Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan legyek jó feleség?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan legyek jó feleség? Milyen egy jó feleség?

Figyelt kérdés
2013. júl. 13. 13:13
1 2 3
 11/23 jikanv ***** válasza:
62%

Igazabol csak csinald a legjobb tudasod szerint. Nem kell ossze vissza ugralni idegeskedni.


A masik a Kompromisszum. Ha a nejem zoldet akar akkor zold lessz, ha en pirosat akkor meg piros. Egyaltalan nem fontos egyikonknek se hogy megnyerjuk a vitat es utanna ne szoljunk egymashoz egy hetig.


Mindenki mas es mas tetszik neki vagy mast szeret mint mi. Ezert erdekes a vilag. Nem szabad elvarni a masiktol hogy olyan legyen mint mi, mert az soha nem lessz es csak veszekedes van belole.


Csinald a legjobb tudasod szerint.

2013. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
100%
Szerintem mindennek az alapja az egymás iránti tisztelet és a szerelem! Nagyon fontos a jó párválasztás! Ha olyan férfit választasz, akiért bármit megtennél, és érzed, hogy ő is lehozná a csillagot is az égről, ha kérnéd, akkor nem lesz gond. Ha két ember egymásra talál, az a legnagyobb ajándék az életben. Természetesen fontos, hogy sose akard lehozatni a csillagot, és ő se kérjen olyat tőled, ami számodra valami miatt elfogadhatatlan. Annak a válaszadónak is igaza van, aki azt írta, hogy nincs mindenkire egyformán érvényes szabály, hiszen mindannyian különbözőek vagyunk, mások az igényeink. Ép ezért senki ne higgye azt, hogy ha valami már az ismerkedés idején is zavaró, ha mindig mást akarnak, akkor ez majd a házasság során megváltozik. A fő dolgokban egyet kell érteni, hasonlóan kell gondolkodni, aztán apróbb dolgokban lehet kompromisszum.
2013. júl. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
95%

Férfiként írom:


Hogy hogyan legyél jó társ? ( A feleséget nem szívesen használom szerintem túl konzervatív megközelítés, de ez legyen az én bajom, meg a páromé:) )


Sokan felhozzák itt a szerelmet, hát ez egy marhaság szerintem, na nem azért mert maga a szerelem hülyeség, hanem mert elmúlik, átalakul, aki azt hangoztatja, hogy 3-5-10 év után ugyanolyan szerelmes a párjába mint előtte az hazudik (szerintem). Ha mindenek felett szereti akkor mond igazat, a szerelem elmúlik, de a szeretet az kitarthat akármeddig. Nem kell ebből hatalmas drámát csinálni, ez van mindenkivel megtörténik, nézz megy egy boldog idős párt, egymás mellett mintha egy tökéletes teremtés lenne a pár, és persze használhatjuk rá a igaz szerelem szót, de a szerelem nem tart össze embereket ilyen hoszzú időn át, a nehéz dolgokon keresztül, csak az kölcsönös, esetenként önfeláldozó szeretet.

A szeretet vonalán szerintem akkor vagy jó társ - és ez nem döntés kérdése - ha az évek alatt, csak erősödik benned a másik iránti kötődés (nem függés!!!)


A háztartásban

Sokféle helyzet van, ha minkét fél dolgozik, akkor akkor vagy jó társ, ha ügyesen beosztod mindkettőtök idejét és erejét, és ráveszed a párod hogy ő is partner legyen ebben. Ha valaki a háztartásban mindent bevállal akkor évek alatt egyszer csak elhagyja a száját az a mondat, hogy: "Én meg a konyhába töltöm az életem", vagy valami hasonló.

A férfiak sokszor úgy bújnak ki az otthoni munka alól, hogy néha - néha becsavarnak két csavart meg kicserélnek villanykörtét, vagy látványosan bemutatják hogy kell porszívózni, mosogatni profin. Ekkor szánalmasak vagyunk, mer meg lehet mutatni, hogy kell egy tányért tükörfényesre törölgetni mosogatás után, csak...a lényeg, ha ilyennel kérkedik egy férfi akkor meg kell tőle kérdezni, hogy jó akkor ezt évi 365 napban is megtennéd? Szóval a házimunka közös kell hogy legyen, és ezt többségében a nőnek kell kikényszeríteni, de ha megszokja a férfi akkor utána már nem lesz gond, és ettől azért leszel jó feleség, mert 5-10 év múlva nem fogtok ezen veszekedni. Ez egy hosszútávú befektetés.

Ha a nő otthon van egyedül akkor értelem szerűen többet vesz ki a háztartási dolgokból, főleg ha a férfi meg húzza az igát, de a férfinak kell hogy dolga legyen otthon, mert ellustul. (Személy szerint én napi 12 órát dolgozom váltott műszakban, kb havi 18 - 22 napot, és kiveszem a részem, szóval az nem indok, hogy sokat dolgozik, ki nem? )

Ha gyerek van és azért van otthon a nő akkor meg pláne igaz ez.


Külső

Szerintem ebben van a legnehezebb dolga a nőnek, mert a férfi az olyan hogy szüksége van néha egy egy erőteljesebb impulzusra. Ne hanyagold el magad ez nagyon fontos, persze lehetnek időszakok pl terhesség alatt, vagy egy-egy sűrűbb hét, de mindig térj vissza a tükör elé. Ha van rá módod akkor járj kozmetikushoz, fodrászhoz, időnként vállalj be új hajszínt, körmöket ha olyan típus vagy. Öltözz érdekesen, ne mindig ugyanabba a stílusba, és az otthoni ruhád se legyen egy lelakott lyukas cucc. Mosogatáshoz GUMIKESZTYŰ !!! minden körülmények között, lehet már egész kényelmeseket kapni. A nő keze gyönyörű, ne tedd tönkre idő előtt.


