Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mennyi idő számit normálisnak, mire a két félből mindkettő eldönti, hogy akar-e házasodni? VAgy inkább: már mi nem számit normálisnak?
A barátommal beszélgettünk erről. Én nyilván szeretném hogy feleségül vegyen, ezt nem is titkolom előtte. Én hiszek az ilyen összetartozás dologban, hogy ha úgy érezzük, hogy összeillünk, akkor miért ne házasodnánk össze, végülis nem tök mindegy hogy mikor? Már úgy értem akkor minek várni még két három évet, nem az ókorban élünk. Ő viszont úgy látja, hogy senkiről nem derül ki azonnal hogy ő-e az igazi, és hogy várni kell pár évet, mire az ember azt mondhatja, hogy le tudom/akarom vele élni az életemet. Ez is logikusnak hangzik, csakhogy szerintem emögött inkább a fiúk bizonytalansága rejlik, hogy igazából nem is biztosak abban hogy akarnak-e házasodni, vagy hogy kivel, vagy hogy mikor? Szerintem egyáltalán nem céltudatosak ebben a mai fiúk, csak ilyen foszlányok vannak a fejükben, és biztos ami biztos alapon inkább nem csinálnak semmit. Ott van pl egy ismerős pár, ők már 6 éve vannak együtt. A barátom elmondta, hogy azért nem kéri meg a srác a lány kezét, mert igazából nem biztos benne hogy a lány az igazi neki, amikor ...hát... annyi csinos nő szaladgál az utcán (ez a kb mind megb...nám) Ezzel viszont a lány éveit rabolja, veszi el, ami még ilyenkor a lánynak fel sem tűnik, csak majd évekkel később, amikor 38 lesz, hogy jól elcseszte a fiatalságát.
Tehát, mi számit még jónak? Más hogy gondolkodik erről? hogy senki ne érezze magát becsapva? Túl elhamarkodtuk vs. túl sokat vártunk, és kifutottam az időből a végén meg kirakott, és most kezdhetek mindent előről.
Én azért félek hogy ő bizonytalan, csak nem mondja meg, mert nekem nagy a tét, hogy tudok-e majd még gyreket szülni, ha még őrá is várnom kell 2-3 évet hogy eldöntse mit akar? Most meg nem támadhatom le azzal, hogy mit akarsz, mik a terveid, megfelelőnek tartasz-e feleségnek, mert ha nem, akkor sajnos lépnem kell, mert én családot szeretnék, nem csak együtt járni.
De pl tesómék úgy jöttek össze, hogy ők kifejezetten házastársat kerestek maguknak, találkoztak, tetszettek egymásnak, és össze is házasodtak, most meg már babájuk is van. szép kis család.
Mit tegyek, hogy ne járjak pórul? Kérdezzem meg, hogy most ő mit gondol erről az egészről? azt hiszem ehhez amúgy még kicsit éretlen, pedig már 31 éves.
Saját tapasztalat:
Mi 1 éve vagyunk együtt, szeretjük egymást, tudjuk hogy a másik az igazi, és együtt alapítunk családot. Nálunk a párom szeretné az eljegyzést viszont ragaszkodik egy általa preferált dátumhoz (nem évek vagy ilyesmi, hanem a közeljövőben) mert szerinte az mérföldkő az életünkben valamint szeretné, hogy min 1 évig jegyesek legyünk.
Miért? Mert a jegyességnek megvan a varázsa, az esküvő megszervezéséhez idő kell. Valamint láttunk negatív példát, az egyik barátunk fél év után megkérte a párja kezét, rá fél évre már házasok voltak, most pedig szülőkké váltak (mindezt 2 év leforgása alatt). És jelentkeztek náluk olyan problémák, hogy a srác (két 30 éves fiatalról van szó) még elmenne néha a haverokkal, de a felesége nem, illetve a barátok se járnak már olyan sokat hozzájuk, és ez nagyon flusztráló nekik.
Mi szeretnénk az esküvő után is 1-2 évet babamentesen, mert még óriás szabadság mindkettőnknek, hogy nem kötődünk máshoz csak a macskánkhoz, így bármikor nyakunkba vehetjük a világot.
A legtisztább, ha átbeszélitek, hogy ki mit tervez. Kisarkított gondolat, de a "ha ő nem vesz el akkor majd más elfog" taktika nekem fura. Szereted? Ez a lényeg. Nyilván egy nőnek óriási dolog az esküvő, de ha még picit várnod kell rá sokkal édesebb lesz az eredménye.
Mi 7 év után házasodtunk össze. Úgy gondoltuk, nem fontos a papír, csak hogy jól meglegyünk egymással. Ettől még úgy éreztük, hogy összetartozunk, volt egy csomó dolog, amiben elköteleztük magunkat egymás felé, pl. közösen építkeztünk. A férjem évekig azt mondta, nem akar gyerkőcöt. 7 év után mégis elkezdtük tervezni a babát az ő kezdeményezésére, akkor beszéltük meg, hogy előtte összeházasodunk, hogy a kicsi hivatalos családba szülessen. Valahogy ezt mindketten fontosnak éreztük.
Szerintem attól függetlenül, van -e papír vagy nincs, a kapcsolatba nap mint nap bele kell fektetni a megfelelő energiát. Ezen múlik, hogy az ember "pórul" jár -e, vagy sem.
A fenti példádra meg: Ha valaki nem biztos benne, hogy a másik az igazi, akkor nem ő az igazi! Akkor jobb is, ha nem kéri meg a kezét.
