Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fél tőlem a feleségem. Most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fél tőlem a feleségem. Most mit csináljk?

Figyelt kérdés

Végre bevallotta, hogy miért viselkedek velem másképp de erre pont nem számítottam mert sose adtam rá okot. Világ életemben picit agresszívabb voltam mint kellene de egy pár éve tudom fékezni magam mondjuk néha még most is elborul az agyam. EGYSZER emeltem kezet a feleségemre de NEM ütöttem meg és már megbántam. Mostanában egyre türelmetlenebb, feszültebb vagyok csak az okát nem tudom és ilyenkor jól esik kiadni magamból, ezzel az a baj, hogy néha kijön belőlem itthon és akkor robbanok. Ezzel csak azt érem el, hogy fél tőlem a saját feleségem. Vele és a gyerekeinkkel teljesen más vagyok mert nagyon szeretem őket. Már külön is alszunk meg észrevettem, hogy nappal is távolságot tart, eddig nem értettem hogy miért aztán végre kimondta. Szeretnék megváltozni de attól tartok, hogy alapból ilyen vagyok. Egyébként rendszeresen járok futni, bokszolni és focizni, hogy kicsit levezessem az energiámat. Nem akarom, hogy a saját családom féljen tőlem.

29/F



2013. aug. 13. 22:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
61%
Ha a férjem lennél, a következő dühkitörésnél a térdemre fektetnélek és jól elfenekelnélek.
2013. aug. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

9-es teljesen igazad van csak az a baj, hogy a munkahelyemen nem kezdhetek el dühöngeni. Párszor megtettem már és mindig kirúgtak, most szerencsére "rendes" főnököm van és figyelembe veszi. Sajnos még nem találtam meg a legjobb megoldást erre, azért igyekszem.

Egy pszichológus nem tudom mit tudna tenni de meggondolom.

Ő az egyetlen akitől tovább tűröm a csúnya szavakat is és a kritizálást (amit neki nem szoktam bevallani de jogos).

2013. aug. 13. 23:30
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondj semmit, ne csinálj semmit csak menj be bujj hozza es csokold meg. Ereztesd vele, hogy szereted mert ugy vettem eszre az irasodbol, hogy oszinten szereted. Remelem sikerul megvaltoznod :)
2013. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Hiába nem ütötted meg, kezet emeltél rá, ezt soha nem fogja elfelejteni, és szerintem már nem tud ugyanúgy nézni rád. Én megértem.


Látszik, hogy igyekszel, nem tudom, talán az idő segíthet, ha tényleg többet nem fordul elő.


Bár arra kíváncsi lennék, hogy jutott odáig a dolog, miért emelted fel rá a kezedet.


27/N

2013. aug. 14. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
83%

Engem pl apám sosem bántott, de mindannyian tartottunk tőle. Volt egy ismerős, neki is olyan volt a személyisége, hogy tartani lehetett tőle.

Ezek a dühkitörések arra jók, hogy az embertől eltávolodjanak. Én is hajlamos voltam rá, és fontosabb volt, hogy a környezetem elfogadjon, tehát eldobtam magamtól minden olyat, amin felhúzhatnám magam, a vérnyomásom befolyásolná.

Nem jó úton jársz, ha boxolsz, sokat sportolsz, mert ezek felerősítik az agresszív tulajdonságokat.

Ezt sajnos magamon tudom, én is úgy gondoltam, hogy így levezetem, de fenét, csak még idegbajosabb lettem tőle.

Néha mozgok, nem híztam el így sem, ha érzem, hogy változna a vérnyomásom, beveszek rá valami természetes bogyót, vagy iszom egy nyugtató teát.

