdezek s ő közli, hogy neki az nem fáj kicsit sem :) Közben ő ihat teát, nincs ezzel semmi baj, de valóban nem ugyanaz, mintha ő is forraltborozna...

Amúgy nem iszunk sokat. Az első, nagyon finom whiskynk 4 évig tartott, jó, hogy nem romlandó cucc (bornál nagyon kell összpontosítani, fejenként fél üveg nekünk elég sok egy héten belül, ezért jó a tokaji aszú, az eláll). Ritkán iszunk, de arról nem akarunk lemondani.

2013. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nálunk ez nem igazán kerül szóba, mivel egyikőnk sem iszik alkoholt szinte soha. Nagyon nagy alkalom kellene ahhoz, hogy igyunk. Szerintem nyugodtan igyál meg egy forralt bort, ő meg igyon egy teát. A lényeg, hogy együtt vagytok, és közben egy jót beszélgettek. Nem az a lényeg, hogy kinek mi van a poharában. :)

2013. dec. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

nálunk is így van, falun laktunk mind a 2en, házi borok, pálinkák... családi eseményeken mindig iszunk persze. Van, hogy elhatározzuk, hogy na ma este iszunk egy kis bort, de aztán addig-addig teszünk-veszünk, hogy végül elmarad. Persze van néha, hogy iszunk, és sokszor meg is marad egy csomó, ott áll a hűtőben :)

Én is szoktam forralt bort inni nélküle, ő teázik.:)

2013. dec. 8. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!