Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fél tőlem a feleségem. Most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fél tőlem a feleségem. Most mit csináljk?

Figyelt kérdés

Végre bevallotta, hogy miért viselkedek velem másképp de erre pont nem számítottam mert sose adtam rá okot. Világ életemben picit agresszívabb voltam mint kellene de egy pár éve tudom fékezni magam mondjuk néha még most is elborul az agyam. EGYSZER emeltem kezet a feleségemre de NEM ütöttem meg és már megbántam. Mostanában egyre türelmetlenebb, feszültebb vagyok csak az okát nem tudom és ilyenkor jól esik kiadni magamból, ezzel az a baj, hogy néha kijön belőlem itthon és akkor robbanok. Ezzel csak azt érem el, hogy fél tőlem a saját feleségem. Vele és a gyerekeinkkel teljesen más vagyok mert nagyon szeretem őket. Már külön is alszunk meg észrevettem, hogy nappal is távolságot tart, eddig nem értettem hogy miért aztán végre kimondta. Szeretnék megváltozni de attól tartok, hogy alapból ilyen vagyok. Egyébként rendszeresen járok futni, bokszolni és focizni, hogy kicsit levezessem az energiámat. Nem akarom, hogy a saját családom féljen tőlem.

29/F



2013. aug. 13. 22:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Ha mindenkinek attól kell tartania,mikor robbansz,az teljesen kikészíti,felörli a család idegeit.Nem kell ahhoz ütni,hogy tönkremenjen valaki.Ha nem változol meg gyökeresen hosszútávon,arra rámegy a családod.Valami étrendkiegészítőt nem szedel?A legtöbben ugyanis vannak szteroidok,amik fokozhatják a kitöréseidet.
2013. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
29%

"Világ életemben picit agresszívabb voltam mint kellene" - ennyi nekem bőven elég lenne a tiplihez.


32/N

2013. aug. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%
utolsó vagyok: ha magad szerint "picit agresszív" vagy, az annyit jelent: egy állat.
2013. aug. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Hát ha nem sportolok akkor sokkal feszültebb vagyok és az sokkal rosszabb meg elviselhetetlenebb. Nem emlékszem, hogy gyerekkoromban történt volna valami. És nem szedek semmit. Sok mindentől függ hogy mikor vagyok igazán állat, ha már állatokról van szó.
2013. aug. 16. 12:34
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek miatt is fontos, hogy ne lásson Téged egyik se dühöngve. Sok munkát kell beletenni, de megéri. Sok sikert!

Amit a kamaszaimnak röviden mondani szoktam:

Kibeszélni, de nem vádolni, sérteni. ( nem könnyű! a PET könyvben vannak leírások a hogyanra)

Várni: ha kérsz valamit, akkor hagyj a másik félnek időt reagálni. Ne akarj, mident azonnal ( ha ismételgeted a magadét az is olyan, mitha a másik jószándékában kételkednél, és csak fököslegesen stresszeled mindkettőtöket)

Te és a Világ: A körülötted élők is élik a maguk életét, vedd tudtul, nem minden, sőt alig néhány tettük vonatkozik Rád. ( a busz nem azért késik, a sánta nem azért totyog, a buta nem azért kérdezősködik, hogy Téged bosszantson )

Humor! Kiváló aggresszió oldó, ha megnézed a dolgok fonákságait, és nem bosszankodsz, hanem nevetsz rajtuk.

Az emberek változnak: Te is képes vagy rá. Mindent bele!

2013. aug. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Szia, En is hasonlo pabucsban jarok, es szakembertol segitseget fogok kerni, 15 eves koromig nagyon nyugott gyerek voltam, es hirtelen valtoztam, neha nagyon tudok merges lenni de masik resz nem reagal akkor lenyugszom es bocsanatott kerek..
2013. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Én mondjuk gyerekkori elnyomás miatt vagyok agresszív, de úgy tudom, a mellékvese termel egy kortizol nevű hormont, ami okozhat ilyesmit.
2013. aug. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Van benne valami, hogy alapból ilyen lehet. Párom apja nagyon idegbeteg volt, verte is páromat és édesanyját is...

Párom is ki szokott törni és hát kin csattan ez mindig? Rajtam. De sosem bántott engem, csak csapkod, kirohan, elmegy olyankor sétálni meg kiabál ilyenkor. Ő is nagyon fél attól, hogy ha lehet ezt örökölni, akkor ő örökölte.

Mára már elérte azt azzal, hogy mindig elszámol valameddig, hogy már nem ordít csak nagyon ritkán és alig csapkod. :) Mondjuk én mondtam is neki, hogy ha ne adj Isten bántana, én biztos jól tökön rúgnám érte. :D :D


No de viccet félre téve, szerintem ha megteheted, akkor beszélgess erről pszichológussal, ő tudna normálisabb tanácsot adni. Párom is el akarna menni, de anyagilag nem úgy állunk, hogy rendes orvost tudnánk fizeti. :S


Az jó, hogy magát az energiát levezeted az edzésekkel, de ha dühből teszel bármit is, az további haragot szül. :(

2013. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, mit érzel... ezeket én is átéltem a párommal, Ő is kezet emelt rám de nem ütött meg, nagyon hamar el durran az agya. Mikor kezet emelt rám akkor mondtam neki, hogy közösen vagy segítséget kérünk szak embertől vagy el hagyom. Mondtam neki, hogy mindenben maximálisan támogatom, de ezen változtatni kell ha közösen szeretnénk tovább folytatni az életünket. El mentünk pszichológushoz, járt beszélgetésekre, ott javasolta az orvos, hogy járjunk el közösen boxolni, nekem is jó lesz meg a páromnak is a feszültség levezetésére. Meg ha valami miatt ideges fogja magát ás menjen el futni. Ez nekünk nagyon sokat segített az elején volt olyan, hogy az éjszaka közepén ment el futni. Hetente többször mentünk boxolni és minden nap futunk. Azóta soha nem ütne meg, nem veszekszünk, nem kiabál, teljesen megváltozott az életünk. Én azt javaslom, hogy ti is közösen tegyetek ez ellen valamit, mert egyedül nem lesz könnyű végig csinálni és így van aki támogat. Mi is jövőre tervezzük az esküvőnket, szerencsére rendbe jött az életünk.
2013. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 habsburg válasza:
Fordulj pszichológushoz, még mielőtt tönkre megy a kapcsolatotok. Tanulj meg meditálni, vagy próbáld ki az autogén tréninget. Kiránduljatok a természetben, hallgass nyugtató hatású zenéket, azt Te érzed hogy melyek ezek.
2013. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!