Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez válóok szerintetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez válóok szerintetek?

Figyelt kérdés
Szükségem van a mindennapokhoz egy igen drága szemüvegre.( Lencse a drága, nem a kerettel divatolok.) Mivel a félretett pénzemet elvitte a családi nyaralás (ahová férjemet is befizettem), s egy csőtörés a közös ingatlanban, kértem a férjemtől pénzt a szemüvegre. Azt mondta, van neki, és ad kölcsön, majd pár hónap alatt visszatörlesztem. Rendszeresen élem meg, hogy az oké,hogy fizetem a rezsit, a gyerekek minden dolgát: ebéd, osztalypénz, kinőtt ruhák pótlasa, nyaralás, ő pedig az autóján és heti egy-két hipermarketbeli kaja és tisztítószer bevasárláson kívül nem tudom hova teszi a fizetését, de ez most jobban szíven ütött. Ti mit tennétek, ha a férjetek, akivel békében éltek, hazasélet is van, egy ilyet reagálna az egészségügyj szükségeitekre? Hogy kölcsön ad pénzt, mint egy bank? ( Mindig is kiborult, ha csak egy tízezrest is kértem tőle). Normális dolog ez?

ma 14:02
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Nem, az utóbbi időben konkrétan ezt fogalmaztam meg magamban, hogy nem. Csak addigra felnőnének a gyerekek ( még 6 év) S én egyedül már csak ellennék valahogy, vagy valami otthonba vonulnék, miután nagykorúak. Ez a terv volt bennem, hogy még addig jibírni, spórolni, hogy utána bevonulhassak valamilyen szociális otthonba, ha már nem tudnék boltba menni, főzni...
ma 15:14
 22/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de ha még gyerekek a gyerekeid, akkor bőven fiatal vagy ahhoz, hogy így temesd magad. Látássérültek, vakok is tudnak normális életet élni, nem csak elvegetálni egy otthonban. Nyilván iszonyú nehéz, már csak a látás elvesztésének pszichés feldolgozása is, de nem lehetetlen.

Emellett a spórolással is vigyázz, mert amíg házasok vagytok, addig vagyonközösség van. Ha összespórolsz magadnak x milliót, annak a fele bizony válás esetén a férjedé. De ez fordítva is igaz. Ha ő csendben gyűjtögeti magának a fizuját, annak a fele a tied.

ma 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Az a vak tudja ellátni magát, akit erre megtanítanak, de mivel én eddig elég jól láttam, fiatalon még szemüvegem sem volt, én nem értek az olyan élethez, ezért gondoltam Szőc.otthonra.
ma 16:00
 24/26 anonim ***** válasza:
Olyan nincsen, hogy nem szereted a konfliktust. Senki sem szereti de hát ha ő nem veszi észre, hogy mibe kerül az élet akkor meg kell neki mondani. Ha pedig nem tetszik lehet menni .. Miért kéne neked albérletet keresni ha elvileg többet tettél a házba és veled maradnak a gyerekek?
ma 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor megtanulhatsz vakon élni. Pláne, ha fokozatos a látásvesztés. Mindig egy kicsit alkalmazkodsz ahhoz, hogy megint kevesebbet látsz. Nagyapám így vakult meg, egyre kevesebbet látott, ehhez alkalmazkodva alakult minden. Mondjuk ehhez együttműködő család kell, akik nem hagyják szét a holmikat, képesek mindent ugyanoda visszatenni, stb.
ma 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Hű kérdező , nehéz helyzetben vagy, én is azt mondom hagyd ott ezt a férfit mert rá úgysem fogsz tudni számítani. Már miért kene otthonba menni, van aki vakon is nevel gyereket nem is egyet. Minél önállóan leszel, annál jobban fog az önbizalmad is nőni.
ma 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!