Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ha valaki szereti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ha valaki szereti a párját, ellen tud állni a csábításnak?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha valaki összeházasodik valakivel, akkor elméletileg hűséget fogad. És akkor ha belefutnak egy nőbe/férfiba, aki tetszik, akkor ellen kéne állni a kísértésnek, elvégre nem állatok vagyunk, hanem emberek nem? Ezért kötöttek házasságot, hogy nem csábulnak el, hanem hűségesek maradnak. Vagy el kéne válni, és utána kezdeni az új kapcsolatot.

2013. nov. 6. 10:51
1 2 3 4
 11/35 Je Veux ***** válasza:
35%

Ha valaki szereti a párját, akkor is érheti csábítás..baromság, amit írsz. Amikor rossz időszakot él át az ember, akkor meginognak.. Az pedig hogy rossz időszak van, nem jelenti, hogy nem szeretik egymást.


Gondolom még nem éltél át ilyet..talán majd egyszer.

2013. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
35%
Tényleg nem éltem még át ilyet, igazad van. Mármint rossz időszakot már igen (költözés, házépítés, rengeteg stressz, munkanélküliség, munkahelyváltás, gyerekek...); de valahogy egyik időszakban sem azon éltem ki az általános rossz közérzetemet, a páromtól való eltávolodásomat, a konfliktusainkat hogy másra vetettem volna szemet. Nekem ez abszurd...
2013. nov. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem itt nagyon sok minden függ az erkölcsi normáktól is, hogy ki mit tart megcsalásnak, vagy mi fér bele az értékrendjébe. Valakinek már az is a megcsalás kategóriába tartozik a párja/házastársa más nőről/férfiről fantáziál, de másoknál még egy csókolózás simán belefér. Az is sokat számít, hogy ki mit látott otthon, kit hogyan neveltek. Végeredményben a hűség egy nagyon tág és komplex fogalom legalábbis az én értékrendem szerint. Mi az elején megbeszéltük, hogy mi az ami belefér és mi az amit a másik már nem tolerál. Én mindig azt tartom szem előtt, hogy szeretem és tisztelem a párom és nem tennék vele soha semmi olyat, amit én se szeretnék, hogy ő meg tegyen velem. Mi nagyon sokat beszélgetünk, és ügyelünk arra, hogy ne adjunk okot a másiknak a félrelépésre. Mivel én megkapok mindent a páromtól érzelmileg, szexuális téren és minden más egyébben ezért nehéz lenne engem elcsábítani. Sőt, én nem hagynám magam. Nekem jó így, nem vágyom se többre, se másra.
2013. nov. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
0%
#8: ki mondta, hogy átverem? Megbeszélni nem lehet szerinted az ilyesmit? ;) Persze a szokásos normák szerint nem, de a szokásos normák nem is nagyon szólnak másról, mint birtoklásról, és egymás kihasználásáról. (A női egyenjogúsági mozgalmak eddig csak annyit értek el, hogy most már a nőknek is van lehetőségük kihasználni a férfiakat, nem csak fordítva. De a lényeg nem változott.)
2013. nov. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
55%
Csábítás jöhet, de a hűtlenség fejben dől el. Kívánhatok én kollégát, szomszédot, bárkit, amíg az eszem azt mondja, nem lehet, nincs baj. (nem kívánom őket)
2013. nov. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

A kérdés arról szólt, hogy HA valaki szereti a párját, AKKOR ellen tud-e állni a csábításnak? Szóval most az ilyen "már csak megszokásból vagyunk együtt", meg "nem is szeretem már", meg hasonló eseteket ki is vehetjük. A kérdés csak arról szólt, hogy ha szeretünk valakit, akkor hűségesek tudunk-e maradni hozzá.

Erre nekem a válaszom egy egyértelmű igen. Voltam már olyan helyzetben, hogy mélyponton volt a kapcsolatom, és bizony pont akkor bukkant fel valaki, aki úgymond el akart csábítani, de még ebben a helyzetben is habozás nélkül hűséges maradtam, pedig bevallom, külsőre nagyon tetszett.

De a tetszés meg a szerelem nem ugyanaz. Ha meg valakibe tényleg beleszeretek, akkor alapvető, hogy az előző kapcsolatot befejezem, mielőtt új kalandokba kezdenék.


A másik dolog, hogy nem kell belerohanni a házasságba. Akik fél meg 1 év után összeházasodnak, szerintem borzasztó módon elhamarkodják. Aztán amikor felszáll a rózsaszín köd, jön a "hát nem is szeretem már igazán", meg a megcsalások.

2013. nov. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
24%

Vén kecske

Kicsit dezinformált vagy a női egyenjogúsági mozgalmakkal kapcsolatban...mert ez nem erről szól. A másik meg az, hogy a nők régen is ki tudták használni a férfiakat, irányították őket a háttérből. Tudod, az ördög legnagyobb fegyvere, hogy elhiteti, nem létezik.

Témához: én nem tudnám megcsalni a páromat, lassan 13 éve ő nekem a NŐ. ;)

2013. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

"Arra gondolok, hogy ha valaki összeházasodik valakivel, akkor elméletileg hűséget fogad."

.

Az "elméletileg"-nek itt nincs keresnivalója!

Nem lehet később ezt mondani: bocsi, de megváltoztak elméleteim!

.

Ha valaki enged a csábításnsk, nem elcsábított, hanem hűtlen lesz. Becsapja önmagát és párját is.

Nem tudom gyakorlatból, de nagyon megalázó lesz az eset kitudása utáni magyarázkodni, esetleg a visszavételért könyörögni. Amennyiben mindezek sikeresek is, a tüske a másikban megmarad, a bizalmatlanság csírája előbb-utóbb szárbaszökken.

.

A csábítás nem hosszú időre szóló, "eredménye" viszont sokáig éreztet(het)i hatását.

2013. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Ha két ember ténylegesen szereti egymást, akkor nem kacsingatnak sehova, de nem azért, mert félnek a lebukástól, hanem azért mert félnek attól, hogy a másikat elveszítik. Tetszeni, tetszhet más is, mindkét félnek, én is sokszor megnézem az istencsávókat, de sose lépnék tovább.
2013. nov. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
90%

A biblia szerint a no tiszteli ferjet

a ferj szereti feleseget maganal is jobban

ha valakit tisztelunk nem csaljukmeg Ha valakit szertunk ugyancsak nem csaljukmeg.

ha ez a ket elem alapja a hazassagnak akkor johet barmilyen kisertes semmi nem fog tortenni.

2013. nov. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!