Szerintem nem a házasságban kellene ezt lemérni, hanem az összeköltözésben. A házasság csak egy papír, ami tulajdonképpen semmin sem változtat, attól nem fogtok jobban összetartozni, csak hivatalossá teszi a kapcsolatot.
Ha együtt éltek és működik, akkor persze jöhet a házasság, de szerintem előbb inkább azt kell megnézni, hogy tudtok-e együtt élni vagy sem, mert minden azon múlik.
32/N
nekem a "papir" fontos. Nem önmagában a papir, hanem annak a személyiségnek a tükröződése, ami ebben a felfogásban kiderül. Úgymond, ha csak egy papir, akkor miért ne házasodnánk? Nekem ez a függetlenség feladását jelenti, vagyis azt hogy szenvedélyes, bevállalós a másik fél. Nem szeretem ha valaki tököl, és gondolkodik, mert az azt jelenti, hogy bizonytalan vagy a másikban, vagy magában, vagy családnak, vagy hagyományoknak akar megfelelni.
Valaki meg úgy gondolja, hogy a papir az nem jelenti az összetartozás élményét (a barátom is igy gondolkodik) de ez felveti bennem a gondolatot, hogy lehet hogy valójában nem is akar, vagy nem engem akar feleségének, vagy még akar mást, vagy a családja előtt akar megfelelni, hogy mindent úgy csináljunk ahogy ők elképzelték, ahogy nekik megfelelő. Nekem ez a hozzáállás eleve papikutyás. Én nem akarok semmilyen hagyománynak sem családnak megfelelni, ha úgy érezzük, akkor házasodjunk, mással se lenne másképp. Aki bizonytalan, az mással is bizonytalan lenne, aki nem akar házasodni, mert fél, az mással se akarna.
Én családot szeretnék, nem csak igy együtt járni, és szerintem vannak olyan férfiak akik hasolnóképpen gondolkodnak, nem csak együttjárni akarnak a lánnyal, és közben kihasználni, mert hogy van barátnőm, van kit d.ni, és van aki most főz takarit. (barát pár, akikről meséltem, ott konkrétan tudom, hogy a srác bizonytalan a lányban) ez viszont nem fair, mert akkor mondja meg neki, hogy igy van ezzel, ne parázzon hogy elhagyja, mert akkor minek is vannak együtt?
Szerintem felnőtt (30-on felüli) emberek ezt a kérdést felelősségteljesen meg kell hogy tudják beszélni, mert a jövőre való tekintettel ezek fontos és felelőségteljes kérdések.
Én pl szeretnék gyereket, de nem úgy hogy "véletlenül teherbe esek" és majd bejelentem, hogy kénytelen legyen elvenni a gyerek miatt. Hanem megbeszélve a terveket, tervezni, és felépiteni a közös jövőt. De nagy a hallgatás, vagyis a válasz az, hogy "honnan tudja az ember pár hónap után, hogy ő -e az akit el akarok venni veleségül"
szóval nem akarok úgy járni, hogy két év mulva meg bejelenti, hogy mégsem én vagyok az, mert most még tudnék keresni olyat, aki akkor komolyan gondolkodik e -kérdésben.
Legtöbb esetben ez a fiuk részéről való bizonytalanságnak egyébként a család áll a hátterében, hogy azok fűtik hátulról a fiút, hogy gondlja meg kit vesz el stb.
Nekem meg olyan fiú kell, aki nem függ a családjától, a család véleményétől, hanem képes tőlük független önálló véleményre, cselekedetre, akár annak árán is, hogy a családjával összeveszik, ha beleszólnak az életébe. Mert sokszor a családot féltékenység vezeti, nem tiszta gondolatok.
Mennyi vagy? Mióta jártok? Mióta éltek együtt? Hány db tartós kapcsolatod volt? Leghosszabb mennyi volt? És neki?
Ezek talán fontosabbak mint a sztorik mindenféle ismerősökről, tesódékról...
nem irtam hogy kései egyáltalán, sőt nem is gondoltam ilyet. arra lettem volna kiváncsi, hogy a két év alatt mik jártak a fejében, és hogy jutott el arra a pontra, hogy el (meri) venni azt a lányt. A lánynak úgymond bizonyitania kellett, hogy méltó a feleség cimre, és alkalmas arra, hogy leéljenek vele egy életet? Pl a srác nem gondolt arra számitásba véve, hogy talán nem lesz több suna amit ezután megszerezhet? kiélte már magát? Mert gondolom a fiúk ilyesmiket méregethetnek házasság előtt.
mindketten 30-on felül vagyunk. Nekem ráadásul már volt egy házasságom, de nem az én hibámból vége lett (a férjem megcsalt) és még ezek után se gondolom úgy, hogy ezt el lehet hamarkodni. Barátomnak volt ez az ominózus kapcsolata, 5 éves, amiben a lány kihasználta anyagilag, és a végén megcsalta. talán ez is fontos szempont.
én nem siettetném a házasságot, inkább csak arra akartam rátérni, hogy ne húzzák el egymás idejét fölöslegesen, hanem mindent beszéljenek meg és tervezzenek. Ha két évig tart a jegyesség, az sem gáz, de azért erről jó ha döntenek, megbeszélik, és tervezik. Lehet félreérthető voltam, de nem azt várom hogy most jövő hónapban vegyen el, hanem hogy úgy lehessek vele hogy tudom hogy majd pár év mulva tutira elvesz majd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!