Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez válóok szerintetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez válóok szerintetek?

Figyelt kérdés
Szükségem van a mindennapokhoz egy igen drága szemüvegre.( Lencse a drága, nem a kerettel divatolok.) Mivel a félretett pénzemet elvitte a családi nyaralás (ahová férjemet is befizettem), s egy csőtörés a közös ingatlanban, kértem a férjemtől pénzt a szemüvegre. Azt mondta, van neki, és ad kölcsön, majd pár hónap alatt visszatörlesztem. Rendszeresen élem meg, hogy az oké,hogy fizetem a rezsit, a gyerekek minden dolgát: ebéd, osztalypénz, kinőtt ruhák pótlasa, nyaralás, ő pedig az autóján és heti egy-két hipermarketbeli kaja és tisztítószer bevasárláson kívül nem tudom hova teszi a fizetését, de ez most jobban szíven ütött. Ti mit tennétek, ha a férjetek, akivel békében éltek, hazasélet is van, egy ilyet reagálna az egészségügyj szükségeitekre? Hogy kölcsön ad pénzt, mint egy bank? ( Mindig is kiborult, ha csak egy tízezrest is kértem tőle). Normális dolog ez?

ma 14:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%
A gyerekek közösek?
ma 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem normális,és ezt te is tudod.
ma 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Nekem kérdés, hogy hogy beszéltük meg az anyagiakat előtte. Én alapvetően a külön kasszát preferálom, kiv. azt az időszakot, amikor vki gyerekkel van otthon, így alapvetően a kölcsönözéssel nem lenne bajom. Nekem ebben a sztoriban az a szívenütőbb, hogy miért csak rád esik a gyerekkel kapcsolatos költés? Mert az baromira nem igazságos (kiv. ha nem a férjedé a gyerek).
ma 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Már rég kidobtam volna. Akkor adja vissza a nyaralás pénzt meg másokat amit neki te álltál de nem csak az ideit hanem a sok sok évit és utána menjen amerre lát. Mondhatnám, hogy kérj tőle és egyszerűen ne add vissza de ezt te tudod, hogy viszályokat e keltene. De tényleg szánalmas, hogy te elviszed nyaralni ami nem egy létfontosságú dolog de amikor neked egészségügyi segítség kell akkor ő kölcsönt akar adni. És ezentúl félmérném a családi kiadásokat és innentől kezdve fele-fele mindenkinek.. De inkább kidobnám, ilyet hülyét tudsz találni ezret ha dugásra kell és nem kerül semmibe egész hónapban.
ma 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Közösek a gyerekek. Nem volt más házasságunk, csak ez, a házat is közösen vettük az előtte közösen és anyám által összespórolr pénzből, Tehát ilyen sincs, H úgy érezhetné az az ő hozománya. Hitel már rég nincs. A kölcsön azért furi, mert a hazasságban a pénz közös, kölcsönadja szemüvegre a közös pénzünket?? Furcsa.
ma 14:31
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Es miért csak te költesz a gyerekekre ha azok közösek? Nem érzed magad kihasználva?
ma 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Annyira durva, hogy sokan úgy "ugranak bele" a házasságba, hogy nincsenek is tisztában ennek az intézménynek a hozadékaival.

Elsősorban házasság= vagyonközösség ergo nincs "én pénzem, te pénzed".

Egyáltalán mi az, hogy "kölcsön kérsz" a saját párodtól? Még akkor is durva lenne, ha nem lennétek házasok, de így pláne.

Hogy tudtál egy ilyen gyökérhez hozzámenni, de most komolyan?...

ma 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
De ez így nem közös pénz, ha külön pénzként kezelitek. Szépen meg kell beszélni, hogy akkor közös kassza lesz. Ha nem, akkor meg szépen kérd el a felét minden gyerekkel kapcs. költekezésnek meg nyaralós költségnek.
ma 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

U.i.:

Gondolom a jegygyűrűd árát is bevasalta rajtad, "hiszen te fogod hordani" címszóval.

ma 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Elkezdek spórolni a külön életre. Az a baj, hogy egyedül Bp en nem tudom fenn tudok e tartani egy albérletet,meg a két gyereket egyedül, pedig átlagos a bérem. 😞
ma 14:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!