39/F

2013. aug. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Egy alapos kivizsgálás nem árt, mert számos oka lehet, amit akár meg is tudnak szüntetni:

- abnormálisan magas hormonszint (vérvételt kell háziorvostól kérni kifejezetten hormonokra)

- instabil vérnyomás (ezt azért is jó lenne megnézetni, mert idővel agyi katasztrófához vezet, ismerősöm járt így, most 60 évesen kanállal etetik és elszállt a beszédközpontja)

- személyiségzavar (ezt pszichiáternél érdemes megnézetni, gyógyszert szerintem felesleges szedni rá, de a diagnózis segíti a későbbi kognitív terápiát)

2013. aug. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Próbáld meg először azokat amiket a 16-os írt. Nekem is van egy barátom, aki hasonló mint te. Nagyon szeretem, meg a társaság többi tagja is szereti, de vele voltak mindig gondok ha elmentünk valahova, megszoktuk. Amióta van gyereke visszafogta magát, de sokszor tombol benne a dolog, olyankor velem szokott beszélgetni vagy épít... (felújít, kövez, bármi, ó munkába menekül és lefoglalja az ideje száz százalékát. Próbálj elmenni, ha megvan az eredmény, egy pszichológushoz is, talán ő tudna tanácsot adni, a barátomnak a munkaterápia jött be, nem tudom te milyen személyiség vagy. Hátha ki tudtok közösen találni valamit. Sok sikert!
2013. aug. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Az agresszió-kezelést meg kell tanulni. A pszichológus nagyon jó ötlet, a pszichiáter sem lenne rossz (de csak akkor, ha komolyabbhoz mégy, van némi pénzed és nem olyanhoz, aki csak 5 percet törődik veled és legyógyszerez).


Egyrészt azért, mert a gyerekkori sebeid nagyon mélyek lehetnek, és nem forrtak be; másrészt nem tudsz ezzel mit kezdeni, harmadrészt miattuk nem tanultad meg a konfliktuskezelést, a normális önuralmat, az agresszió-levezetést. Amit csinálsz, a futás és atöbbi az jó, de valószínűleg kevés. Nem biológiai oka van ennek, hanem szinte biztos, hogy lelki.


Van egy másik ok, ami "félelemnek" szokott előjönni, holott más van mögötte: sok nő "fél" a férjétől, amikor már megunta vagy gyűlöli. Vagy mert a saját érzelmeit sem tudja azonosítani, vagy mert könnyebb a világ előtt rettegő feleséget játszani, és mártírkodni, mint felvállalni, hogy ráunt a férjre és a házasságra vagy gyűlöli a férjet.


Nézd meg Agatha Christie klasszikusát, A kutya se látta c. filmet, David S-vel a főszerepben. Régebbi feldolgozás, DVD-n is megvan, klasszis darab! :)

2013. aug. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
100%

Nem ertek egyet azzal a valaszoloval, aki szerint a sport csak ratesz meg egy lapattal. Ez egyenfuggo. Engem a nyugtato zenek es tevekenysegek idegesitenek fel meg jobban.

Mi a ferjemmel, ha idegesek vagyunk uszni szoktunk. Nem amikor megduhodunk, hanem ha napokig feszultebbek vagyunk es otthon le akarjuk tepni egymas arcat is, holott nem egyikunk vagy masikunk okozza a feszultseget. En gyakran vagyok hisztis, ilyenkor belevag a vizbe, de jon utanam o is es kifulladasig. Utana pedig jol esik egyutt partra vanszorogni es egymas karjaiba zuhanni.

Egyebkent en is tartok tole, de foleg azert, mert o ha ideges lesz vmi miatt hirtelen, leul a gep ele es nem szol egy fel oran at semmit, nem lehet a kozelebe menni, erezni, h az egesz teste gorcsben van es a tekintete mint egy vadallate. Megerinteni vegkepp nem lehet, ugyh ez a simogatasos, oleleses tortenet is kizarva. En se birom elviselni, ha hozzam er valaki, ha epp gyilkos kedvemben vagyok.

Azoknak, akik hormonvizsgalatot ajanlottak, igazuk lehet, de lehet, h csak tobb kozos, szeretetteljes idot kene egyutt toltenetek a felesegeddel. Kozos programok, tarsasjatek, biciklizes, seta. Persze azert a felesegednek elmondhatod, h miert akarod ezeket most hirtelen, nehogy megijedjen a nagy valtozasoktol.

Remelem, h hamarosan megoldast talaltok a problematokra a csaladoddal.

2013. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy irták már, de belsõ agresszió van benned, amelyet nem adtál ki magadból, csak nyomtad lefele. Lehet gyerekkorodból származik.Egy szakember biztosan tud segiteni.
2013. aug. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!