Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy működik a közös kassza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik a közös kassza amikor a nő otthon van a gyerekkel vagy valamelyik fél munkanélküli? Nálatok hogy van, akik külön kasszán vagytok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 8. 08:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk olyan értelemben van külön kassza, hogy két bankszámla van, de csak abból a megfontolásból, hogy ne egy helyen legyen már az összes vagyonunk, ha esetleg valami történne... De mindketten használjuk mindkét kártyát, így ilyen értelemben közös a pénz. És akkor is közös volt, mikor gyerekkel voltam otthon...
2013. júl. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
64%
Hát... erre való a házasság, hogy az ember ne érezze magát se kiszolgáltatottnak, se úgy, hogy kegyelemből eltartják.
2013. júl. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
23%

A egzisztencia nélküli nőket többnyire megüti a guta, ha nem költhetik a párjuknak a pénzét.


Aki keresi, az rendelkezik felette!

(természetesen a közös kiadásokat, rezsit, stb-t leszámítva)

2013. júl. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Utolsó: írnál konkrét példát? Nő otthon a gyerekkel, kap 26.000t. Férfi munkanélküli lesz, alig kap pénzt. Hogyan fizetik a részüket?
2013. júl. 8. 09:40
 15/25 anonim ***** válasza:
55%
Tizenhármas, ritka gyatra házasságod lehet :D
2013. júl. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
40%
8-as válaszoló vagyok. Voltam már én is és a feleségem is munkanélküli. Ilyenkor az éppen dolgozó fél fizeti a főbb dolgokat, a munkanélküli fél pedig zsebpénzt kap a kisebb dolgai fizetései számára. Nálunk ez nagyon jól működik. Azonban ez a módszer mindkét fél részéről felelősséget feltételez. Nálunk nem fordulhat elő az, a külön kassza miatt, hogy az én megkeresett pénzemből a másik fél amíg otthon van, olyan dolgokra költ, amire amúgy a saját pénzéből nem futná. Szerintem aki annyira erőlteti a közös kasszát, az olyan pénzt akar elkölteni, amit nem ő keresett meg. Jó példa erre az előző kapcsolatom, ahol én 300 felett kerestem, akkori barátnőm 100-at, és mégis havonta 200 ezreket költött el. Na, sok nőnek erre jó a közös kassza, semmi másra.(Persze tisztelet a kivételnek)
2013. júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
65%

200 ezret mire? Ruhára és egyéb ilyen dolgokra, vagy kajára, rezsire, egyéb befizetésekre é emellett vett pár dolgot magának?


Amúgy nagyon rossz lehet a feleségednek kedves 8-as, hogy az exedhez hasonlított, aki - valószínűleg - kihasznált. Hát ezt nézed ki a szeretett nőből? Én ilyen bizalmatlanság esetén nem maradnék a párommal akárhogy szeretne, ás nem azért, mert jajjj akkor nem pénzel, mert kit érdekel a pénz, de a bizalmatlanság, hogy azt feltételezi rólam, hogy kifosztom nagyon zavarna.

2013. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"200 ezret mire? "


Igen, kizárólag magának minden olyanra költött, amit a saját pénzéből soha nem vehetett volna meg.

2013. júl. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
70%
és itt nem bizalmatlanságról szól a dolog. bízom benne, és fordítva is igaz, de nem akarom, hogy bárki is kihasználjon. ezért is írtunk részletes házassági szerződést is. nyílt lapokkal játszok, akinek nem tetszik, avval nem kezdek. ennyi. sok nő, ha ilyen pénzkérdésről van szó, egyből előrántja a bizalmatlanságot, mint ütőkártyát, de emögött általában attól tartanak egy részben, hogy nem tudnak minket pénzügyi forrásnak tekinteni, és ez nem tetszik egyes nőknek.
2013. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem tévedsz :) Hozom itt a saját példám, bár nem tudom neked minek bizonygatnék, tényleg nem kell pénzes pasi. Volt, hogy én volt hogy a barátom tartott el, kinek mennyi pénze volt épp. Egy évig szinte csak én tettem pénzt a kasszába, szó szerint éhen halt volna, ha én nem vagyok. Én éhen nem haltam volna nélküle, de volt 1-2 szűkösebb hónap.


Igenis egy fajta bizalom volt részemről is, hogy még mikor elkezdtünk járni akkor így segítettem neki, és direkt közös kasszára mentem, hogy ne kelljen a híd alá mennie. Neki csak annyi pénze volt, ami szűkösen fedezte az albérletet és a rezsit havonta, de én etettem.


Mégis miért kellene a KÖZÖS életet így felosztani? Tényleg minden közös, akkor legyen a pénzünk is, annak ellenére, hogy sokszor én kerestem többet a kapcsolatunkban. Ha neked ez ennyire nem fér bele, az a te dolgod, de én speciel nem bírnám ezt elviselni, hogy ennyi bizalmat nem kapok!


Hálistennek nem egymással élünk, így ítélkezni sincs jogom, de te se tedd. Nem a pénzforrás miatt vettem elő a "bizalmatlanság" kártyát! Hanem mert így érzem.

2013. júl. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!