Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fél tőlem a feleségem. Most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fél tőlem a feleségem. Most mit csináljk?

Figyelt kérdés

Végre bevallotta, hogy miért viselkedek velem másképp de erre pont nem számítottam mert sose adtam rá okot. Világ életemben picit agresszívabb voltam mint kellene de egy pár éve tudom fékezni magam mondjuk néha még most is elborul az agyam. EGYSZER emeltem kezet a feleségemre de NEM ütöttem meg és már megbántam. Mostanában egyre türelmetlenebb, feszültebb vagyok csak az okát nem tudom és ilyenkor jól esik kiadni magamból, ezzel az a baj, hogy néha kijön belőlem itthon és akkor robbanok. Ezzel csak azt érem el, hogy fél tőlem a saját feleségem. Vele és a gyerekeinkkel teljesen más vagyok mert nagyon szeretem őket. Már külön is alszunk meg észrevettem, hogy nappal is távolságot tart, eddig nem értettem hogy miért aztán végre kimondta. Szeretnék megváltozni de attól tartok, hogy alapból ilyen vagyok. Egyébként rendszeresen járok futni, bokszolni és focizni, hogy kicsit levezessem az energiámat. Nem akarom, hogy a saját családom féljen tőlem.

29/F



2013. aug. 13. 22:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
én régebben mindig féltem az apámtól, szar volt. de biztos neki sem volt valami kellemes, pedig nem igazán volt rá okom, csak mikor ideges volt nagyon ijesztő volt. talán járj el többet bokszolni, vagy ha nagyon drasztikus akarsz lenni akkor menj düh kezelési tanácsadásra, de a feleségeddel mindenképp beszélj és légy gyengédebb vele, talán az segít.
2013. aug. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Voltam már de nem használt. Vele annyira kedves vagyok amennyire csak tudok mert nem akarom a családomat elveszíteni és nagyon jól tudom, hogy ehhez elég egy rossz szó. Egyébként mióta vele vagyok valamivel szelídebb lettem.
2013. aug. 13. 22:45
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj,tudod,hogy egyszer kezet emeltél rá.Onnantól szegénynek mi lett volna a reakciója?Szerintem elkellene mondanod neki,hogy mennyire sajnálod,és rajta vagy a változáson.

DE!Nem merlek megnyugtatni,mert lehet,hogy igazad van,és alapból agresszív vagy.Lehet,hogy nem is tehetsz a dolog ellen semmit,főleg,ha az alaptermészeted ez.

De mégis amúgy?Mi volt a múltadban,vagy most a jelenedben,ami feszélyezhet?Érzed azt,hogy félnek tőled?Biztos,hogy ettől is van egyébként,mert ezt már én is éreztem magamon,nőként,hogyha félek,akkor azt észreveszik,és még agresszívabbak velem.Nagyon durva!

Aztán ugye az emberről alapjában véve LESÜT,hogy milyen.Ha elkönyvelnek olyannak,akkor nagyon nehéz ezt megváltoztatni.

Szurkolok,hogy neked sikerüljön megváltozni,és hidd el,hogy sikerülni is fog,ha ténylegesen,nagyon akarod!Tedd meg a feleségedért,a gyerekeidért.

Ha nem teszel eleget,akkor sajnos elfogod veszteni ezt a játszmát,amit később nagyon megbánhatsz!Úgyhogy harcra fel,most sikerülhet,miután rájöttél,hogy te AKARSZ változtatni!

Sok sikert és szerencsét az életben!

2013. aug. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
38%
Heti egyszer menj el a haverokkal kocsmába. Ott add ki magadból, ott verekedj inkább, ne otthon.
2013. aug. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Láttam egy műsort, amiben kipróbálták, hogy melyik a hatásosabb módszer, ha ideges vagy: ha próbálsz lenyugodni, "elszámolsz tízig", vagy ha püfölsz egy párnát, és kiadod a mérged. Az első csoport "nyert". Aki párnát püfölt, azt maga a püfölés agresszívabbá tette.
2013. aug. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%
Mit jelent az pontosan, hogy kezet emeltél rá, de nem ütötted meg? Nézesd meg magad egy dokival, nincs-e tesztoszteron túltengésed. Jobb ötletem nincs.
2013. aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Már ezerszer bocsánatot kértem miatta és azt mondta hogyha még egyszer bocsánatot kérek megharagszik. Már ovis koromban is rengeteget verekedtem és rosszalkodtam, pedig normális családból jövök és a tesóm szöges ellentétem hiába ugyanazt a nevelést kaptuk, vagyis engem próbáltak keményebben fogni. Amit látok az idegesít, néhány ember meg úgy minden ami történik a mindennapokban mondjuk valamikor már így kelek fel. Amikor éppen elmebajom van látom ha valaki fél tőlem de egyáltalán nem tartom jó dolognak és nem élvezem. Kocsmába nem szeretek sokáig lenni a haverjaimmal mert elkezdek inni és olyankor már az is zavar ha egy idegen 2mp-nél tovább néz és nem akarok börtönbe kerülni. Úgy történt, hogy valamin durván összekaptunk, kiabáltunk egymással és elkezdett sértegetni, én meg felemeltem a kezem de az agyam megállított és szerencsére nem tettem meg.
2013. aug. 13. 23:02
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg kissé félelmetes lehetsz, de szerencsére nem ütötted meg, és érződik a soraidból, mennyire szereted a családod. Még a pszichológus jut eszembe, hátha tudna segíteni valamit, hogy hogyan kezeld az indulataidat.
2013. aug. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, még valami eszembe jutott. Miért hisszük azt, hogy a dühöt el lehet raktározni későbbre, és akkor kiadni? Ilyen egyszerűen nem létezik. A düh ugyanolyan érzelem, mint a boldogság, fájdalom, szomorúság. Ha most hallanék egy viccet, azonnal nevetnék, nem mondanám azt, hogy á, ezt a nevetést benntartom, holnap úgyis találkozom a barátokkal, majd akkor nevetek azon, ami most vicces.


Ugyanúgy a méreggel sem lehet azt csinálni, hogy na, van fél órád, püföld ezt a zsákot, és kijön minden. Ez olyan, mintha leültetnének egy csomag zsepivel, hogy nesze, most fél órád van mindent kisírni, így később nem kell majd.


Egyszer minden elmúlik, erre kell gondolnod. A düh is elszáll. Tudom, miről beszélek, már kötöttem ki a sebészeten üvegszilánkokkal teli karokkal, mert dühömben szanaszét vertem a berendezést.


Ebben viszont a feleséged segítsége is kell. Találd ki, mi a neked legmegfelelőbb megnyugvási módszer, és beszéld meg vele, hogy ilyenkor ne szóljon hozzád. Ez lehet pl. hogy leülsz egy sarokban és Mozartot hallgatsz, vagy leülsz pasziánszozni a géphez. (Csak ne legyen agresszív dolog, ne legyen lövöldözős.)


Mondd meg neki, hogy tudod, hogy te agresszívabb vagy a kelleténél, de szeretnéd megtanulni, hogy kezeld ezt.

2013. aug. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
76%
Az a baj, hogy egy agresszív ember nem ad 100%-os bizalmat, mert úgy látszik, nem vagy ura magadnak és bármikor bekattanhatsz, nagyon meg kell válogatni a szavait, mert nem tudni, mitől gurulsz megint dühbe. Biztos ezért is feszélyezett. A bizalmat meg nehéz visszaszerezni, ha elveszik. Beszélgess vele sokat, az mindig segít.
2013. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!