Szex

Szintén nehéz a nő dolga, időnként kell valami változatosság - mondjuk a nőnek is nem csak a férfinak - szóval párfüggő a dolog, de bármivel lehet kísérletezni ami nektek belefér, de kísérletezni KELL.


Kordában tartás

A férfit a húzd meg, ereszd meg technikával lehet legjobban megtartani, és koordinálni. Időnként el kell engedni mondjuk - ahogy itt említették - inni a kollégákkal, vagy ahova ő szeret járni, de határt kell szabni, mert ha mi férfiak alakíthatjuk a szabályokat az remek út a kapcsolat végéhez. Soha ne felejtsétek el, hogy nagyon kevés olyan munkahely van a hol csak férfiak dolgoznak, azaz a kollégák nem csak azonos neműeket jelenthetnek. Nem baj ha kicsit idegen nők társáságát is élvezi egy férfi, és itt tényleg nem kell rosszra gondolni, de azért ezzel csak óvatosan. Nem csak az félrelépésre hajlamos férfiak léphetnek félre, és nem szabad elfelejteni, hogy vannak rámenős nők.

Szóval néha elengedni ide oda egyedül a férfit, de csak módjával.


Na jó most már eleget írtam:)

2013. júl. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

A "húzd meg, ereszd meg" technika húzd meg részét kifejtenéd Nekem bővebben? "mert ha mi férfiak alakíthatjuk a szabályokat az remek út a kapcsolat végéhez" ->ezzel egyet tudok érteni,de a Jimmy sláger hozzászólást nem csak a hasamra ütve írtam,tehát képviselem is azt a vonalat és tudom,hogy a legmesszebbmenőkig jó vagyok és sokak szerint ez nem "jó".

Konkrét, gyakorlati kifejtésre gondoltam. Köszönöm!

2013. júl. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nem csak neked kell jó feleségnek lenni, hanem neki is jó férjnek! Össze kell csiszolódni, hogy kiegészítsétek egymást!
2013. júl. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

Kedves kérdező

Az, hogy mennyire vagy jó feleség a férjedtől kellene megkérdezd. Neked is eszedbejuthat, hogy Ő jó férj-e. Mindenkinek más az igénye, valakinek a középszar is jó, és van akinek a legjobb sem elég jó. Szerintem akkor lesz jó kapcsolat, ha őszinték vagytok magatokhoz és egymáshoz. Persze ezer dolgon múlik, külső-belső-hangulat-stb. De ezt kettőtöknek kell egymás felé kommunikálni, ha baja van akkor miért, ha elégedett akkor miért. nagyon okosakat írtak előttem, ezért nehéz jó tanácsot adni...Hogy közhelyet is vigyek bele: "Egy nő legyen kedves, legyen durva, a konyhában tündér, az ágyban meg k...va" :)

2013. júl. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
16%

Isten mindenre adott választ: útmutatást a női és férfi szerepről egy házasságban.

Ha követed azokat, Isten meg fog áldani és a kapcsolatotokat siker fogja kornázni. Még akkor is jó fog belőle kisülni, ha az épp mélyponton van, tele nehézségekkel. Mert az is meg van írva, hogy eljön egy idő, amikor a kapcsolatok, ahogy a tiétek is, megpóbáltatnak. Ez az időszak nem lesz könnyű, sem neked sem a férjednek.

De kitartás egymás mellett!


Ja, és a férjnek alázatosnak és Istenfélőnek kell lennie, hogy mint a család feje, jó példát mutasson mind neked mind a gyerekeitek számára.

Ha nincs a Isteni vezetés, a férjnek nincs bölcsessége, a családját "vakon" vezeti.

2013. júl. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Merl válasza:
38%
szex regel délben este aval csak jot teszel
2013. júl. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 tatabike válasza:
41%
Hellóka, muszáj itt vallást belekeverni? A családot nem Isten teremtette, kedves Zita, mert aki nem létezik, az sajnos ilyenekre nem képes. Könyörgöm, XXI. században élünk, lehet hogy ez a vallási bohóckodás még megélt 3-400 éve, mikor az emberek intelligenciája a maiakénak 20%-a se volt, és rémisztő, hogy most is ugyanúgy "hisz" a sok buta, akaratgyenge ember "valamiben", mert azt mondták Neki "valakik". Pápát választunk, meg ilyen hülyeségek, ingyenélő uralkodókat, királyokat, királynőket tartunk el a semmiért, jó lenne felébredni az Andersen meséiből...
2013. júl. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Kripton001 válasza:

Kedves Utolsó,

Sokáig engem is bosszantott, hogy sokan mindenféle témába belekeverik úgymond a saját vallásos meggyőződésüket. Van, hogy még mindig bosszant...

De végül is mit vagy kinek árt ez? Ez is csak egy vélemény és ez a fórum pont ezért van: hogy megosszuk egymással a véleményünket vagy tudásunkat. A hívő emberek egy része amúgy erős belső kényszert érez, hogy megossza másokkal is a látásmódját. És amíg ezt kulturált (értsd: nem kényelmetlenül rámenős vagy másokat sértő) módon teszik, addig sztem nem is baj.

Ha pedig úgy gondolod, hogy ezzel téríteni akarnak, nos... gondolom téged úgysem tudnak, szóval nem vagy veszélyben, ha másokat mégis sikerülne, az meg az ő dolguk.


Szóval ha téged nem érdekelnek az ilyen fajta vélemények (ahogyan engem se) max. ne olvasd végig.

2013. júl. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!